Vincent V. Severski, Jojo Moyes, Colleen Hoover, David Lagerkrantz, Katarzyna Grochola – to pisarze i pisarki, których książki na Woblinku kupowano w lipcu najchętniej. Prezentujemy bestsellery lipca. Użytkownicy Woblinka sięgali głównie po kryminały, powieści obyczajowe i thrillery.

Co ciekawe, na liście znalazły się książki dostępne w przedsprzedaży („Ta, która musi umrzeć”) oraz powieść dostępna w przedpremierze („Będziesz moja”). Niesłabnącą popularnością od ponad roku cieszy się „Tatuażysta z Auschwitz”, powieść historyczna Heather Morris, której fabuła przedstawia miłosne losy tytułowego tatuażysty i jednej z więźniarek obozu zagłady. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż pięciu polskich autorów, a każda z ich powieści to kryminał z elementami thrillera. Pierwszą dziesiątkę zamyka „Żmijowisko” Wojciecha Chmielarza. Kilka dni temu zakończyły się zdjęcia do serialu produkcji Canal + Polska, który będzie miał swoją premierę jeszcze w tym roku. Zobaczcie bestsellery lipca Woblink.com. Poniżej znajdziecie 100 najlepiej sprzedających się tytułów.

Oto bestsellery lipca – najlepiej sprzedające się ebooki zeszłego miesiąca

1-10:

1. Odwet – Vincent V. Severski

Najchętniej kupowanym ebookiem w lipcu była najnowsza książka Vincenta V. Severskiego. „Odwet” to kontynuacja bestsellerowego „Zamętu”. Książka przedstawia nowe losy tajnej komórki Agencji Wywiadu. Akcja książki rozgrywa się w Afryce, na Bliskim Wschodzie oraz w Polsce. Jak to zwykle u Severskiego – wojny wywiadów, szpiedzy, zagadkowe morderstwa, a wszystko na tle politycznych zawirowań. „Odwet” to powieść dla czytelników lubiących wartką, trzymającą w napięciu akcję.

Odwet
Kup ebooka, audiobooka lub książkę na Woblink.com

2. Kolory pawich piór – Jojo Moyes

„Kolory pawich piór” to niepublikowana dotąd w Polsce książka autorki takich książek jak „Zanim się pojawiłeś”, „Kiedy odszedłeś” i „Moje serce w dwóch światach”. Pierwszy raz na anglojęzycznym rynku powieść ukazała się w 2005 roku. Powieść zaczyna się od przedstawienia Athene – nieprzeciętnie pięknej, bogatej, ale też zdeprawowanej kobiety. Athene uciekła od męża z domokrążcą, nie pozostawiając nikomu żadnej wiadomości. Po przeszło trzydziestu latach Suzanna Peacock musi stawić czoła mrocznej legendzie swoje matki.

Kolory pawich piór
Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

3. Coraz większy mrok – Colleen Hoover

Nowa książka Colleen Hoover to szokująca opowieść o małżeństwie, manipulacjach i obsesjach. Słynna autorka thrillerów, Verita Crawford, została sparaliżowana wskutek dramatycznego wypadku. Mąż Verity zatrudnia pisarkę Lowen Ashleigh, by ta dokończyła świetnie sprzedającą się sagę chorej żony. Podczas zbierania materiałów do książki i czytania notatek Verity, Lowen znajduje zapiski, które nie powinny trafić w jej ręce. Jest to wstrząsająca relacja Verity, w której zawarła wiele dramatycznych sekretów. Z czasem Lowen niebezpiecznie zbliża się do rodziny Crawfordów, stając się częścią mrocznej opowieści.

Coraz większy mrok
Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

 

4. Ta, która musi umrzeć – David Lagerkrantz

Na czwartym miejscu najlepiej sprzedających się ebooków znalazła się książka, która… nie miała jeszcze swojej premiery. Na Woblinku w przedsprzedaży bowiem dostępny jest ebook „Ta, która musi umrzeć” – ostatnia część kultowego cyklu kryminalnego „Millenium”. Książka autorstwa Davida Lagerkrantza, który po śmierci Stiega Larssona kontynuuje bestsellerową sagę, pojawi się na półkach w dniu premiery, 22 sierpnia.

