Koniec roku to czas podsumowań. Na naszym blogu pojawiły się już artykuły, w których przedstawiliśmy wam bestsellerowe ebooki oraz książki papierowe. Teraz przyszła pora na audiobooki. Prezentujemy bestsellery Woblinka 2020 – oto najchętniej kupowane audiobooki. 

TOP 100 audiobooków woblink 2020
Znajdź promocję na Woblink.com

Bestsellery Woblinka 2020 – top 10 audiobooki

1. „Księgi Jakubowe” – Olga Tokarczuk 

Na pierwszym miejscu bestsellerów Woblinka 2020 znalazła się superprodukcja Wydawnictwa Literackiego czyli „Księgi Jakubowe” Olgi Tokarczuk. W nagraniu wzięli udział tacy aktorzy, jak Mariusz Bonaszewski, Adam Ferency, Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Jan Peszek, Zborowski Wiktor, Danuta Stenka. Cały audiobook trwa przeszło 40 godzin!

„Księgi Jakubowe” to monumentalna, przeszło 900-stronicową powieść laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, Olgi Tokarczuk. Powieść jest efektem kilkuletniej, tytanicznej pracy autorki, która spędziła setki godzin w archiwach. Tokarczuk przedstawia w niej losy Jakuba Franka, filozofa i pisarza, który przewodził żydowskiej sekcie frankistów. Tłem opowieści jest wielobarwna historia Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Za „Księgi Jakubowe” Tokarczuk otrzymała podwójną Nagrodę Literacką Nike – wyborem jury oraz czytelników.

Kup audiobooka na Woblink.com

2. „Mistrz i Małgorzata” – Michaił Bułhakow

„Mistrz i Małgorzata” to jedna z najważniejszych powieści XX wieku. Książka ta na stałe weszła do kanonu światowej literatury. Do rozmowy dwóch moskiewskich literatów niespodziewanie wtrąca się pewien zagadkowy cudzoziemiec. Zdarzenie to rozpocznie serię tajemniczych, niewyjaśnionych wydarzeń do jakich zacznie dochodzić w stolicy Związku Radzieckiego. Finałem tego wszystkiego będzie niezapomniany bal u samego szatana. „Mistrz i Małgorzata” w wersji audiobookowej to świetnie zrealizowana superprodukcja z Andrzejem Chyrą oraz Magdaleną Różdżką w rolach głównych.

Kup audiobooka na Woblink.com

3. „Król” – Szczepan Twardoch 

Obecność „Króla” na podium nie powinna nikogo dziwić. Bestsellerowa powieść Szczepana Twardocha z 2016 roku przeżywa swoją drugą młodość. Wszystko za sprawą serialu produkcji Canal+ Polska, który swoją premierę miał w listopadzie bieżącego roku.

Akcja „Króla” rozgrywa się głównie pod koniec lat 30. XX wieku w Warszawie, w której czuć napięcie zbliżającej się wojny. Na ulicach walczą ze sobą nacjonaliści z socjalistami, na uniwersytetach pojawiają się getta ławkowe, podsycane są nastroje antysemickie. W „Królu” czytelnicy śledzą losy Jakuba Szapiro, zawodowego boksera żydowskiego klubu Makabi, a po godzinach schodzącego do gangsterskiego podziemia, przybocznego Kuma Kaplicy – starego PPS-owskiego bojownika, socjalisty i herszta stołecznego półświatka. „Król” to pełnokrwista powieść sensacyjna, w której nie brakuje gangsterskich porachunków, pięknych kobiet, drogich samochodów, nielegalnych interesów i wstrząsających zwrotów akcji.

Audiobooka czyta niepowtarzalny Maciej Stuhr!

bestsellery woblinka audiobook król szczepan twardoch
Kup audiobooka na Woblink.com

4. „Mitologia” – Jan Parandowski

Na czwartym miejscu znalazła się „Mitologia”, która od miesięcy nie opuszcza listy audiobookowych bestsellerów. To najpopularniejsza książka Jana Parandowskiego, która zyskała aż kilkanaście wydań. Dodatkowo od dawna nie opuszcza kanonu szkolnych lektur. Autor przedstawia najbardziej znane mity w żywy, interesujący sposób, pozwalając czytelnikom zaznajomić się z nieustannie pasjonującym zbiorem baśni o bogach i herosach.

