Prawdziwy gangster. Moje życie: od żołnierza mafii do kokainowego kowboja i tajnego współpracownika władz (ebook) –	Jon Roberts, Evan Wright

Prawdziwy gangster. Moje życie: od żołnierza mafii do kokainowego kowboja i tajnego współpracownika władz

Ocena czytelników:

8,0 (894 oceny) zawiera oceny z Lubimy Czytać

Opis publikacji

Prawdziwy gangster to prawdopodobnie najlepsza, najbardziej szokująca i mroczna oraz wypełniona adrenaliną autobiografia, jaka się ukazała w tym stuleciu. Prawdziwy gangster to wyprawa w głąb prawdziwego jądra ciemności. Prawdziwy gangster to spowiedź kokainowego kowboja JONA ROBERTSA, który w pewnym momencie był jedną z najpotężniejszych osób w USA.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formacie EPUB_DRM

Rozmiary plików

0.97 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

DRM

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące format EPUB_DRM

Opinie czytelników:

Anonimowy czytelnik

05.08.2016, 14:45

Szczęściarze z Was - ja niestety nie zauważyłem, że to nie MOBI i kupiłem...
Teraz zaśmieca mi półkę

Krzysztof Lema

24.04.2016, 16:28

Fragment bardzo intrygujący, książka zakupiona niestety nie zauważyłem, że to DRM a nie mam zamiaru instalować programów firm trzecich by przeczytać swoją książkę. Poczekam na lepsze czasy gdy nie będę musiał udowadniać swoich praw do przeczytania swojej książki. Pozdrawiam

Anonimowy czytelnik

20.07.2013, 12:51

Szkoda, że DRM. To już druga książka, którą wyjęłam z koszyka :/

Łukasz Gajewski

18.03.2013, 12:28

Dziękuję poprzednikom za zwrócenie uwagi że to wersja z DRM i bez mobi. W przeciwnym razie bym kupił

Tomasz Sachnowski

Tomasz Sachnowski

28.02.2013, 10:40

Szkoda, że brak MOBI - dobrze, że zauważyłem, bo już chciałem kupować.
:(

Szymon

14.02.2013, 20:01

DRM??? Również podziękuję...

Tomasz Kaniuka

Te Ka

14.02.2013, 15:17

DRM wiec nie kupuje!

Jaworski Bartłomiej

27.11.2012, 19:55

Mocna trzymająca w napięciu autobiografia jednego z potężnych kokainowych kowbojów lat 80. Ciemny świat brudnych interesów, korupcji i niejasnych powiązań. Warto przeczytać.

Dodaj komentarz

Tomasz

Adm. Lütjens

28.11.2015, 15:21

„Jedna z najlepszych pozycji o mafii!!!”

Książka jest nieprawdopodobna, kiedy się ją czyta to szczęka opada, włosy stają dęba!!!
To jest niesamowite do czego potrafią posunąć się ludzie, żeby zarobić pieniądze.
Autor opisuje niesamowite akcje, w których brał udział - oczywiście nazwiska 90% gangsterów zostały zmienione. Poza gangsterami są też nazwiska słynnych celebrytów (aktorów, polityków), których nieraz widzieliście na szklanym ekranie.
Wszystkim, którzy interesują się organizacjami mafijnymi - jak najbardziej polecam!!! Pozycja obowiązkowa!!!

Jaworski Bartłomiej

27.11.2012, 19:52

„”

