Zwodnicza miłość (ebook) –	Julie Cohen

E-book

Zwodnicza miłość

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Ostatnimi czasy Felicity nie może pozbyć się wątpliwości. Jej mąż, Quinn – najżyczliwszy człowiek, jakiego zna – kocha jej małe dziwactwa bardziej niż Felicity czuje, że na to zasługuje. Jednak nagle dziewczyna nabiera przekonania, że coś jest nie tak. Wtem doświadcza czegoś niesamowitego: czuje w powietrzu zapach perfum, który budzi w niej długo uśpione wspomnienia. Później zdarza się to jeszcze kilka razy – powraca echo minionych dni i widmo mężczyzny, którego Felicity nie widziała od dziesięciu lat. Echo niesie też wspomnienie uczucia głębokiej, wyjątkowej miłości…Przepełniona emocjami Felicity stara się oprzeć wizji przeszłości, która stopniowo przejmuje nad nią kontrolę. A jeśli coś jest naprawdę nie tak, jak powinno? Co jeżeli umysł spłatał figla jej sercu? Któremu z nich ty byś zaufała?

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

416

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

2.51 MB (MOBI), 1.05 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

INFORMATOR CZYTELNICZY

13.04.2016, 11:52

„Recenzja Informatora Czytelniczego”

Są takie hipnotyczne książki, po których przez jakiś czas nie chce się poznawać żadnej historii. Nie czyta się ich, ale przeżywa całym sobą. Ich akcja zniewala nasz umysł, serce bije szybciej, gdy myślimy o głównych bohaterach i nie sposób zasnąć, gdy nie pozna się zakończenia. "Zwodnicza miłość" Julie Cohen jest właśnie taką książką. To piękną, wzruszającą, porywającą i oryginalna historia wyjątkowej kobiety. Po jej lekturze przez jakiś czas nie mogłam dojść do siebie.

"Wprost przeciwnie. Twój przypadek udowadnia, że miłość jest nie tylko najzupełniej normalnym, ale nieskończenie powtarzalnym ludzkim doświadczeniem. I że każdy romans, każda jedna emocja może być przechowywana w mózgu na zawsze, w oczekiwaniu na odpowiednie warunki do jej powrotu."

Ostatnimi czasy Felicity nie może pozbyć się dziwnych wątpliwości. Jej mąż, Quinn, to najwspanialszy człowiek, jakiego zna i choć Felicity cierpi na blokadę twórczą, jest przy nim nad podziw szczęśliwa. Mają duży dom, wspaniałych sąsiadów i cudowną rodzinę. Dziewczyna czuje wręcz, że nie zasługuje na uczucie, którym darzą ją Quinn i jego najbliżsi. Jej wątpliwości nasilają się jeszcze bardziej, gdy Felicity niespodziewanie doświadcza czegoś niesamowitego: idąc ulicą czuje w powietrzu zapach perfum budzący długo uśpione wspomnienia. Później zdarza się to jeszcze kilka razy, za każdym razem zapach jest piękniejszy, bardziej intensywny, a wraz z nim powraca do niej echo minionych dni i widmo mężczyzny, którego nie widziała od dziesięciu lat. A echo to niesie ze sobą wspomnienie uczucia głębokiej, wyjątkowej miłości...Poruszona emocjami Felicity stara się oprzeć nawracającym wizjom z przeszłości, ale ta stopniowo przejmuje nad nią kontrolę.Dziewczyna coraz częściej ma przeczucie, że coś naprawdę jest nie tak, jak być powinno i coraz więcej wątpliwości co do małżeństwa z Quinnem. Ale co jeżeli umysł spłatał figla jej sercu? Któremu z nich Felicity powinna zaufać?

"Zwodnicza miłość" to książka wzruszająca i wyjątkowa, którą zakończyłam czytać ze łzami w oczach. Chociaż autorka bierze na celownik bardzo popularny motyw - bohaterkę rozdartą między rozumem, a sercem - to przedstawia go w zupełnie inny sposób, niż można by się spodziewać. "Zwodnicza miłość" to nie jest zwykła opowieść o kobiecie zawieszonej gdzieś między przeszłością a teraźniejszością, między falą wspomnień i namiętności, a zobowiązaniem. Felicity jest z Quinnem szczęśliwa. Nie wmawia sobie, że tak jest, czuje to całą sobą, całym sercem, spełnia się w tym związku, a jednak, zupełnie niespodziewanie, coś w jej życiu idzie nie tak, jak powinno i wracają do niej wspomnienia. Nie mogę zdradzić na ten temat nic więcej, bo zepsułabym przyjemność płynącą z lektury, ale wiedza Cohen i solidne przygotowanie do podejmowanego przez nią tematu (a przez wzgląd na swoje studia, wiem, o czym mówię), pozwalają jej naprawdę wiarygodnie przedstawić historię Felicity i zaskoczyć czytelnika. A na koniec wycisnąć z jego oczu łzy.

Zachwyca mnie też kreacja bohaterów w "Zwodniczej miłości". Chociaż jest to opowieść o Felicity i jej rozterkach, to poboczne postaci też przedstawione są w sposób bardzo rzeczywisty, nie potraktowane po macoszemu. Mają własne historie, własne problemy i niemal można je wyjąć z kart książki i postawić obok. W ogóle odnoszą wrażenie, że "Zwodnicza miłość" jest napisana bardzo wiarygodnie. Choć język jest barwny i plastyczny, to przedstawiona przez Cohen historia mogłaby się zdarzyć naprawdę, wydaje się być oparta na faktach. Czytając ją, nie ma się uczucia, że wchodzi się w świat fikcji. Wręcz czuje się pod nogami asfalt szarych chodników, wdycha odczuwany przez Felicity zapach perfum albo ma ochotę przytulić Quinna, żeby nie czuł się tak bardzo samotny. Losy Felicity poruszają tak bardzo, że tej książki się nie czyta - ją się przeżywa.

Jeżeli szukacie wyjątkowej książki, która nie tylko was oczaruje, ale porwie bez reszty i zaskoczy, koniecznie sięgnijcie po "Zwodniczą miłość'. To nie jest zwykły utwór, ani zwykła historia. Choć to, co dzieje się w głowie Felicity mogłoby się wydać nierzeczywiste i nierealne, wierzcie mi, nie jest tak. Takie rzeczy dzieją się naprawdę i chyba własnie to jest w tej książce najbardziej niesamowite. Czytając ją, nie jeden raz robi się wielkie "WOW!"