Trylogia policyjna (#1). Między tęsknotą lata a chłodem zimy (ebook) –	Leif GW Persson, Wojciech Łygaś

ebook Trylogia policyjna (#1). Między tęsknotą lata a chłodem zimy

Autor: ,

Wydawnictwo: Czarna Owca

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

5,5
(693 oceny)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Między tęsknotą lata a chłodem zimy to pierwsza powieść trylogii dotycząca nierozwiązanej sprawy zabójstwa premiera w 1986 r.

Zaczynając od śmierci nieznanego Amerykanina w Sztokholmie, Persson powoli odkrywa złożoną sieć międzynarodowego szpiegostwa, chciwości, zwykłej niekompetencji i słabości szwedzkiego wywiadu, która według niego doprowadziła do morderstwa premiera. To niezwykle wciągająca i bogata w fakty kombinacja satyry, thrillera, dramatu psychologicznego i powieści policyjnej o największym śledztwie kryminalnym we współczesnej historii Szwecji.

Trylogia policyjna Leifa GW Perssona, na którą składają się trzy powieści Między tęsknotą lata a chłodem zimy, W innym czasie, w innym życiu, Swobodny upadek jak we śnie - wspólnie opowiada jedno z możliwych rozwiązań największego nierozwikłanego do dziś śledztwa we współczesnej Szwecji - morderstwa premiera Olofa Palmego, który zginął od kuli w Sztokholmie 28 lutego 1986 r.

Mimo upływu ponad 20 lat to zabójstwo wciąż stanowi otwartą ranę w szwedzkim społeczeństwie. W śledztwie w tej sprawie wyprodukowano więcej dokumentów niż po zabójstwie prezydenta Kennedy'ego, ale ten gigantyczny wysiłek na razie przyniósł mierne efekty.

Leif GW Persson (ur. 1942 r.) jest uznany za wielkiego mistrza skandynawskiego kryminału. Zanim został pisarzem, pracował m.in. jako kryminolog, konsultant, doradca naukowy i doradca w Ministerstwie Spraw Społecznych, w kancelarii premiera i w Ministerstwie Sprawiedliwości. Jest profesorem kryminologii, przez wiele lat był komisarzem policji. Zajmował się poważnymi przestępstwami związanymi z użyciem przemocy i pomagał policji w wyjaśnianiu starych, nierozwiązanych spraw. Pracuje także jako ekspert w telewizyjnym show „Wanted”. Napisał kilkadziesiąt książek naukowych, raportów i esejów o tematyce społecznej. Poza tym ma w dorobku 8 powieści i setki artykułów dotyczących przestępstw. W trylogii policyjnej (w oryginale wydanej pod nazwą Schyłek państwa opiekuńczego) Leif GW Persson próbuje pokazać upadek państwa konstytucyjnego oraz rysy w szwedzkim społeczeństwie dobrobytu, które pochłaniają coraz więcej ofiar. Seria trzech powieści obejmuje okres od końca lat 70. ubiegłego wieku do połowy pierwszej dekady nowego millennium.

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 1.16 MB (MOBI), 1.36 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Żak Agnieszka

Żak Agnieszka

11.10.2011, 15:53

Trochę ciężko przez tę książkę przebrnąć - może ze względu na irytujący mnie osobiście styl autora, może przez nagromadzenie wątków. Najgorsze, że książka ma przedstawiać tło zabójstwa premiera, przedstawić kontekst... ale niewiele z tego już teraz pamiętam i gdybym miała powiedzieć, co dokładnie napisano tam o premierze i Szwecki tamtych czasów - nie bardzo umiałabym odpowiedzieć.

No i czemu oni wszyscy tyle piją w tej książce...?

Adam Sternik

Adam Sternik

07.06.2011, 19:22

Średnio mi się podobała, trochę za dużo wątków za luźno ze sobą powiązanych. Gubiłem się w fabule.