Zima naszej goryczy (ebook) –	John SteinbeckPromocja

E-book

Zima naszej goryczy

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Liryczna i zmuszająca do refleksji powieść laureata literackiej Nagrody Nobla.

Wielu z mieszkańców miasteczka New Baytown zostało ciężko doświadczonych przez los, noszą oni w sercach gorycz i rozczarowanie. Ethan Hawley, kiedyś jeden z najbogatszych ludzi w mieście, a teraz sprzedawca w sklepie, stara się zapomnieć o starych dobrych czasach. Żona Ethana tęskni za dawnym życiem. Margie, rozwódka, boi się samotności i braku środków do życia. Danny Taylor, z dobrej rodziny, żebrze o dolara na wódkę.

Pewnego dnia z kart tarota wyłania się zapowiedź zmiany smutnego losu mieszkańców New Baytown…

John Irving (ur. 1942) – jeden z najwybitniejszych amerykańskich pisarzy. Debiutował w 1968 roku powieścią „Uwolnić niedźwiedzie”, a jego czwarta książka, „Świat według Garpa”, przyniosła mu rozgłos na skalę światową, została też z sukcesem sfilmowana.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.63 MB (MOBI), 0.51 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Katarzyna Żydzik

Katarzyna Żydzik

01.12.2016, 12:35

„Jest lirycznie, jest refleksyjnie, jest gorzko...”

Świetna analiza skomplikowanej, dwoistej natury człowieka, tkwiącego w nim dobra i zła, a także ludzkiej niepewności, strachu, zależności jednostki od otoczenia, które bardzo często, staje sie negatywnym bodźcem i przyczyną, wypłynięcia zła na powierzchnię.

Ta książka jest o tym, jak trudno jest kierować się w życiu swoimi zasadami, bo zawsze znajdzie sie ktoś, kto uzna je za naiwne, idiotyczne, mało ambitne i komu nie będą odpowiadały.
Steinbeck rewelacyjnie ukazuje drogę przemiany człowieka prawego, w którym tkwi odrobina żalu do niesprawiedliwego losu, w sprytnego, zimnego drania.
Życie jednak zawsze wystawia rachunek, za każdą decyzję, przyjdzie człowiekowi, pewnego dnia, zapłacić....

Dodaj recenzję