Spisek Tudorów (ebook) –	C. W.  GortnerPromocja

E-book

Spisek Tudorów

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

"Jest rok 1553. Na angielskim tronie zasiada Maria Tudor, później znana jako Krwawa Maria. Królowa bezwzględnymi metodami próbuje przywrócić w Anglii katolicyzm i zawrzeć sojusz z Hiszpanią. Poddani jednak buntują się przeciw jej rządom. Szepty w pałacowych korytarzach powtarzają imię księżniczki Elżbiety jako kandydatki do przejęcia tronu. Maria zaś czeka tylko fałszywy krok siostry, by raz na zawsze pozbyć się rywalki. Tymczasem na skutek spisku hiszpańskiego ambasadora listy Elżbiety wpadają w niepowołane ręce, a ich treść wystarczy, by skazać księżniczkę na śmierć. Czy wiernemu szpiegowi uda się odzyskać je na czas?"

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

2.48 MB (MOBI), 0.86 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

E

08.11.2014, 17:52

Czy historia XVI-wiecznej Anglii może być dobrym i wystarczającym powodem do napisania powieści przygodowej? Oczywiście, że tak. „Spisek Tudorów” pokazuje, jak zrobić to dobrze i porządnie. Autor książki – C.W. Gortner dba o to, by zrównoważyć w sposób idealny proporcję pomiędzy dawką wiedzy historycznej a intrygującą i ciekawą fabułą. W tym właśnie rzecz, że „Spisek Tudorów” czyta się jak najlepszy kryminał (a w mojej opinii nawet lepiej). Zresztą nie da się chyba zepsuć powieści, która opowiada o rywalizacji o zdobycie władzy w renesansowej Anglii pomiędzy... dwiema kobietami! Towarzyszy temu cała siatka dworskich intryg i spisków. Historia pisała przecież nierzadko lepsze scenariusze niż fikcja. Gortner potrafi umiejętnie zrobić użytek z tej zasady. Chwała mu za to. Książka idealna w podróż – polecam.