Psy z Karbali. Dziesięć razy Irak (ebook) –	Marcin Górka, Adam Zadworny

E-book

Psy z Karbali. Dziesięć razy Irak

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

„Dziesięć zmian, dziesięć osób, dziesięć reportaży – Dziesięć razy Irak” Kapralowi Piotrowi Kalicie szczekanie psów już zawsze będzie się kojarzyło z oblężeniem City Hall i ludźmi Muktady as Sadra, których zabił. Archeolog Tomasz Burda, który ratował zabytki starożytnego Babilonu, zaraził się wojną i po powrocie do Polski zmienił swoje życie. Ksiądz Wiesław Okoń boi się dzwonka swojej komórki w środku nocy, bo to start w wyścigu: kto pierwszy powie rodzinie o śmierci żołnierza. Autorzy „Psów z Karbali” rozmawiają z ludźmi, których życie zmieniła wojna w Iraku. Ujawniają jej nieznane odsłony, takie jak najkrwawsza od czasów II wojny światowej bitwa z udziałem polskich żołnierzy i tajna operacja wojskowego wywiadu wymierzona w zabójców Waldemara Milewicza. Przede wszystkim jednak opisują dramat żołnierzy, na których zamiast kwiatów czekały miny-pułapki. „Psy z Karbali. Dziesięć razy Irak” to zbiór dziesięciu reportaży o polskiej misji wojskowej w Iraku, pokazanej nie z perspektywy globalnej, międzynarodowej, politycznej, ale z perspektywy pojedynczych osób, których życie pod wpływem tej misji uległo zmianie. Zgodnie z zamysłem autorów na książkę składa się tyle reportaży ile zmian polskiego kontyngentu w Iraku.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

7.81 MB (MOBI), 4.57 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Ędriu

29.04.2013, 00:14

Całkiem fajne, trochę ubogie warsztatowo, ale nadrabia treścią. Warto.

Mateusz Obłucki

Mateusz Obłucki

30.01.2013, 02:16

Ciekawa pozycja, ale mnie razi w niej to, że dla autorów chyba wszyscy żołnierze na misji to komandosi. No i skacze się ze spadochornem a nie na spadochronie.
ebook niestety też mnie zawiódł, bo nie za dobrze jest zrobiny (długie treści pogrubioną czcionką, lekki chaos w zdjęciach)
Ale ciesze się, że przeczytałem, bo myśle, że warto było.

Bartosz Janowski

Bartosz Janowski

27.12.2012, 17:34

Obraz bez retuszu: śmierć, tchórzostwo, bohaterstwo, głupota, braterstwo, walka, etc. WARTO