W poprzednim artykule przedstawiliśmy wam podsumowanie najchętniej kupowanych ebooków na Woblinku w 2020 roku. Tym razem przyszedł czas na książki papierowe. Oto bestsellery Woblinka 2020 – czyli najchętniej kupowane książki papierowe.

Bestsellery Woblinka 2020 – top 10 książki papierowe

1. „Żałobnica” – Robert Małecki

Na pierwszym miejscu znalazła się „Żałobnica” – najnowsza powieść Roberta Małeckiego, laureata Nagrody Wielkiego Kalibru, autora bestsellerowego cyklu z Bernardem Grossem w roli głównej. Tym razem jest to powieść spoza serii. Tytułowa żałobnica dostaje w spadku po zmarłym mężu nieźle prosperujące przedsiębiorstwo i niemały majątek. Niestety na jaw wychodzą skrywane przez wiele lat tajemnice. Na drodze żałobnicy pojawia się ktoś, kto zaczyna manipulować informacjami z przeszłości, co prowadzi do niechybnej katastrofy.

zapowiedzi sierpień 2020 żałobnica premiery woblinka
Kup ebooka, książkę papierową lub audiobooka na Woblink.com

2. „Moja mroczna Vanesso” – Kate Elizabeth Russell 

Kolejna na liście bestsellerów jest powieść „Moja mroczna Vanesso” Kate Elizabeth Russel. Autorka zestawia w niej traumę i pamięć dorosłej kobiety z przeżyciami dorastającej nastolatki. To prowokujący do myślenia i niemożliwy do zignorowania głos.

Młoda Vanessa podporządkowała cały swój świat intrygującemu nauczycielowi literatury, który szybko nią zawładnął. Nie była jedyną dziewczyną w jego życiu. Inne, już jako dorosłe kobiety zrozumiały, że zostały skrzywdzone i zaczęły szukać pomocy. Chcą, by dorosła już Vanessa także to zrobiła. Ona jednak nie chce wracać do przeszłości i zaszkodzić mężczyźnie, który tak bardzo ją kochał. Ale czy na pewno?

książki woblink bestsellery 2020 moja mroczna vanesso
Kup książkę na Woblink.com

3. „Wierzyliśmy jak nikt” – Rebecca Makkai 

Na trzecim miejscu znalazła się książka, o której mogliście usłyszeć dzięki zestawieniu Magazynu „Książki”. Według redakcji miesięcznika, „Wierzyliśmy jak nikt” została wybrana najciekawszą książką roku. Powieść znalazła się w finałach nagrody Pulitzera oraz National Book Award. Książkę Makkai doceniły również redakcje „New York Timesa”, „The Washington Post” i „Entertainment Weekly”.

Akcja powieści Rebecci Makkai rozgrywa się na kilku płaszczyznach czasowych – w latach 80. XX wieku, współcześnie oraz w latach pomiędzy. Fiona postanawia odnaleźć w Paryżu zaginioną córkę. Tam zatrzymuje się u starego znajomego, fotografa, który przed laty uwieczniał na zdjęciach epidemię AIDS, która toczyła chicagowskie społeczeństwo. Kobieta wraca myślami do swojego znajomego Yale’a i jego przyjaciół, którym AIDS przedwcześnie odebrał życie.

Wierzyliśmy jak nikt woblink bestsellery 2020
Kup ebooka lub książkę papierową na Woblink.com

4. „Jadłonomia po polsku” – Marta Dymek 

Zaraz za podium znalazła się „Jadłonomia po polsku”, czyli nowa książka kucharska Marty Dymek poświęcona prostym i niedrogim przepisom łączącym kuchnię wegańską z tradycyjnymi polskimi smakami. Autorka po raz kolejny udowadnia, że dieta roślinna nie musi być nudna, trudna czy pozbawiona znanych z dzieciństwa smaków. „Jadłonomia po polsku” została podzielona na sześć rozdziałów zgodnie z porami roku (razem z przedwiośniem i przedzimiem) – w każdym znich można znaleźć wyjątkowe przepisy pełne roślinnych inspiracji. Książka zawiera także wiele praktycznych porad, które ułatwią przygotowywanie potraw.

jadłonomia bestsellery woblinka bestsellery książki papierowe
Kup książkę na Woblink.com

5. „Normalni ludzie” – Rooney Sally

„Normalni ludzie” to jeden z największych hitów ostatnich lat. Książka Sally Rooney ukazała się za granicą w 2018 i szybko podbiła listy bestsellerów. Na dodatek do dziś się na nich pojawia. Na polskie tłumaczenie musieliśmy czekać do lutego 2020 roku, ale również w naszym kraju książka bardzo dobrze się sprzedała. Świadczy o tym choćby obecność na naszej liście bestsellerów.

Głównymi bohaterami książki są Connell i Marianne – nastolatkowie, którzy mieszkają w małym nudnym miasteczku i chodzą do jednej szkoły. Pochodzą jednak z dwóch zupełnie różnych światów – dzieli ich ogromna różnica majątkowa i status społeczny. Nastolatkowie zaczynają się ze sobą przyjaźnić, jednak swoją relację ukrywają przed rówieśnikami. Zwykłą znajomość jest utrzymać stosunkowo łatwo. Jednak coraz ciężej im ukryć, że łączy ich coś więcej niż zwykła przyjaźń. To rzecz jasna zaczyna prowadzi do komplikacji i konfliktów.

