Religia dłoni.(Opowiadania) (ebook) –	Przemysław  Liziniewicz

ebook Religia dłoni.(Opowiadania)

Autor:

Wydawnictwo: Psychoskok

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

10,0
(1 ocena)

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Przemysław Liziniewicz zaprezentował nam kolejny odcinek prozy swego autorstwa. Obecny utwór nosi nazwę „Religia dłoni”. Opowieść Autora dotyczy spraw obyczajowych i życiowych. Także i ta opowieść ma charakter w pewnym stopniu autobiograficzny. Główny bohater takżz ma na imię Przemek i chodzi tu najwyraźniej o niego, ale na dobrą sprawę nie wiemy czy mamy do czynienia z fikcją literacką i zmyślonymi historyjkami, czy też wydarzyły się one w realnej rzeczywistości. Główny bohater, Przemek, ma dwadzieścia kilka lat i gnębi go pewien niespokojny duch. Pragnie on zmienić swoje życie i w tym celu planuje zostać pustelnikiem. Dręczą go pytania natury egzystencjalnej i duchowej. Poszukuje odpowiedzi na nie w religiach i filozofii Wschodu.

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 1.02 MB (MOBI), 0.69 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Anonimowy czytelnik

10.04.2014, 16:58

Bohater ma pewne problemy z akceptacją otaczającego go świata. Czuje się inny i osamotniony a przez to poszukujący jakiegoś innego miejsca dla siebie. Poszukiwania Przemka skierowały się ku religiom i filozofią wschodu a przede wszystkim zaś w kierunku Buddyzmu. Przemek postanawia zostać pustelnikiem a wzorem dla niego był pewien mnich buddyjski. W celu rozpoczęcia życia pustelniczego pozbywa się on swego mieszkania w wieżowcu w Warszawie a rozpoczyna życie w piwnicy pewnego znajomego. Niestety ów zamysł na życie nie powodzi się z uwagi nadmiernego zainteresowania pustelnikiem i jego życiem wykazywanego przez właściciela piwnicy. Innym kierunkiem w zmianie swej duchowości są eksperymenty z substancjami psychodelicznymi w postaci grzybów halucynogennych jakie porastały łąki wokół Warszawy. W tym celu Przemek podróżował pociągami aby sobie takich grzybów nazbierać. Te przeżycia owocne były w wiele przygód i epizodów, które były same w sobie często zabawne a czasem szokujące. Wypada polecić do czytania.