Profesor Stoner (ebook) –	John Williams

ebook Profesor Stoner

Autor:

Wydawnictwo: Sonia Draga

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

7,6
(361 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Arcydzieło literatury światowej! Powieść na tyle uniwersalna, że stała się światowym bestsellerem 20 lat po śmierci autora!

„Ta książka zasługuje na miano klasyki”. The Guardian

William Stoner urodził się u schyłku XIX wieku w ubogiej rodzinie z Missouri. Wysłany do stanowego uniwersytetu, by studiować agronomię, miast tego zakochuje się w angielskiej literaturze i wsiąka w akademickie życie, tak odmienne od dotychczasowej jałowości. Jednak to tylko chwilowy uśmiech losu. Z biegiem lat Stoner doświadcza szeregu rozczarowań: małżeństwo z „odpowiednią” familią odgradza go od własnych rodziców, jego kariera staje się dokuczliwa, żona i córka oddalają się od niego, a doświadczenie ożywczej miłości kończy się groźbą skandalu. Zagłębiający się w sobie profesor Stoner odkrywa stoicki spokój przodków i konfrontuje się z konieczną samotnością.

Błyskotliwa i głęboko poruszająca powieść Johna Williamsa to dzieło znakomitego stanu umysłu. William Stoner wyłania się z niego nie tylko jako archetyp Amerykanina, ale także jako nieprawdopodobnie egzystencjalny bohater.

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 3.06 MB (MOBI), 1.21 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Krzysztof Kosiński

02.01.2015, 15:26

„Niesamowita”

Nieufnie podchodzę do książek określanych mianem arcydzieł literatury. Ale po przeczytaniu obawiam się, że postać profesora Stonera będzie mi już towarzyszyła w życiu, podobnie jak postać Florentina Arizy z zupełnie innej a jednak podobnej książki. „Profesor Stoner” to powieść o zależnościach, miłości, pasji, pełnym stoicyzmu trwaniu i przemijaniu w rzece czasu, jaką jest nasze życie. Przepięknie napisana i przetłumaczona, po prostu zachwyca swoim rytmem. Uczynić z historii życia podrzędnego wykładowcy uniwersyteckiego pasjonującą opowieść którą czyta się jednym tchem, to naprawdę literackie mistrzostwo, zwłaszcza kiedy nie ma w tym wszystkim żadnych fajerwerków. Po prostu jest tylko życie. Przepiękna i niesamowita powieść