Ta, która musi umrzeć
Kup ebooka w przedsprzedaży na Woblink.com

5. Zranić marionetkę – Katarzyna Grochola

Na piątym miejscu najchętniej kupowanych ebooków lipca znalazł się pierwszy kryminał Katarzyny Grocholi. „Zranić marionetkę”. Jedna z najpopularniejszych polskich pisarek, autorka powieści obyczajowych postanowiła zaskoczyć wszystkich czytelników. Podczas Targów Książki w Warszawie odbyła się premiera jej pierwszej powieści kryminalnej. Akcja powieści rozgrywa się w Warszawie. W ekskluzywnym apartamencie znaleziono zwłoki wpływowego biznesmena. Wszystko wskazuje na to, że było to samobójstwo. Z czasem przybywa podobnych ofiar – to znak dla policji, że zgony może coś łączyć.

Zranić maripnetkę
Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

6. Nóż – Jo Nesbo

Szóstą najchętniej kupowaną książką lipca okazał się nowy kryminał Jo Nesbo. Harry Hole pojawił się na kartach powieści już po raz dwunasty. „Nóż” zaczyna się mocnym akcentem. Harry Hole wrócił bowiem do alkoholizmu. Na dodatek budzi się cały we krwi i nie pamięta co robił poprzedniej nocy. Co dzieje się dalej możecie się tylko domyślać, lub sięgnąć po nową powieść norweskiego mistrza kryminału.

Nóż
Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

7. Dziewczyna o czterech palcach – Marek Krajewski

Zostając w tematyce powieści z dreszczykiem, na liście nie mogło zabraknąć najnowszej książki Marka Krajewskiego. Jego najnowsza książka nie jest typowym kryminałem. Mimo, iż w „Dziewczynie o czterech palcach” powraca znany z lwowskiej serii Edward Popielski, tym razem Krajewski przedstawia powieść szpiegowską. Akcja powieści rozgrywa się w 1922 roku, Popielski zostaje wplątany w niebezpieczną walkę między wywiadami. Dodatkowo polecamy artykuł naszego zaprzyjaźnionego portalu Czytaj PL o tym, jak czytać książki Marka Krajewskiego.

Dziewczyna o czterech palcach
Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

8. Będziesz moja – Diana Brzezińska

Na ósmym miejscu znalazł się kryminał Diany Brzezińskiej. Szczecinem wstrząsa seria morderstw – zabójca upodobał sobie rudowłose, młode kobiety. Zostaje powołany zespół śledczy, w którego skład wchodzą profilerka Ada i podkomisarz Krystian. Wspólne rozwiązywanie zbrodni połączy ich bardziej niż tego się spodziewali. Ebook „Będziesz moja” dostępny jest na Woblinku przedpremierowo!

Będziesz moja
Kup ebooka na Woblink.com

9. Tatuażysta z Auschwitz – Heather Morris

Bestsellery lipca to także powieści historyczne. Na dziewiątym miejscu znalazła się książka Heather Morris – „Tatuażysta z Auschwitz”. W swoje powieści Morris przedstawiła historię miłości tytułowego tatuażysty Lale Sokołowa do jednej z więźniarek obozu, Gity. Mężczyzna, którego zadaniem było tatuowanie numerów na przedramionach więźniów trafiających do obozu, postanowił uratować Gitę. „Tatuażysta z Auschwitz” to historia przedstawiona z perspektywy Lalego, któremu udało się przeżyć Zagładę.

Tatuażysta z Auschwitz
Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

10. Żmijowisko – Wojciech Chmielarz

Na podstawie książki, która zamyka zestawienie 10 bestsellerów lipca, powstał serial wyprodukowany przez Canal + Polska. W „ŻmijowiskuWojciech Chmielarz opisuje perypetie grupy znajomych, którzy wybrali się na wypoczynek do małej wioski nad jeziorem – tytułowego Żmijowiska. W czasie wyjazdu w tajemniczych okolicznościach znika córka jednej z par. Po dziecku nie ma śladu, policyjne śledztwo nie prowadzi do żadnego rozwiązania. Rok po tych wydarzeniach ojciec dziewczynki postanawia wziąć sprawy w swoje ręce – wraca do Żmijowiska, by jeszcze raz spróbować odnaleźć dziecko.

