Ślepy instynkt (ebook) –	Andreas  Winkelmann

ebook Ślepy instynkt

Autor:

Wydawnictwo: Sonia Draga

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

6,9
(96 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Mała ośmioletnia niewidoma dziewczynka bawiąca się w ogrodzie zostaje w upalny dzień uprowadzona. W tym czasie jej rodzice – bezrobotny ojciec i matka sprzątaczka – śpią kompletnie pijani, zaś brat, który miał na nią uważać poszedł grać w piłkę z kolegami. Sprawca nie pozostawił po sobie żadnych śladów. Ciała dziewczynki nigdy nie znaleziono. Policja nigdy nie rozwiązała zagadki. Po dziesięciu latach porwana zostaje z zakładu dla upośledzonych dzieci niewidoma ośmioletnia dziewczynka, zadziwiająco podobna do dziecka uprowadzonego przed laty. Sarę porzuciła matka alkoholiczka, zaś ojciec jest nieznany. Prowadząca śledztwo komisarz Franciszka Gottlob łączy ze sobą oba przypadki, podejrzewając, że może chodzić o pedofila, który ujawnił się po latach. Tym razem jednak sprawca pozostawił ślad. Policja znalazła w miejscu, gdzie czatował na dziecko ślady spermy…

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 2.02 MB (MOBI), 0.77 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

ROMUALD LISOWSKI

Romuald L

07.05.2014, 21:26

„Rewelacyjnie napisany kryminał z zaskakującym zakonczeniem”

Rewelacyjnie napisana książka! To jeden z najlepszych kryminałów jaki miałem okazję przeczytać.
Nie spodziewałem się, że tak bardzo mnie pochłonie, więc nieopacznie siadłem do niej o 23:30 - miałem przeczytać tylko kilkadziesiąt stron przed snem. Skończyło się tak, że czytałem do 03:00 nie zdając sobie sprawy z upływającego czasu.
Pierwszy rozdział jest trochę mylący. Odbiorca dowiaduje się m.in. o dwóch porwaniach 8 letnich niewidomych dziewczynek, ale nie tylko. Autorka wprowadza nas również w życie głównych bohaterów. robi to jednak w moim odczuciu trochę chaotycznie. Od drugiego rozdziału wszystko się jednak splata w jedną całość i od tego miejsca książka nabiera rumieńców, akcja niesamowitego tempa a odbiorca... już się nie może oderwać.
Winkelmann rewelacyjnie plącze wątki i zmienia kierunki akcji, prowadząc czytelnika ku rozwiązaniu które bardzo trudno przewidzieć. Miejscami adrenalina skacze czytelnikowi na niebotyczny poziom dzięki plastycznym opisom akcji i odczuć opisywanej postaci.
Nie znajdziemy w tej książce ani jednego zbędnego lub przydługiego opisu. Wszystko jest idealnie wyważone.