Podróż do miasta świateł Tom I. Róża z Wolskich (ebook) –	Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Podróż do miasta świateł Tom I. Róża z Wolskich

Ocena czytelników:

7,3 (1283 oceny) zawiera oceny z Lubimy Czytać

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Iga Toroszyn, współwłaścicielka cukierni Pod Amorem, ma powody do niepokoju. Z muzeów na całym świecie w tajemniczych okolicznościach giną obrazy Rose de Vallenord. Trzeba więc zabezpieczyć przed kradzieżą należący do rodziny portret Tomasza Zajezierskiego. Tylko czy to na pewno dzieło słynnej rudowłosej malarki, która przed laty uwiodła młodego hrabiego?

Odpowiedzi na to pytanie poszuka Nina, historyczka sztuki z Warszawy. W tym celu wyruszy do Paryża, tak jak ponad sto lat wcześniej Róża z Wolskich.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk zabiera czytelników w niezapomnianą podróż do dziewiętnastowiecznej Francji, snując opowieść o niezwykłej kobiecie: malarce, emancypantce, skandalistce. O jej pasji, pragnieniach, romansach.

Równie ważnym bohaterem książki czyni Paryż – miasto magiczne, w którym spełniają się marzenia.

Po bestsellerowej "Cukierni Pod Amorem" zapraszamy na kolejną wyśmienitą ucztę literacką, która urzeka opowieścią o czasach minionych, pełnych nostalgicznego piękna.

Nieważne, czy Małgorzata Gutowska-Adamczyk pisze o dziewiętnastowiecznym Paryżu, czy fikcyjnym Gutowie – czytelnik zawsze czuje się tak, jakby w tych miejscach po prostu był. A Róża z Wolskich okazuje się jeszcze bardziej frapującą i wielowymiarową postacią, niż zapowiadało się to w "Cukierni Pod Amorem".

Agnieszka Sikorska-Celejewska, pisarka, dziennikarka

Autorka tworzy ulotny portret miasta, którego w takim kształcie nie mamy już szansy odwiedzić. Powieściowy Paryż z czasów belle époque fascynuje i urzeka, a barwni bohaterowie, służący nam za przewodników, czynią tę niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni jeszcze bardziej wyjątkową.

Danuta Stenka, aktorka

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.57 MB (MOBI), 0.97 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Gosia Szewczyk

Gosia Szewczyk

14.07.2014, 19:28

„Naprawdę warto”

"Podróż do miasta świateł" nawiązuje do "Cukierni pod Aniołem" chociaż nie jest jego bezpośrednia kontynuacja. Autorka zabiera nas w podróż po Paryżu i Francji z przełomu XIX i XX w. Powieść oparta na losach zubozalej, polskiej szlachcianki i jej małej córeczki. Po nieudanym powstaniu, Wolscy tracą majątek w Polsce, maż zesłany zostaje w głąb Rosji a matka z dzieckiem emigrują do Paryża. Tam mała Róża widzi całkiem nowy, inny świat. Bardzo wartka i ciekawa fabuła pokazuje jak Roza dorasta, pięknieje przeżywa wielkie miłości, łamie konwenanse. W tle przechodzą obie wojny światowe, które zmieniają świat bohaterów. Fantastyczna wciągająca powieść.

Dodaj recenzję