Smażone zielone pomidory (ebook) –	Fannie Flagg

E-book

Smażone zielone pomidory

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

"KULTOWA KSIĄŻKA, KTÓRA STAŁA SIĘ INSPIRACJĄ FILMU Evelyn przechodzi ciężkie chwile – twierdzi, że jest za młoda, żeby być starą, i za stara, żeby być młodą. Gdy odwiedza teściową w domu spokojnej starości, poznaje wiekową panią Threadgoode. Kobieta zaczyna opowiadać Evelyn historię swojego życia... We wspomnieniach wraca do lat 30. XX wieku i do kawiarni Whistle Stop Cafe, prowadzonej przez dwie przyjaciółki. Jest ona ulubionym miejscem spotkań mieszkańców małego miasteczka w Alabamie. Tu każdy gość może liczyć na pyszną pieczeń, aromatyczną kawę i kawałek ciasta z kremem kokosowym. Za smakowitym menu kryje się jednak o wiele więcej: namiętności, dramaty, śmiech, a nawet... zbrodnia. Poznając losy przyjaciółek, Evelyn uświadamia sobie, że najwyższy czas dokonać w swoim życiu kilku istotnych zmian. [blurb] „Lepsza od czekolady, kieliszka wina i polarowego koca. Gorąco polecam na poprawę nastroju książkę o kobiecej solidarności i prawdziwej przyjaźni”. DOROTA WELLMAN [o autorce] Fannie Flagg jest popularną autorką, a także aktorką, producentką i prezenterką telewizyjną. Jej powieść Smażone zielone pomidory stała się światowym bestsellerem i kanwą filmu gorąco przyjętego przez publiczność. Za scenariusz do filmu Fannie Flagg była nominowana do Oscara. Inne znane powieści tej autorki to Witaj na świecie, maleńka!, Dogonić tęczę, Wciąż o tobie śnię i Babska Stacja. W 2012 roku została laureatką nagrody literackiej Harper Lee Award. Mieszka w Kalifornii i Alabamie."

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

2.94 MB (MOBI), 1.15 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Aleksandra

Aleksandra

01.05.2015, 17:10

„idealna na chłodny wieczór i kubkiem gorącej herbaty”

Od paru dni nie potrafię na niczym się skupić, bo moje myśli są daleko stąd, a ściślej w uroczym miasteczku Whistle Stop w Alabamie, kiedy to w roku 29 ubiegłego wieku Idgie Treadgoode i Ruth Jamison otworzyły Whistle Stop Cafe.

Może najpierw napomnę, w jaki sposób ta przepiękna książka trafiła w moje rączki? Otóż, często przeszukuję półki, kartony i różne inne miejsca w moim domu, gdzie mogę znaleźć jakieś ciekawe tytuły, które zostały zapomniane przez moją rodzinę. Wydanie, które ja posiadam było dołączone do jakiegoś kobiecego magazynu za 10 złotych. Bardzo, ale to bardzo chciałabym mieć te piękne, nowe wersje wydawnictwa Otwartego, chociażby Babską Stację, którą prędzej czy później i tak przeczytam, jestem tego pewna.
more on: http://alex-zniknie.blogspot.com/2015/04/smazone-zielone-pomidory-fannie-flagg.html

Dodaj recenzję