Tajemnica Lourdes. Czy Bernadeta nas oszukała? (ebook) –	Vittorio Messori

E-book

Tajemnica Lourdes. Czy Bernadeta nas oszukała?

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

"Czy Kościół wykorzystał małą Bernadetę? A może to ona oszukała miliony wiernych? Czy objawienia w Lourdes były tylko sprytną mistyfikacją? Przez lata uznawano objawienia za efekt zmowy dziewczynki z miejscowym duchowieństwem albo za wymysł jej ubogich rodziców, liczących na korzyści finansowe. Byli i tacy, którzy utrzymywali, że tajemnicze widzenia były halucynacjami niedożywionej nastolatki. A jaka jest prawda? Vittorio Messori poświecił 30 lat na zbadanie objawień Lourdes. W swojej książce ujawnia nieznane okoliczności, odpowiada na zarzuty, przybliża nas do tajemnicy Bernadety. Opierając się na faktach, rozstrzyga wszelkie kontrowersje na temat prawdziwości niezwykłych objawień."

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

2.65 MB (MOBI), 0.93 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Kinga

02.06.2014, 15:18

Spekulacyjny tytuł, wskazujący, że Vittorio Messori obnaży jakąś niesamowitą prawdę. W efekcie jest to jednak obrona świętej Marii Bernadetta Soubirous, której zarzucano mówienie nieprawdy na temat objawień Maryi w grocie Massabielle, w Lourdes. Włoski dziennikarz stara się dowieść czegoś, co wydaje się nie do udowodnienia, bo jest kwestią wiary – że zdarzył się cud.

Olga

31.05.2014, 22:00

Tytuł, rozdziały ze znakami zapytania. Przyznam szczerze, że jak do tej pory, nie spotkałam się z czymś takim. Ale zabieg jest jak najbardziej trafny. Zagadkowo, dość enigmatyczne nazwana książka, sprawia, że czytelnik chce poznać prawdę lub odkryć ją na nowo. Serdecznie polecam.

Mona

31.05.2014, 15:24

Na temat objawień w Lourdes napisano bardzo dużo, a może nawet za wiele. Książka Vittorio Messori jest inna od pozostałych. Autor konfrontuje wypowiedzi osób niedowierzających, że w drugiej połowie XIX wieku w Lourdes zdarzały się cuda – Matka Boska objawiła się kilkakrotnie małej Bernadecie – z twardymi faktami, popartymi dowodami. Polecam.