Prawda o sprawie Harryego Queberta (ebook) –	Jöel DickerPromocja

E-book

Prawda o sprawie Harryego Queberta

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

"Latem 1975 w położonym w stanie New Hampshire miasteczku Aurora znika bez śladu piętnastoletnia dziewczyna, Nola Kellergan. Starsza kobieta, która widziała, jak Nola uciekała przez las ścigana przez mężczyznę, zostaje zastrzelona krótko po zawiadomieniu policji. Obie sprawy – zniknięcia i morderstwa – pozostają niewyjaśnione przez następne 33 lata. Dzięki swojej pierwszej powieści młody pisarz Marcus Goldman robi oszałamiającą karierę. Otoczony powszechnym uznaniem, staje się ulubieńcem czytelników i amerykańskiego świata literackiego. Ale sława i zachwyty nie trwają wiecznie. Wiosną 2008 Marcus przechodzi kryzys twórczy: z braku natchnienia nie jest w stanie napisać nawet jednej linijki następnej książki. Wydawca, z którym podpisał umowę na drugą powieść, grozi mu procesem sądowym. Wyznaczony termin oddania tekstu zbliża się nieubłaganie, gdy nagle w życiu Marcusa następuje zwrot: jego bliski przyjaciel i mentor, ogólnie szanowany pisarz Harry Quebert, zostaje aresztowany i oskarżony o podwójne zabójstwo. Na terenie posesji Harry'ego odnaleziono szczątki Noli. Pisarza szczególnie obciąża fakt, iż obok zwłok dziewczyny spoczywa maszynopis jego słynnej powieści O pochodzeniu zła. Przekonany o niewinności Queberta, Marcus opuszcza Nowy Jork i wyrusza do Aurory, by przeprowadzić własne dochodzenie. Marcus musi odpowiedzieć na trzy kluczowe pytania: Kto i dlaczego zabił Nolę Kellergan? Co faktycznie wydarzyło się w Aurorze latem 1975? Jak napisać powieść, która odniesie sukces? "

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.21 MB (MOBI), 1.41 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Adam

08.11.2013, 11:30

Gorąco polecam ten tytuł.

Dodaj komentarz

Joanna Starosolska

31.05.2014, 04:09

„W napięciu do samego końca!”

Rewelacyjna książka. Ponad 600 stron przeczytałam w 3 dni - nie mogłam się oderwać.
Nie jestem czytelniczką kryminałów - nudzą mnie i zwyczajnie szkoda mi na nie czasu, ale ten tytuł mnie zainteresował i nie żałuję, że go kupiłam.
Książka jest napisana bardzo ładnym językiem, ma świetną atmosferę, a zwroty akcji są niesamowite - jazda bez trzymanki do samego końca (domyśliłam się tylko jednego małego wątku pobocznego, a cała reszta była kompletnym zaskoczeniem).
Polecam!

Dodaj recenzję