Yoko i John. Dni. których nigdy nie zapomnę (ebook) –	Johnatan CottPromocja

E-book

Yoko i John. Dni. których nigdy nie zapomnę

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

"„Gdy się poznali, podarowała mu karteczkę z napisem »Oddychaj«. Tak rozpoczęła się najpiękniejsza w dziejach popkultury definicja słowa »kochaj«”. Anna Gacek, dziennikarka Programu Trzeciego Polskiego Radia „Jonathan Cott ma wyjątkowy talent: potrafi pokazać ludzkie oblicze rozmówcy, nie odzierając go przy tym z jego magii”. Richard Gere Wielu zarzucało Yoko, że to z powodu szalonej miłości do niej Lennon porzucił Beatlesów. Ci, którzy znali Yoko i Johna naprawdę dobrze, wiedzieli, że była dla niego największą inspiracją i to dzięki niej rozwinął się jako artysta. On: niekwestionowana ikona kultury XX wieku. Ona: awangardowa artystka, wnuczka bankierów i spadkobierczyni arystokratycznego rodu. Studiowała razem z dziećmi cesarza Hirohito. W jej żyłach płynie krew cesarza z IX stulecia. Jako jedna z niewielu może się pochwalić współpracą z tak różnymi muzykami, jak John Cage, Ornette Coleman i Lady Gaga. Mało kto poznał tę parę tak dobrze jak Jonathan Cott, który przyjaźnił się z nimi od 1968 roku. Przez cały ten czas był jedną z najbliższych im osób – widział ich w najbardziej intymnych chwilach, odwiedzał ich w apartamentach, bywał z nimi w studiach nagraniowych i na imprezach towarzyskich. Przegadał z nimi niejedną noc. To on jako pierwszy rozmawiał z Lennonem, gdy ten poznał Yoko – i to on przeprowadził z nim ostatni wywiad prasowy na 3 dni przed śmiercią muzyka."

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

2.65 MB (MOBI), 3.21 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Alina Lewandowska

Alina Lewandowska

23.04.2014, 16:55

„Wciągająca mieszanka smaczków!”

Przyznam szczerze, że nigdy nie interesowałam się biografią żadnego z Beatlesów, chociaż ten ponadczasowy zespół z Liverpoolu od zawsze darzyłam sporą sympatią. Sięgnęłam po książkę chyba z czystej ciekawości postaci Lennona i jego śmierci. Przyznaję, byłam spragniona sensacji... Efekt końcowy był inny niż zamierzony... zakochałam się w Yoko Ono! Teraz wiem, jaką silną, mądrą i oryginalną jest osobą. Jak wiele chce nam dać od siebie swoją twórczością. To, jak blisko Johnatan Cott był z Johnem i Yoko (do dziś utrzymując z nią przyjacielskie stosunki ), bardzo dobrze wpływa na poziom wywiadów przeprowadzonych z jedną z najsłynniejszych par świata. Czyta się tę książkę nie tylko jak biografię - bardziej skłania ona do przemyśleń nad tym, co w życiu i sztuce jest ważne. Cott, pod wpływem rozmów z Johnem i Yoko, nie stroni od głębszych refleksji, chwilami wymaga od czytelnika większego zaangażowania. Autor opowiada nam także trochę o świecie artystycznym lat 60-tych i 70-tych Anglii i USA - zaciekawieni życiem bohemy, szukaniem inspiracji i pracą w studio nie będą zawiedzeni.

Dodaj recenzję