Sułtan z Palermo (ebook) –	Tariq Ali

Sułtan z Palermo

Ocena czytelników:

7,3 (11 ocen) zawiera oceny z Lubimy Czytać

Opis publikacji

Palermo, rok 1153. Sycylię, znajdującą się pod panowaniem Rogera II – najbardziej wschodniego ze wszystkich chrześcijańskich władców – wciąż jeszcze licznie zamieszkują muzułmanie. Pomimo przychylności króla i jego oddania kulturze arabskiej, ich los na Sycylii jest przesądzony. Gdy staje się jasne, że współistniejące dotąd światy islamu i chrześcijaństwa nie mogą dłużej przetrwać w harmonii, Muhammad al-Idrisi, nadworny kartograf i przyjaciel władcy, musi opowiedzieć się po jednej ze stron. Rozdarty między bliskim przywiązaniem do sułtana a lojalnością wobec swoich współwyznawców, szuka zapomnienia w ramionach dawnej ukochanej. Okazuje się jednak, że odzyskanej miłości brak dawnego żaru, rodzinna idylla to fikcja a przed trudnymi wyborami nie można uciec.   ***   " Sułtan z Palermo" to historia życia i namiętności średniowiecznego geografa Al-Idrisiego wpisana w unikalną scenerię dworu w Palermo oraz konflikt muzułmańsko-chrześcijański dwunastowiecznej Sycylii.  Napisana z epickim rozmachem powieść historyczna, która mieni się wielością wątków i bogactwem opisów jest przede wszystkim uniwersalną opowieścią o wolności, lojalności, miłości i poświęceniu.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.85 MB (MOBI), 1.43 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Anonimowy czytelnik

24.04.2015, 16:43

„W gorącym Palermo...”

Napisana przystępnym językiem, szybko wprowadza w fabułę oraz intryguje już od samego początku. W czwartej części Kwintetu Muzułmańskiego przenosimy się do Palermo. Między mieszkającymi tu muzułmanami i chrześcijanami wybucha konflikt. Muhammad al-Idris, główny bohater powieści, staje w obliczu trudnych wyborów i walczy o miłość z dawnych lat. Autor w świetny sposób odzwierciedla realia średniowiecznego dworu sułtana, oddając ducha tamtej epoki. Intrygujące zwroty akcji, dylematy moralne nadają jej odświeżającej pikanterii! Polecam!

Dodaj recenzję