Wojna Stalina (ebook) –	Bogdan Musiał

Wojna Stalina

Ocena czytelników:

10,0 (1 ocena)

Pobierz bezpłatny fragment:

PDF

Opis publikacji

Awans Związku Sowieckiego do rangi światowego mocarstwa byłby niemożliwy bez materialnego technologicznego, a także politycznego wsparcia z Niemiec - taką tezę przekonująco dokumentuje w swojej nowej książce historyk dziejów najnowszych Bogdan Musiał. Szeroko zakrojone dostawy niemieckich maszyn i urządzeń, które trwały do czerwca 1941 roku, umożliwiły Sowietom budowę przemysłu ciężkiego i zbrojeniowego. Zaś prowadzona już po wojnie przez reżym Stalina polityka systematycznych demontaży urządzeń przemysłowych oraz infrastruktury na obszarze Polski i Niemiec stanowiła drugi impuls modernizacyjny oraz zapewniała dynamikę wzrostu, której kraj ten nigdy by nie zdołał wypracować własnymi siłami. Grabież zapewniła sowieckiemu dyktatorowi dopływ nowoczesnych maszyn, cennych surowców i produktów, laboratoriów naukowych, urządzeń przemysłowych i infrastrukturalnych. Na podstawie nowych znalezisk z moskiewskich archiwów autorowi udało się szczegółowo przedstawić rozmiar sowieckich demontaży. Gdy tylko ustał transfer zachodnich technologii, rozpoczął się proces upadku sowieckiego imperium. Musiał sięga głębiej niż inni historycy. „Der Tagesspiegel”

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formacie PDF

Rozmiary plików

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące format PDF

Opinie czytelników:

Patryk Kubiak

Patryk Kubiak

23.11.2012, 06:41

na publio.pl jest format epub bez DRM, podobnie na gandalfie.. na gandalfie sporo taniej (21,44 PLN w dniu 23.11.2012) :)
Warto korzystać z wyszukiwarki ebooków: http://ebooki.swiatczytnikow.pl/
Często można znaleźć tę samą książkę znacznie taniej i w lepszym formacie (mobi lub epub , bez DRM)

Ag Sn

03.09.2012, 12:27

Ok, jak nie to nie. Ksiązkę kupię w Gandalfie. Mają plik epub i nieznacznie (5 zł) drożej.

Sławomir Kamiński

31.08.2012, 14:05

żeby to chociaż był PDF ze znakiem wodnym... niestety mamy do czynienia z jakimś średniowiecznym formatem zakutym w pordzewiałe łańcuchy DRM. Niestety nie przeczytam tej książki na moim kindlu zanim nie dowiem się jak to przerobić na ludzki format.

Ag Sn

31.08.2012, 10:43

Dlaczego tylko plik PDF? To zniecheca do zakupu, mimo iz ksiązka jest bardzo wartościowa. Chetnie ja kupię, niech bedzie jednak w .mobi czy .epub

Sławomir Kamiński

30.08.2012, 18:27

ojej... to jest w PDF... co za niefart, nie zauważyłem tego kupując :(

Dodaj komentarz

Dodaj recenzję