W kwietniu 2020 roku w telewizji BBC swoją premierę miał miniserial, który powstał na podstawie powieści. Od grudnia można go oglądać na platformie HBO GO.

Normalni ludzie sally rooney
Kup książkę na Woblink.com

6. „Gdzie śpiewają raki” – Delia Owens 

„Gdzie śpiewają raki” to powieść, która miała swoją premierę w Polsce w 2019 roku i od tego czasu nie opuszcza naszej listy bestsellerów. Książka Delii Owens jest  wzruszającą odą do świata przyrody i piękną opowieścią o dojrzewaniu.

Pogłoski o tajemniczej Dziewczynie z Bagien krążyły po sennym miasteczku Barkley Cove od lat. Kiedy w 1969 roku na mokradłach odnaleziono ciało Chase’a Andrewsa, mieszkańcy zwrócili się przeciwko Kyi Clark, zwanej właśnie Dziewczyną z Bagien. Jednak Kya nie jest taka, jak o niej mówią. To inteligentna i pełna wrażliwości młoda kobieta, która zdołała przez wiele lat sama przetrwać na bagnach, które są jej domem. Nieokiełznane piękno dziewczyny intryguje dwóch młodzieńców z miasteczka. Kiedy Kya otwiera się na nowe przeżycia zaczynają dziać się niewyobrażalne rzeczy.

gdzie śpiewają raki bestsellery woblinka książki papierowe
Kup książkę na Woblink.com

7. „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” – Radek Rak 

Nikogo nie powinna dziwić obecność Radka Raka w tym zestawieniu. Za swoją powieść „Baśń o wężowym sercu” otrzymał bowiem tegoroczną Nagrodę Literacką Nike. To utrzymana w, jak sugeruje już sam tytuł, baśniowym tonie wariacja na temat życia Jakóba Szeli, jednego z najbardziej znanych przywódców chłopskich, bohatera ruchu anty-szlacheckiego. Radek Rak zabiera czytelników w głąb galicyjskiego świata, zwinnie przeplatając świat mitów i baśni z rzeczywistością znaną z kart historii. To powieść o dobrze i źle, które drzemie w każdym z nas, ukazująca, że nie ma bohaterów czarno-białych.

rak baśń o wężowym sercu nike nagroda
Kup książkę na Woblink.com

8. „Jak myśleć o sobie dobrze” – Stefanie Stahl 

Ósme miejsce zajął najnowszy poradnik Stefanie Stahl, niemieckiej terapeutki i autorki takich bestsellerów jak „Odkryj swoje wewnętrzne dziecko” czy „Kochaj najlepiej, jak potrafisz”.

W „Jak myśleć o sobie dobrze? O sztuce akceptacji i życiu bez lęku” pokazuje, że niska samoocena nie jest dożywotnim wyrokiem. Stahl opisuje sytuacje z życia wzięte, dzięki czemu pozwala czytelnikom dostrzec i zrozumieć powielane przez lata schematy i zachowania, a także daje receptę na to, jak zacząć myśleć o sobie dobrze.

Kup książkę na Woblink.com

9. „Jak czytać ludzi” – Robin Dreeke

„Jak czytać ludzi” to pierwsza książka z serii „Inwestuj w siebie” Wydawnictwa Kompania Mediowa. Poradnik napisany przez Robina Dreeke’a, byłego szefa Wydziału Analizy Behawioralnej FBI, może być kluczem do odczytywania ludzkich intencji, ich motywacji i zachowań. Zawarta w książce wiedza opiera się na wieloletnim doświadczeniu Dreeke’a w pracy z ludźmi. Dzięki pracy w jednej z najbardziej tajemniczych jednostek wywiadowczych nabrał zdolności do rozpracowywania ludzkich zachowań, czego efektem jest ta publikacja. Jak sam pisze: „przewidywanie czyjegoś zachowania to nie fizyka kwantowa, lecz nauka społeczna. Musisz tylko napisać właściwe równanie – stosując logikę, strategię, sceptycyzm, spostrzegawczość – i nie zapominać, że prawda czasami bywa nieprzyjemna, a mimo to nie można zamykać na nią oczu.” To dobra pozycja dla wszystkich miłośników behawioryzmu i popularnonaukowej wiedzy o ludzkich emocjach.

jak czytać ludzi bestsellery woblinka książki papierowe
Kup ebooka lub książkę papierową na Woblink.com

10. „Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu” –  Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Natalia Baranowska

Państwo Mizielińscy powracają w wielkim stylu. I to na dodatek ze smakiem! Tym razem małżeństwo odpowiedzialne za powstanie „Map” zabiera czytelników (zarówno tych najmłodszych, jak i nieco starszych) w podróż dookoła świata kulinarnym szlakiem. „Daj gryza” to pełna humoru, intrygujących ciekawostek i znakomitych, charakterystycznych rysunków książka, która idealnie nadaje się na prezent pod choinkę dla ciekawskich dzieciaków.

daj gryza bestsellery woblinka 2020 książki papierowe
Kup książkę na Woblink.com

Jeśli jesteście ciekawi, jakie ebooki i audiobooki kupowaliście w 2020 roku najchętniej zapraszamy do lektury naszych pozostałych zestawień: Bestsellery Woblinka – top 10 ebooków 2020 roku, Bestsellery Woblinka – top 10 audiobooków 2020 roku.