Książka zatytułowana "Prawdziwy gangster..." to autobiografia Jona Robertsa członka mafii, przemytnika i znanego narkotykowego dilera powiązanego z Kartelem z Medellin i obejmuje okres od jego dzieciństwa aż do dnia dzisiejszego gdy znajduje się jak sam określa "na emeryturze" zajmując się swym synem.
Dlaczego chcę przedstawić wam książkę o tym człowieku? Nie jest to niewątpliwie wzór do naśladowania (a wręcz przeciwnie). Sam o sobie mówi, że był i jest "złym człowiekiem" i że mając wybór zawsze wybierze "zło".
Opowieść o losach tego człowieka od początków jego gangsterskiej kariery w Nowym Jorku aż do upadku kokainowego biznesu, odsiadki w więzieniu i w końcu "ustatkowania" się pod wpływem narodzin syna jest interesująca z innych względów. Ukazuje brutalny i bezwzględny świat mafii, karteli i ciemnych interesów takim jakim jest on w rzeczywistości. Jon Roberts nie sili się na ugrzecznianie czy tłumaczenie swoich czynów, nie tworzy nieprawdziwej otoczki wokół tego co i komu zrobił. Mówi o tym, że robił to bo sprawiało mu to przyjemność i miał z tego zysk. Pokazuje prawdziwe oblicze gangsterów odarte z romantycznych opowiastek o honorze, braterstwie itp. uczuciach jakie stworzyły filmy czy powieści gangsterskie. Książka ta daje także wgląd za kulisy wielkiego świata gdzie wielkie pieniądze, narkotyki, korupcja na najwyższych szczeblach i ciemne interesy przeplatają się ze sobą. Możemy na własne oczy zobaczyć jak bezkarni byli i zapewne są Ci, którzy ciemne interesy opanowali tak jak Jon Roberts (który za swe liczne przestępstwa przesiedział w więzieniu 3 lata) Przedstawieni w książce skorumpowani policjanci, sędziowie, prokuratorzy czy politycy tworzą "dymną zasłonę" dla ludzi działających poza granicą prawa. Ogromne pieniądze, piękne kobiety, luksusy ale także korupcja, brutalne pobicia czy zabójstwa przeplatają się w tej książce ukazując świat i ludzi, z którymi złączył Robertsa przestępczy proceder.
Książka ta skonstruowana jest w formie narracji Jona Robertsa opowiadającego w kolejnych rozdziałach o swym życiu. Narracja ta przetykana jest także licznymi wspomnieniami ludzi, którzy "pracowali" z Robertsem lub w jakikolwiek inny sposób się z nim zetknęli .
W podobny sposób przedstawione jest współczesne życie Jona (tu narratorem staje się Evan Wright) a fragmenty te "rozsiane" są po wielu rozdziałach i płynnie przechodzą we wspomnienia Jona.
Pod względem odbioru książka napisana jest atrakcyjnie i nie nudzi się nawet przy dłuższej lekturze.
Czy wart sięgnąć po tą biografię? Przy pewnych wątpliwościach natury moralnej wydaje mi się, że tak. Warto móc zobaczyć jak wygląda naprawdę świat brudnych interesów i jacy ludzie tymi interesami się zajmują. W świecie przedstawionym w książce "Prawdziwy gangster" nie ma miejsca na ideały, prawdziwą miłość czy szacunek. Tym światem żądzi siła, strach i pieniądz. W dzisiejszych czasach wielu ludziom wydaje się, że "łatwo" zdobyte pieniądze uczynią ich szczęśliwymi. Biografia Robertsa pokazuje co jeszcze idzie wraz z bogactwem gdy człowiek decyduje się na nielegalną działalność i jakim człowiekiem trzeba być lub jakim trzeba się stać by przetrwać w brutalnym świecie prawdziwych gangsterów.

alison 2

alison 2

26.11.2012, 11:09

„”

Kim może być człowiek, którego podczas meczu w tłumie szukają kamery, by jego twarz pokazać na wielkim ekranie? A gdy już to zrobią, kogo ludzie siedzący w pobliżu próbują uwiecznić na zdjęciu za pomocą telefonów komórkowych? Mógłby to być piosenkarz czy aktor, może popularny prezenter telewizyjny albo sławny polityk. Jon nie pasuje do żadnej z tych kategorii, a jednak budzi ogromne zainteresowanie. Ludzie kojarzą go jako narkotykowego kowboja i trudno nie odnieść wrażenia, że w ich wyobrażeniu bardziej przypomina kowboja z reklam znanej marki papierosów, niż groźnego, bezwzględnego gangstera. A taki właśnie jest Jon. Nawet jeśli nie prowadzi już swoich ciemnych interesów, nadal twierdzi, że jest złym człowiekiem. Nie dręczą go wyrzuty sumienia, nie żałuje, że jego życie potoczyło się w taki a nie inny sposób. Podobno ta biografia powstała dla jego syna, który powinien dowiedzieć się całej prawdy o swoim ojcu, lecz gdy będzie wystarczająco duży by to zrozumieć, Jona może już nie być, by mu o tym opowiedzieć. Pozostaną po nim legendy, niekoniecznie odpowiadające rzeczywistości i książka, która miała pokazać go takim, jakim był.

