Psychologia wojny. Strach i odwaga na polu bitwy (ebook) –	Leo MurrayPromocja

E-book

Psychologia wojny. Strach i odwaga na polu bitwy

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Walczymy, uciekamy czy może zamieramy sparaliżowani strachem? Jak się zachowujemy w najbardziej ekstremalnych warunkach?Ta książka łączy pochodzące z pierwszej ręki relacje z różnych bitew z wynikami badań naukowych w dziedzinie psychologii walki zbrojnej, które oferują niesamowity wgląd w to, co wojna jest w stanie zrobić z umysłem człowieka. Nie mówi o generałach i strategiach, lecz skupia się na najniższym poziomie taktycznym – koncentruje się na zwykłych żołnierzach, którzy stają twarzą w twarz do walki z żołnierzami nieprzyjaciela. Pokazuje, co i dlaczego dzieje się w głowie człowieka, który ma zabijać i który sam może zostać zabity i ma tego pełną świadomość. Podpowiada, jak wykorzystać ludzkie reakcje, aby odnieść zwycięstwo, a zarazem uchronić ludzkie życie.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Liczba stron wydania papierowego

264

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

0.53 MB (MOBI), 1.06 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Michał Zawada

Michał Zawada

12.05.2015, 09:06

„Pole walki to nie tylko teren, to przede wszystkim psychika żołnierzy.”

Morale. Strach, zdrowy rozsądek, awersja do zabijania. Ciągłość, przymus, bliskość, pozytywny wpływ broni, negatywny wpływ broni, właściwe postrzeganie, logiczne myślenie, dezinformacja i kilka innych. Walka. Ucieczka. Zamieranie. Fiksacja. Jaki wpływ ma jedno na drugie, drugie na trzecie i trzecie na pierwsze? Jak w sytuacjach zagrożenia życia działania jednostki wpływają na grupę i jak działania grupy wpływają na jednostkę? Te oraz wiele innych kwestii psychologii pola walki, głównie walki w bliskim kontakcie, porusza Leo Murray w niniejszej książce. W dość zaskakujący, a jednocześnie logiczny i przejrzysty sposób pokazuje, że również w działaniach wojennych sprawdza się reguła "mind over matter", a wiedza o psychologicznych czynnikach pola walki więcej może zdziałać niż surowa siła ognia i wsparcie artylerii. Książkę powinni przeczytać, o dziwo, szczególnie ci, którzy nigdy nie brali udziału w działaniach wojennych, aby w sytuacji, gdy będą zmuszeni do ich podjęcia, wiedzieli, jakie niespodzianki ma dla nich własna ich psychika i cała skomplikowana maszyneria pola walki.

Dodaj recenzję