Władca Pierścieni. Tom 1-3 (ebook) –	J.R.R.  Tolkien

ebook Władca Pierścieni. Tom 1-3

Autor:

Wydawnictwo: MUZA SA

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

10,0
(9 ocen)

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Tłumaczenie: Maria Skibniewska. Władca Pierścieni to jedna z najbardziej niezwykłych książek w całej współczesnej literaturze. Ogromna, z epickim rozmachem napisana powieść wprowadza nas w wykreowany przez wyobraźnię autora świat - fantastyczny, lecz ukazany wszechstronnie i szczegółowo, równie pełny i bogaty jak świat realny. Przykuwająca uwagę i wzruszająca, zabawna, choć momentami także przerażająca, opowieść ta rzuca na czytelnika czar, od którego nawet po zakończeniu lektury trudno się uwolnić. W ciągu czterdziestu przeszło lat od pierwszego wydania Władcy Pierścieni miliony ludzi na całym świecie uległy temu urokowi. John Ronald Reuel Tolkien (1892-1973), angielski naukowiec, prozaik i poeta, urodził się w Bloemfontain w Afryce Południowej, ale całe niemal życie spędził w Anglii. Wcześnie utraciwszy ojca, był wraz z bratem wychowywany przez matkę, która wywarła wielki wpływ na osobowość przyszłego pisarza - podobnie jak ona, głęboko religijnego katolika. Po ukończeniu studiów w 1915 r. Tolkien został wysłany na front do Francji, skąd jednak niebawem powrócił, zarażony gorączką okopową. Na krótko przedtem zawarł ślub z Edith Bratt, poznaną osiem lat wcześniej jego pierwszą - i jedyną - miłością.

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 12.99 MB (MOBI), 5.56 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Katarzyna

Katarzyna KLK

25.06.2013, 21:15

Wreszcie jedna z moich ulubionych książek będzie mi mogła towarzyszyć w podróżach :)
I ogromny plus za to, że w tłumaczeniu Skibniewskiej!

Tomasz Walczak

Tomasz Walczak

25.06.2013, 12:00

Potwierdzam. Trylogia wyłącznie w tłumaczeniu Skibniewskiej!

Jan Sikora

Jan Sikora

25.06.2013, 11:27

Cieszę się bardzo, jedna z moich ulubionych książek w najlepszym tłumaczeniu. Posiadam papierową wersję z innym tłumaczeniem i to już nie to polecam Tym bardziej że to trzy tomy w jednym :-)