Szczodre gody (ebook) –	Michael Kobr, Volker KlüpfelPromocja

E-book

Szczodre gody

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Pokryty śniegiem górski pensjonat, tajemnicze morderstwo, nieznośny doktor Langhammer – komisarz Kluftinger znów na tropie! Nowa książka bestsellerowego duetu: Volker Klüpfel i Michael Kobr. Dla państwa Kluftingerów ma to być krótki, odprężający wypoczynek w górach, którym chcą się cieszyć mimo towarzystwa dość specyficznego małżeństwa Langhammerów. Zimowy weekend w pięknym górskim hotelu w Allgäu z atrakcją w postaci sztuki kryminalnej na żywo zapowiada się naprawdę ciekawie. Niestety początkowa zabawa szybko przeistacza się w rzeczywistość, gdy jeden z gości hotelowych zostaje zamordowany. Kluftinger staje przed nie lada zagadką: zwłoki znajdują się w pokoju zamkniętym od wewnątrz. Na domiar złego szalejąca burza śnieżna wywołuje lawinę, która odcina hotel od reszty świata. Komisarz może liczyć tylko na siebie. To znaczy: prawie…. Do śledztwa miesza się Langhammer. Na domiar złego dochodzenie rozgrywa się w czasie osławionych Szczodrych Godów, o których w górach opowiada się przerażające historie. Słowiańskie Szczodre Gody to okres odpowiadający niemieckim Rauhnächte – 12 nocom między Bożym Narodzeniem a świętem Trzech Króli. Pierwsza z nich (Rauhnacht) rozpoczynała się o 24:00 w Wigilię i trwała do tej samej godziny 25 grudnia. Ostatnia kończyła się 5 stycznia. Po niej następowało święto Trzech Króli. Tradycja dwunastu nocy prawdopodobnie wywodzi się z roku księżycowego, który liczył 354 dni i był o jedenaście dni (czyli dwanaście nocy) krótszy od roku słonecznego. Wierzono, że w tym czasie zaburzone zostają prawa natury i że nocami domy są nawiedzane przez dusze zmarłych. Wszystkie książki z serii z Kluftingerem – a powstało ich już sześć – bardzo szybko zyskały rozgłos i uznanie zarówno czytelników, jak i krytyków literackich. Tygodnik „Der Spiegel” uznał autorów za najlepszy duet pisarski w Niemczech. Kryminał „Szczodre Gody” zajął pierwsze miejsce na liście bestsellerów tego tygodnika.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

0.70 MB (MOBI), 0.91 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Tomasz Rędzia

Tomasz Rędzia

13.11.2012, 08:37

Wspominając swój śmiech podczas lektury Operacja Seegrund duetu Volker Klüpfel i Michael Kober, z chęcią sięgnąłem po drugą, wydaną w Polsce powieść tych dwóch panów zatytułowaną Szczodre gody. Właśnie potrzebowałem książki, przy czytaniu, której będę mógł się pośmiać. Wydawało mi się, że przygody komisarza Kluftingera i doktora Langahmmera będą do tego świetna okazją. Płonne były moje nadzieje. Uśmiech na mojej facjacie nie zagościł przy lekturze ani razu i właściwie cieszyłem się, że doczytałem powieść do końca. Rozwiązanie zagadki kryminalnej jest przewidywalne i w pewnym momencie, domyślając się zakończenia, czytelnik zaczyna po postu się nudzić.
To chyba było już moje ostatnie spotkanie z komisarzem i doktorem. Niestety niezbyt udane.

Dodaj komentarz

Dodaj recenzję