Wołanie mew (ebook) –	Marian Kowalski

E-book

Wołanie mew

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

"Powieść obyczajowa z wątkami thrillera i fantastyki. Przedstawia losy celebrytki i modelki Ingi Bral wpisane w ponurą morską legendę o mewach z duszami topielców. Inga i Joachim Krafft żyją banalnie, zmysłowo. On – Mazur z pochodzenia – dobrze wszedł w wielkomiejski pejzaż, ona – córka polskiego marynarza – nie zadowala się tym, co ma, pragnie czegoś więcej niż podziw mężczyzn i niesłabnące pożądania kochanka-opiekuna. Nie wystarcza jej dostępne szczęście i osiągnięta już stabilizacja. Pełna sprzeczności, dążeń i pretensji do świata nie potrafi spokojnie żyć u boku Joachima. Chce czegoś dokonać, zasłużyć na... nieśmiertelność. Pragnie zostać dziennikarką, marzy o rejsie jachtem. Ale gdy w końcu namawia Joachima na wyprawę po Morzu Północnym, rzeczywistość i wszechobecne mewy napawają ją lękiem... Na chwilę znajduje wytchnienie wśród norweskich fiordów, u boku dwóch zauroczonych nią mężczyzn. W odmiennym krajobrazie wierzy, że odnajdzie cel. Tu wszystko ma swą nazwę, głębszy sens, nie sprowadza się tylko do seksu. Ale i tu są mewy, tajemnice i dziwna, czająca się wśród wrzosowisk i bagien groza. Może od przeznaczenia nie da się uciec...? Jak to się skończy, czy Inga znajdzie, czego szukała, czy odmieni swoje życie, nagrywając wymarzoną świąteczną audycję o ludziach morza?
Urodzony w Wielkopolsce, wychowany na Dolnym Śląsku, związany ze Szczecinem, by mógł czuć bliskość morza. Ono inspirowało pierwsze jego powieści, opowiadania, słuchowiska, utwory sceniczne. Skończył wrocławskie studia polonistyczne, pracował w oświacie szkolnej oraz w szkolnictwie wyższym. Pływał na statkach handlowych jako chief praktyki. Debiut prozatorski w 1958 we „Współczesności”, książkowy w 1973. Współpracował z czasopismami regionalnymi i centralnymi. Członek ZLP, później SPP. Autor kilkudziesięciu magazynów radiowych, recenzji teatralnych, esejów, słuchowisk radiowych, sztuk teatralnych, powieści, opowiadań.
Tytuły autora: Utwory dla dzieci i młodzieży: Blinda, Junga (Gdańska nagroda im. J. Conrada), Mój przyjaciel delfin, Skarb Morza Sargassowego, Mój nieprzyjaciel Mateo, Mój największy nieprzyjaciel, Mój przyjaciel Abu, Aneta z klifowego brzegu (Nagroda w konkursie Naszej Księgarni), Rozrabiaki z osiedla (Wyróżnienie w III edycji konkursu Wydawnictwa Telbit na powieść dla dzieci i młodzieży) Powieści: Banderillero (II nagroda w konkursie im. J. Czechowicza w Lublinie), W połowie drogi, W oczekiwaniu, Przed kurtyną, Karczowiska, Dom na klifie (I nagroda w ogólnopolskim konkursie lit. na powieść o tematyce Polska nad Odrą i Bałtykiem), Pod lipą, lipką zieloną, Cecylia i Eryk, Wiatraki na błękicie. Pod pseudonimem (dla kobiet): Czarne błyskawice, Morze nie stało się grobem, Skopiony zabijają nocą, Skubanie kanarków, Strażnicy zmarłych"

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

0.60 MB (MOBI), 0.83 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

DRM

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie