Transgresje Moniki Wetter (ebook) –	Agnieszka Rahoza

E-book

Transgresje Moniki Wetter

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

"Współczesna Warszawa. W tętniącej życiem metropolii mieszka 39-letnia Monika. Popadająca w stagnację kobieta wydaje się być pogodzona ze swoim losem. „Oto ja – pani w średnim wieku, bez perspektyw” – mówi sama o sobie. Jest bierna, podporządkowana innym, nie wykorzystuje swojego potencjału. Ogranicza się do obserwacji, które prowadzą ją do wielu gorzkich, a nieraz zabawnych przemyśleń. Monika to dzisiejszy Kopciuszek. Autorka bawi się konwencją znanej baśni, stąd na kartach powieści pojawia się przyrodnia siostra, która wiedzie szczęśliwe i poukładane życie, a także macocha – prawdziwa wiedźma. Jednak opowieść o Kopciuszku w wydaniu Agnieszki Rahozy różni się od pierwowzoru w kilku istotnych szczegółach. W jej wersji macocha i siostra próbują pomóc podstarzałej pannie, która pędzi smętny żywot w cieniu wieloletniego partnera – egoisty i korporacyjnego karierowicza. Splot nieszczęśliwych zdarzeń spowoduje, że Kopciuszek stanie do walki. Tyle, że wygraną nie jest bilet wstępu na bal, gdzie czeka wymarzony książę z bajki, ale upajający smak wolności. ATUTY KSIĄŻKI • Skoncentrowanie się na problemach współczesnych kobiet. • Wiarygodne postacie. • Tekst okraszony błyskotliwym poczuciem humoru. • Wielopoziomowa fabuła, nawiązująca do społecznych i ekonomicznych realiów dzisiejszej Polski. • Niebanalne sceny erotyczne skonstruowane z myślą o wrażliwości kobiet."

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

0.45 MB (MOBI), 0.37 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Monika Walas

Monika Walas

31.03.2012, 20:21

"Transgresje Moniki Wetter" Agnieszki Rahozy to kolejna bardzo interesująca propozycja Wydawnictwa Siedmioróg. Monika to dzisiejszy Kopciuszek. To kobieta, która poddaje się biernie prądowi. I choć macocha i siostra próbują jej pomóc to na nic zdają się ich wysiłki. Dopiero gdy ukochany postanawia rzucić Monikę kobieta próbuje się zmienić. Radykalnie bierze się za siebie. Postanawia schudnąć, znaleźć nową pracę i nowego mężczyznę. Czy jej to się uda? Tego już nie zdradzę.
Monika to wiele kobiet z nas. Zamiast walczyć o siebie i swoje marzenia poddajemy się losowi. Żyjemy w związkach, które nie mają przyszłości. Mamy pracę, której nienawidzimy, w której się nie spełniamy. Nasza stagnacja jest przerażająca. Z czego ona wynika? Może dlatego, że boimy się, że nie uda się nam spełnić marzeń. A może uważamy, że na nie nie zasługujemy. Przykład bohaterki pokazuje, że jednak warto wziąć się za siebie i zacząć robić to co kochamy. Może nadszedł czas na ryzyko. Czas rozstać się się z ukochanym, rzucić pracę. Jeśli nie zaryzykujemy to nigdy nie dowiemy się czy było warto.
To książka pełna dobrego humoru i optymizmu, której na długo nie zapomnimy. Zabawne dialogi i sytuacje to wielki plus tej powieści. Autorka mistrzowsko potrafi oddać życie w wielkim mieście i charakter bohaterów. Są oni bardzo realistyczni. To możemy być my. To historia o walce o wolność, o to by zostać sobą.