Wyścig z czasem (ebook) –	Tom Clancy

ebook Wyścig z czasem

Autor:

Wydawnictwo: Albatros A. Kuryłowicz

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

6,6
(87 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Jack Ryan senior i Jack Ryan junior. Ojciec i syn. Pierwszy, były analityk i wicedyrektor CIA, były prezydent USA z ramienia Partii Republikańskiej, ponownie ubiega się o najwyższy urząd. Drugi, analityk w prywatnej kancelarii prawniczej Hendley Associates, w rzeczywistości działającej pod przykrywką, poza kontrolą CIA, supertajnej amerykańskiej agencji wywiadowczej zwanej Campusem, przechodzi intensywny trening w zakresie sztuk walki. Jego marzeniem jest stać się pełnowartościowym agentem operacyjnym, który działa nie zza biurka, lecz w terenie, tropiąc i likwidując najgroźniejszych terrorystów świata. Kontrkandydat Ryana w wyborach prezydenckich, urzędujący prezydent Ed Kealty, oraz jego sponsor, utrzymujący kontakty z rosyjską FSB miliarder Paul Laska, postanawiają zapewnić sobie zwycięstwo, dyskredytując przeciwnika przez obciążenie go odpowiedzialnością za rzekome zabójstwo popełnione przez Johna Clarka. Odznaczony Medalem Honoru Clark, weteran CIA, obecnie agent Campusu, bliski przyjaciel Ryana, został w okresie jego prezydentury ułaskawiony za czyny, jakich dopuścił się, pracując dla Agencji. Teraz, na polecenie Kealty'ego, zostaje umieszczony na liście najgroźniejszych przestępców Ameryki; jest ścigany przez policję, agencje wywiadowcze i FBI. Równolegle toczy się walka na innym froncie. Agenci Campusu na czele z Jackiem Ryanem juniorem usiłują pokrzyżować plany Riaza Rehana, generała pakistańskiego wywiadu ISI, w rzeczywistości islamskiego fundamentalisty i terrorysty ukrywającego się pod wieloma tożsamościami. Rehan wszedł w posiadanie bomb jądrowych; szantażuje nimi Moskwę, próbuje doprowadzić do wybuchu wojny między Indiami a Pakistanem. Losy świata wiszą na włosku.

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 4.03 MB (MOBI), 1.49 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Antonio Banderass

20.08.2013, 18:42

Cienizna. Zrezygnowałem po ok. 100 stronach

Radczuk Marcin

Radczuk Marcin

07.06.2013, 23:36

Książka niestety kiepska. Clancy nie pisze już tak jak kiedyś. Ta książka jest tubą propagandową USA. Wszyscy dobrzy korzystają z komputerów i telefonów Apple, bo Apple to przecież hamerykańska firma. C'mon agen specjalny uruchamiający GPSa w iPhonie na tajnej akcji...
Akcja też niestety jak flaki z olejem. W ogóle nie czuć tytułowego wyścigu z czasem. Zero napięcia. Sceny się zmieniają, pojawiają się nowe postaci a akcja się wlecze i wlecze. Najgłupsze jest gloryfikowanie ameryki. Walki z terroryzmem za wszelką cenę. Książka wybitnie polityczna przez co całkowicie niestrawna. Cóż... Clancy chyba ją napisał, żeby próbować poprawić wizerunek USA wśród narodów innych państw.
Grubymi nićmi szyte.
Dla mnie ocena to 1.