Żmijowisko
Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

Bestsellery lipca
11-20:

11. Mit motywacji
12. Ósme życie (dla Brilki). Tom 1
13. Z miłości? To współczuję.
14. Kroki mordercy
15. Jeszcze się kiedyś spotkamy
16. Umorzenie
17. Pamiętnik księgarza
18. Too Late
19. Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości
20. Dlaczego śpimy


Bestsellery lipca
21-30:

21. Kasacja
22. Złota klatka
23. Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych
24. Będzie bolało
25. Parabellum. Tom 1
26. After 2. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem
27. Listy zza grobu
28. Lato wśród wydm
29. Asymetria
30. Cienie


Bestsellery lipca
31-40:

31. Wada
32. Zamęt
33. Oskarżenie
34. Wielkie kłamstewka
35. Testament
36. Chrobot
37. Leonardo da Vinci
38. Ósme życie (dla Brilki). Tom 2
39. Kontratyp
40. W szpilkach od Manolo


Bestsellery lipca
41-50:

41. Pan raczy żartować, panie Feynman!
42. Rana – PRZEDSPRZEDAŻ
43. Sapiens. Od zwierząt do bogów
44. Podpalacz
45. Życie średniowiecznej kobiety
46. Inwigilacja
47. After 3. Ocal mnie
48. Rewizja
49. Immunitet


Bestsellery lipca
51-60:

50. After 4. Bez siebie nie przetrwamy
51. Szczelina
52. After. Płomień pod moją skórą
53. FOX
54. Zaginięcie
55. Podróżny
56. Niewyjaśnione okoliczności
57. Inna
58. Ale z naszymi umarłymi
59. Błękit błyskawicy
60. Verlaque i Bonnet na tropie (Tom 3.). Morderstwo w winnicy


Bestsellery lipca
61-70:

61. Skaza
62. Nadgryzione jabłko
63. Templariusze
64. Parabellum. Tom 2
65. Hello world. Jak być człowiekiem w epoce maszyn
66. Miłość. Ścieżki do wolności
67. Kotka i Generał
68. Materiał ludzki
69. Historia naszych pożegnań
70. Pestki


Bestsellery lipca
71-80:

71. BONIECKI
72. TERAZ ZAŚNIESZ
73. Zniknięcie Annie Thorne
74. Homo deus. Krótka historia jutra
75. O tyranii
76. Sekretne dziecko
77. Powstańcy
78. Patolodzy
79. Parabellum. Tom 3
80. Verlaque i Bonnet na tropie (Tom 1). Śmierć w Château Bremont


Bestsellery lipca
81-90:

81.Ocean odrzuconych. Tom I
82. Kredziarz
83. 21 lekcji na XXI wiek
84. Pandemia
85. Ring Girl
86. Zanim się pojawiłeś
87. Trudno z miłości się podnieść. Manuela Gretkowska w rozmowie z Patrycją Pustkowiak
88. Dom z dwiema wieżami
89. Verlaque i Bonnet na tropie (Tom 2). Morderstwo przy rue Dumas


Bestsellery lipca
91-100:

90. Ugly Love
91. Moje serce w dwóch światach
92. Dzikie pragnienie. Bracia Warner. Tom 1
93. Szczygieł (Nagroda Pulitzera 2014)
94. Antolka
95. Wołyń zdradzony. czyli jak dowództwo AK porzuciło Polaków na pastwę UPA
96. Pogański pan
97. Solaris
98. Arystokratka i fala przestępstw na zamku Kostka
99. Siedmiu mężów Evelyn Hugo
100. Dobry omen

Jesteśmy ciekawi co będziecie czytać w sierpniu. Szykujcie się zatem na kolejny artykuł, już we wrześniu opublikujemy następne zestawienie bestsellerów miesiąca.