Przeciw demokracji (ebook) –	Jan-Werner  MüllerPromocja

Przeciw demokracji

Idee polityczne XX wieku w Europie

Ocena czytelników:

0,0 Nie ma jeszcze ocen.
Dodaj pierwszą!

Zobacz pozostałe książki w promocjach:

Opis publikacji

Przeciw demokracji. Idee polityczne XX wieku w Europie to jedna z najważniejszych książek kreślących polityczny pejzaż minionego wieku.

Przeciw demokracji. Idee polityczne XX wieku w Europie to jedna z najważniejszych książek kreślących polityczny pejzaż minionego wieku. Opisując intelektualne, polityczne i kulturowe ruchy od początku wieku, przez wojny światowe po rewolucje lat 60. Jan-Wener Müller wskazuje na problemy, z którymi mierzyć musi się demokracja. Bohaterami książki czyni nie tylko najsłynniejszych przywódców, lecz także niesłusznie zapomnianych politycznych myślicieli, ruchy społeczne, instytucje, które wywarły ogromny wpływ na to jak wyglądał wiek XX. 


W tej fascynującej książce Müller zadaje tak bardzo aktualne dziś pytanie o demos – lud, demokrację i jej rolę w życiu społecznym. Prowadząc czytelnika od Portugalii, przez Francję, Szwecję, Włochy, Niemcy po Rosję, autor zmusza go do namysłu nad dzisiejszymi problemami europejskiego ładu społecznego.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Liczba stron wydania papierowego

384

ISBN wydania papierowego

978-83-65369-32-1

Rok wydania papierowego

2016

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

6.81 MB (MOBI), 2.84 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI