PROMOCJA
Zakazane ciało. Historia męskiej obsesji (ebook) –	Diane Ducret

ebook Zakazane ciało. Historia męskiej obsesji

Autor:

Wydawnictwo: Znak

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

6,9
(176 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Zobacz pozostałe książki w promocjach:

Brama, przez którą diabeł dostał się na ziemię. Siedlisko niebezpiecznej kobiecej żądzy.
Błogosławieństwo i przekleństwo kobiet.
Tymczasem… to tylko wagina!

Dla Platona wagina to wierzgające zwierzę. Da Vinci pomija ją na anatomicznych szkicach. Do 1948 r. jest wymazywana z podręczników medycyny, ale już 30 lat później pornograficzny film Głębokie gardło podbija Cannes.
W 1960 r. zdesperowane mieszkanki Kamerunu obalają rząd, publicznie obnażając sromy. W 2006 r. Kolumbijki przez „strajk zaciśniętych ud” rozbrajają mafię narkotykową.
W XIX w. kolonizatorów Afryki szokuje rytuał wydłużania warg sromowych, ale dziś w USA i Europie na zabiegi modelowania narządów płciowych wydaje się miliony dolarów.
W najnowszej książce Diane Ducret pokazuje, jak męskie wyobrażenia na temat kobiecego ciała wpłynęły na życie milionów kobiet od starożytności po współczesność. To opowieść pikantna i przejmująca, doprawiona nutą ironii i humoru. Powinny ją przeczytać wszystkie kobiety i każdy mężczyzna, który chce je lepiej zrozumieć.

Pragnę jedynie przedstawić prawdziwą historię moich poprzedniczek, które podobnie jak ja żyły w owym ciele – pożądanym, a zarazem przeklętym – i często musiały słono płacić za to, jak zostały stworzone.
Diane Ducret

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 2.86 MB (MOBI), 1.09 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Anonimowy czytelnik

26.02.2016, 17:54

Jedno z przemyśleń, jakie nasuwa mi się po lekturze - o losie kobiet od wieków decydowali mężczyźni. W wielu krajach nie zmieniło się to po dziś dzień...

Anonimowy czytelnik

22.02.2016, 20:55

Tematyka i treść tej książki dla wielu może się wydać skandaliczna, niemoralna, czy nawet obrazoburcza - tymczasem traktuje ona w wyjątkowy sposób (bo z perspektywy mężczyzn) o kobietach, o ich intymności i roli społecznej na przełomie wieków. Autorka podaje czytelnikom wiele historii na ten temat, opisując je w zabawny i lekki sposób. Naprawdę, warto zajrzeć do środka.