Evan Wright, który zdecydował się napisać książkę o życiu kokainowego kowboja, towarzyszył mu w najróżniejszych sytuacjach. Obserwował zachowania i bardzo uważnie słuchał. Jednak fakt, że słuchał, nie oznacza, że we wszystko ślepo wierzył. Każdą podaną przez Jona informację: zdarzenie, miejsce, nazwisko, próbował weryfikować, a wyniki tej weryfikacji umieścił w licznych i obszernych przypisach. Jeśli tylko było to możliwe, rozmawiał również z osobami, które były z Jonem w jakiś sposób związane, przedstawiając ich punkt widzenia. W ten oto sposób powstała naprawdę solidna książka na temat bardzo kontrowersyjnego człowieka.

Opowieść Jona rozpoczynają jego wspomnienia z dzieciństwa (przeplatane wspomnieniami z perspektywy jego siostry). Co prawda nie ma wytłumaczenia dla zbrodni jakich dopuszczał się Jon, jednak śledząc jego dzieciństwo, trudno oprzeć się wrażeniu, że jego przyszłość była niemal przesądzona. Mafijne powiązania ciągnęły się za nim na każdym kroku. W wieku zaledwie 7 lat, po raz pierwszy był świadkiem morderstwa (przynajmniej było to pierwsze morderstwo, jakie sobie przypominał). To wydarzenie wywarło na nim ogromne wrażenie, które ukształtowało jego nowy światopogląd. Co w tym zdarzeniu było takiego wyjątkowego, dowiecie się już z książki...

Kolejne rozdziały obrazują kolejne lata jego życia i kolejne etapy powstawania ogromnej przemytniczej machiny. To szereg okrucieństw, jakich dopuszczał się wobec drugiego człowieka z nudów, dla zabawy, dla wyładowania złości, aby dać mu nauczkę na przyszłość... Niektóre fragmenty książki to wręcz opisy instruktażowe: jak skutecznie być pałką, jak uderzać pistoletem w głowę przeciwnika, jak przestrzelić kolano, jak pozbyć się ciała bez możliwości jego odnalezienia i zidentyfikowania... Momentami czytelnik chciałby, by to o czym czyta, było jedynie fikcją literacką. Niestety, rzeczywistość bywa niewyobrażalnie okrutna, dlatego książki nie polecam osobom o słabych nerwach...

Życie Jona to nie tylko mroczne interesy. To również kobiety, które potrafiły obrócić jego życie do góry nogami, choć nigdy nie zdołały tak naprawdę do niego dotrzeć. To również zwierzęta, które Jon darzył wyjątkowym uczuciem. I choć wiele osób zbulwersuje sposób, w jaki Jon trenował swoje psy, dla zwierząt był gotowy na prawdziwe poświęcenia. To wprost nieprawdopodobne, że człowiek który potrafił z zimną krwią zabić drugiego człowieka, dla rannego zwierzaka, był gotowy lecieć na drugi kraniec Ameryki, bo właśnie tam mieszkał najbardziej utalentowany lekarz. Różnice pomiędzy jego stosunkiem do zwierząt i ludzi chyba najlepiej widać w opowieści o tym, jak sąsiedzi Jona próbowali ukryć w domu rannego kotka, którym Jon pragnął się zaopiekować... Wstrząsające...

Niektórzy z Was mogą się zastanawiać, jak to możliwe, że człowiek, który tak otwarcie opowiada o dokonanych przestępstwach, może w ogóle poruszać się po ulicach Ameryki. Biorąc pod uwagę fakt, że został skazany na 300 lat więzienia, ta sytuacja w ogóle nie powinna mieć prawa bytu. A jednak... Biografia Jona to nie tylko opowieść o tym, jak wyglądało życie niezwykle niebezpiecznego człowieka. To również bolesna prawda na temat tego, jak wyglądają relacje pomiędzy rządem jednego z najpotężniejszych państw świata a światkiem przestępczym. To smutna refleksja, która jednoznacznie daje nam do zrozumienia, że bywają sytuacje, w których nawet najbardziej okrutny człowiek nie poniesie konsekwencji swoich czynów. To liczne możliwości, jakie otwierają się przed przestępcami właśnie za sprawą działania organów sprawiedliwości. To sytuacje w których rząd nie zawaha się skorzystać z pomocy kryminalistów, by osiągnąć swoje cele, bez ryzykownego brudzenia własnych rąk.

„Prawdziwy gangster” to kawał naprawdę solidnie przygotowanej roboty. Z całą pewnością nie powinno jej się polecać osobom zbyt wrażliwym na okrucieństwo, jednak warto ją przeczytać, by poznać oblicze świata, o którego istnieniu nawet baliśmy się pomyśleć...

Dodaj recenzję