Prosektorium (ebook) –	Olga Paluchowska-ŚwięckaPromocja

E-book

Prosektorium

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Zmysłowa i kobieca książka o sile uczuć, oparta na niebanalnym pomyśle, momentami szokująca, a jednocześnie niezwykle subtelna.

Młoda studentka i modelka Natasza przeżywa trudne chwile. Nie chce więcej spoglądać za siebie. Podejmuje dodatkową pracę w prosektorium, w miejscu gdzie, jak sądzi, można ukryć się przed całym światem. Początki są trudne – szpital jest przepełniony smutkiem. Kontrast między nową codziennością a światem pokazów mody i gal sprawia, że Natasza uczy się odczuwać intensywniej, doceniać wartość życia i jego prawdziwe piękno.

Pouczająca znajomość z chorym, ośmioletnim Felkiem, zmysłowa relacja z przyjaciółką Anną, „zakazane przyjemności” i wreszcie płomienne uczucie do pewnego Rosjanina, dadzą Nataszy nadzieję na powrót do świata żywych.

Olga Paluchowska-Święcka urodziła się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Studiowała na SGGW ochronę środowiska. Skończyła zaocznie dietetykę. Napisała kilka publikacji naukowych oraz obroniła pracę doktorską. Pracowała jako modelka. Dziś prowadzi własny gabinet dietetyczny.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

0.47 MB (MOBI), 2.57 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Dominika Kacik

Dominika Kacik

30.09.2012, 23:20

„”

Natasza.Studentka i modelka,szukająca swojego miejsca na ziemi i nie umiejąca odnaleźć się w swoim otoczeniu .Pewnego dnia z niewiadomej nawet jej samej przyczyny podejmuje pracę w prosektorium.Co dziwne z biegiem czasu bohaterka zaczyna oswajać się z wszechobecną w nowym miejscu śmiercią ,a co więcej zaczyna lubić swoją nową profesję.Podczas nowej przygody młoda studentka poznaje osoby,które uświadamiają jej jakie wartości są w życiu najważniejsze i czym powinna się w nim kierować.

Szczerze mówiąc nie jestem pewna swoich odczuć co do tej książki."Prosektorium" pochłonęłam w niecałe dwie godziny i był to całkiem miło spędzony czas,jednak nie jest to książka idealna - posiada ona zarówno sporo zalet jak i wad.

Debiut Olgi Paluchowskiej - Święckiej nie jest zapewne wielkim objawieniem na polskim rynku wydawniczym , jest to po prostu dobra powieść obyczajowa ,w której wraz z główną bohaterką Nataszą przeżywamy pewien dość trudny okres w jej życiu.Trudnym wyzwaniem jest chociażby samo określenie motywy przewodniego całej książki ;ja po głębszym zastanowieniu jestem w stanie stwierdzić ,że "Prosektorium" jest o przysłowiowym "wszystkim i niczym".

Wydaje mi się ,że autorka podeszła do pisania tej książki bardzo osobiście i bardzo ,za bardzo utożsamiła się z główną bohaterką ,co sprawiło ,że powieść ta stała się podmiotem przekazania wszystkich uczuć, poglądów i myśli pisarki na tak małej płaszczyźnie.W związku z czym akcja lektury toczy się dość wolno i na dodatek przeplatana jest mnóstwem pouczających dialogów ,rozmyślań i rozważań ,a pamiętajmy "co za dużo to niezdrowo"."Prosektorium" ma jednak też swoje plusy .Jednym z tych walorów jest fakt ,że książka ta wzbudziła we mnie mnóstwo uczuć i emocji ,a także skłoniła w pewnym stopniu do zastanowienia się nad własnym życiem.Za zaletę uznaję również to ,iż autorka nie poszła za przykładem wielu polskich pisarek obyczajowych i nie "przesłodziła" swojego literackiego świata - bohaterowie wydają się być realne ,a i wydarzenia i kontakty między nimi nie sprawiają wrażenia sztucznych.

Pani Olga miała naprawdę bardzo dobry i oryginalny pomysł na tę lekturę,co prawda nie wszystko wyszło idealnie ,ale pamiętajmy " praca ,czyni mistrza" ,więc pozwólmy tej młodej pisarce wdrożyć się w literackie życie i dajmy szansę zarówno jej debiutanckiej powieści "Prosektorium" ,która jest naprawdę dobrą i obiecującą polską powieścią obyczajową ,jak i kolejnym książkom ,które miejmy nadzieję niebawem pojawią się w naszych księgarniach.

Dodaj recenzję