Poza czasem szukaj (ebook) –	Katarzyna Hordyniec

E-book

Poza czasem szukaj

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Każdy sięgnąłby po taką miłość. A Ty?

Mówi się że miłosne spełnienie to mała śmierć – jeśli tak, to jeszcze nikt tak na nią nie czekał jak oni.
Lena jest kobietą piękną i piekielnie inteligentną. Wszystkim dookoła wydaje się, że jest szczęśliwa. Czyżby? Pewnego dnia postanawia, że czas na zmiany. Zostawia dotychczasowego partnera, pakuje walizki i wyjeżdża z rodzinnego Koszalina do Warszawy. Szaleństwo, myślą najbliżsi. Moja szansa, myśli Lena. 
Los szykuje dla niej większe wyzwanie niż odnalezienie się w stolicy.
W majowe popołudnie poznaje Jula. Z pozoru nic ich nie łączy, może jedynie upodobanie do poezji. A jednak wystarczyło jedno spojrzenie, żeby znaleźli się poza czasem i przestrzenią, gdzie ważna była tylko jego atencja, jej dotyk, jego zapach, jej czułość, i żar, którego nie potrafili ogarnąć rozumem.
Nie szukali – ani on chciał, ani ona była gotowa, a jednak sześć upalnych dni zmieniło w nich wszystko. Tylko czy to wystarczy, żeby jeszcze raz pokusić los? 
On, ona i Warszawa w tle.


Katarzyna Hordyniec (ur. 1967) – blogerka, tłumaczka i felietonistka. Zaczynała w „Tygodniku Siedleckim”, następnie pisała dla prasy polonijnej, głównie irlandzkiego „Tygodnika Polska Gazeta”. Czternaście lat temu osiedliła się w maleńkim miasteczku w hrabstwie Donegal, na północy Irlandii. Ma wieczny dylemat, co kocha bardziej – Warszawę, która jest pełna energii, dźwięków, ruchliwa i rozedrgana, czy spokój donegalskich plaż, niewielki irlandzki cottage z kominkiem i puste drogi, którymi można pędzić samochodem, śpiewając na cały głos. „Poza czasem szukaj” to jej debiut powieściowy.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.67 MB (MOBI), 0.53 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Katarzyna Maciejewska

09.06.2016, 12:17

„Doskonała powieść, lepsza niz oczekiwałam.”

Historia zdawałoby się banalna, taka jakich powstało i zapewne powstanie sporo. Fakt. Jednak Kasia Hordyniec potrafi sztampowość z pozoru infantylnej i banalnej opowiastki ubrać w odpowiednie słowa tak, iż od lektury trudno się oderwać. Zastanawiam się dlaczego tak jest.
Powodem jest najprawdopodobniej fakt, iż autorka opowiada historię, która choć momentami każe się traktować z lekkim przymróżeniem oka, to jednak sprawia, iż chce się w nią wierzyć, ba w trakcie lektury wierzy się w nią całym sercem. Bo przyznajcie same z ręką na sercu, ile z was nie pragnęło odmiany, ile nie liczyło w skrytości ducha, iż za rogiem tuż tuż czeka odmiana, albo (i) książę na białym koniu, szaleńcza miłość, piorun sycylijski (jak zwał tak zwał, wiemy o co chodzi:)) iskrzenie i miękkie kolana..a i, że to będzie na zawsze:).
Romansów nie czytuję, erotyków także. Nie lubię książek Katarzyny Michalak i kilku innych polskich (i zagranicznych) autorek. Po Poza czasem szukaj sięgnęłam w przekonaniu, iż to romans. Miotałam się, walczyłam ze sobą, nie mój typ, ale dla znanej blogerki postanowiłam zrobić wyjątek. I absolutnie nie żałuję. Chociaż uprzedzam, to nie romans, ale romans ze sporą dawką erotyku:) z bardzo dobrze nakreślonymi bohaterami - kobietą niebanalną, szukającą i męźczyzną z przeszłością i wrednym podejściem do życia i kobiet, pełen nawiązań, aluzji, sugestii.
Kilka godzin dobrej rozrywki, miłej lektury zapewnione. Polecam.