Położna. 3550 cudów narodzin (ebook) –	Jeannette KalytaPromocja

E-book

Położna. 3550 cudów narodzin

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

„Położna. 3550 cudów narodzin” to autobiograficzna opowieść Jeannette Kalyty, najbardziej znanej polskiej położnej. Wzruszająca, momentami zabawna, głęboko prawdziwa historia jej życia i pracy. Niezwykły dokument cudu narodzin dziecka i mocny głos w społecznej dyskusji na temat podmiotowości kobiety w czasie porodu. Najciekawsze historie par i matek rodzących pod opieką Jeannette wywołują żywe emocje i skłaniają do refleksji. To książka i dla rodziców, i dla tych, którzy chcą nimi zostać.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.66 MB (MOBI), 0.64 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

PannaP44

20.02.2014, 11:12

„Piękno narodzin ”

Kiedy dowiedziałam się o tej książce, wiedziałam że muszę ją przeczytać. Od zawsze fascynował mnie zawód położnej. Kocham dzieci i kontakt z ludźmi. Wiele słyszy się złego o położnych, warunkach w szpitalach położniczych i warunkach rodzenia oraz traktowaniu przez położne. To nie tylko temat interesujący przyszłe mamy.

Jeannette Kalyta najbardziej znana położna postanowiła podzielić się z nami tym co z porodem i nowym życiem jest związane czyli pot, krew, łzy, szczęścia a czasem rozpacz.

Tym, co bardzo podobało mi się w książce to to że jest niesamowicie autentyczna, czasami zabawna, i porusza różne aspekty związane z ciążą i porodem.

Poród chyba dla każdej kobiety jest wydarzeniem magicznym. Przynajmniej powinien być. Położna mam za zadanie jak najlepiej wspierać i pomagać kobiecie, aby odbył się szczęśliwie i bezproblemowo. Często relacja między położną a kobietą ciężarną jest szalenie intymna. Położna musi wykazywać maksimum taktu, profesjonalizmu i szanować intymność kobiety w tak dla niej ważnym momencie życia.

To wszystko porusza w swojej opowieści Jeannette Kalyta. Kiążka tak jak już wspomniałam nie jest tylko dla matek spodziewających się dziecka. To pozycja ukazująca piękno życia, a zarazem trud z jakim przychodzi jego wydanie na świat. To historie poruszające. Podczas lektury tej książki na pewno nie będziecie się nudzić. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Zdecydowanie jestem zachwycona. Polecam gorąco.

Dodaj recenzję