Profesor Stoner (ebook) –	John Williams

E-book

Profesor Stoner

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Arcydzieło literatury światowej! Powieść na tyle uniwersalna, że stała się światowym bestsellerem 20 lat po śmierci autora!

„Ta książka zasługuje na miano klasyki”. The Guardian

William Stoner urodził się u schyłku XIX wieku w ubogiej rodzinie z Missouri. Wysłany do stanowego uniwersytetu, by studiować agronomię, miast tego zakochuje się w angielskiej literaturze i wsiąka w akademickie życie, tak odmienne od dotychczasowej jałowości. Jednak to tylko chwilowy uśmiech losu. Z biegiem lat Stoner doświadcza szeregu rozczarowań: małżeństwo z „odpowiednią” familią odgradza go od własnych rodziców, jego kariera staje się dokuczliwa, żona i córka oddalają się od niego, a doświadczenie ożywczej miłości kończy się groźbą skandalu. Zagłębiający się w sobie profesor Stoner odkrywa stoicki spokój przodków i konfrontuje się z konieczną samotnością.

Błyskotliwa i głęboko poruszająca powieść Johna Williamsa to dzieło znakomitego stanu umysłu. William Stoner wyłania się z niego nie tylko jako archetyp Amerykanina, ale także jako nieprawdopodobnie egzystencjalny bohater.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

3.06 MB (MOBI), 1.21 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Krzysztof Kosiński

02.01.2015, 15:26

„Niesamowita”

Nieufnie podchodzę do książek określanych mianem arcydzieł literatury. Ale po przeczytaniu obawiam się, że postać profesora Stonera będzie mi już towarzyszyła w życiu, podobnie jak postać Florentina Arizy z zupełnie innej a jednak podobnej książki. „Profesor Stoner” to powieść o zależnościach, miłości, pasji, pełnym stoicyzmu trwaniu i przemijaniu w rzece czasu, jaką jest nasze życie. Przepięknie napisana i przetłumaczona, po prostu zachwyca swoim rytmem. Uczynić z historii życia podrzędnego wykładowcy uniwersyteckiego pasjonującą opowieść którą czyta się jednym tchem, to naprawdę literackie mistrzostwo, zwłaszcza kiedy nie ma w tym wszystkim żadnych fajerwerków. Po prostu jest tylko życie. Przepiękna i niesamowita powieść