Kup audiobooka na Woblink.com

5. „Sapiens. Od zwierząt do bogów” – Yuval Noah Harari

Yuval Noah Harari to izraelski historyk, profesor na wydziale historii Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie i autor bestsellerowych ksiażek, które biją rekordy popularności na całym świecie. Jedna z nich, „Sapiens. Od zwierząt do bogów” zajęła piąte miejsce na naszej liście bestsellerów. Od tej właśnie publikacji rozpoczęła się międzynarodowa kariera autora. Harari przedstawił w niej całościową historię człowieka – od życia w jaskiniach po inżynierię genetyczną i podróże na Księżyc.

harari sapiens woblink audiobooki
Kup audiobooka na Woblink.com

6. „Królestwo” – Szczepan Twardoch

W pierwszej dziesiątce znalazła się także kontynuacja „Króla”, czyli „Królestwo”. Mimo, że czytelnik dalej ma szansę śledzić losy Jakuba Szapiro, to jest to zupełnie inna książka. Nie ma tutaj brawurowych pościgów, walk gangsterów i starć na bokserskim ringu. Jest za to zdewastowana i okupowana przez nazistów Warszawa. Półprzytomnym Jakubem zajmuje się Ryfka. Jej jedynym celem jest przetrwać wojnę. Nocami wychodzi na gruzowisko stolicy zdewastowanej po brutalnie stłamszonym powstaniu. Niczym zwierzyna, zdobywa jedzenie i myśli o planie ucieczki. Każda wyprawa to kolejne doświadczenie upadku „królestwa” Szapiry, a wcześniej Kuma Kaplicy.

Tym razem obok Macieja Stuhra występują Ewa Abart i Agnieszka Grochowska.

królestwo audiobook szczpan twardoch
Kup audiobooka na Woblink.com

7. „Wyrwa” – Wojciech Chmielarz

Kolejne miejsce na liście najchętniej kupowanych audiobooków w 2020 roku zajmuje „Wyrwa”. To powieść Wojciecha Chmielarza, autora zekranizowanego przez Canal+ „Żmijowiska” i bestsellerowego cyklu kryminalnego z Jakubem Mortką w roli głównej. „Wyrwa” jest poruszającą opowieścią o skomplikowanej przyjaźni, zagmatwanych uczuciach i konsekwencjach życiowych błędów.

Janina, żona Macieja, ginie niespodziewanie w wypadku samochodowym. W jednym momencie cały świat mężczyzny legnie w gruzach. Jak ma powiedzieć córkom, że właśnie straciły mamę? Dodatkowo Maciej nie ma pojęcia, jak jego żona znalazła się pod Mrągowem, skoro miała w tym czasie przebywać pod Krakowem. Kiedy na pogrzebie Janiny pojawia się zagadkowy mężczyzna, mąż zmarłej orientuje się, że nie znał swojej żony tak dobrze jak sądził. Stopniowo rodzinna tragedia zmienia się w skomplikowaną zagadkę.

wyrwa wojciech chmielarz audiobooki
Kup audiobooka na Woblink.com

8. „21 lekcji na XXI wiek” – Yuval Noah Harari

„21 lekcji na XXI wiek” to już druga książka Harariego, w wersji audiobookowej, na naszej liście. Tym razem autor pokazuje, jakie wyzwania stawia przed ludzkością teraźniejszość i skupia się na problemach, w obliczu których znajdujemy się obecnie. Brexit, fake newsy, Donald Trump, SI, rozszerzona rzeczywistość, kryzys uchodźczy, katastrofy naturalne czy terroryzm. Co wszystkie te zjawiska mówią o współczesnej ludzkości i rzeczywistości, w której przyszło nam żyć? Harari stawia wiele prowokujących pytań dając czytelnikom błyskotliwe odpowiedzi.

Kup audiobooka na Woblink.com

9. „Roztopy” – Jędrzej Pasierski

„Roztopy” to druga część cyklu kryminalnego Jędrzeja Pasierskiego z komisarz Niną Warwiłow w roli głównej.

Joanna Pascho porzuca swoje warszawskie życie i odchodzi z pracy. Dodatkowo sprzedaje mieszkanie i wyprowadza się do małej wioski w Beskidzie Niskim. W położonych nieopodal Gorlicach otwiera gabinet dermatologiczny i rozpoczyna remont domu. Szybkie nadejście zimy odsłania prawdę o pozornie idyllicznej wiosce… Nina Warwiłow przybywa do Bukowców – kobieta chce dotrzeć do prawdy o losie przyjaciółki. Okazuje się, że komisarz nie wiedziała o niej wielu rzeczy, a śledztwo utrudnia odcinający wioskę od reszty świata śnieg. Wszyscy czekają na roztopy, a kiedy te wreszcie nadchodzą, policja dokonuje przerażającego odkrycia.

bestsellery woblinka roztopy
Kup audiobooka na Woblink.com

10. „Niesamowite przygody 10 skarpetek” – Justyna Bednarek

Bestsellerową dziesiątkę audiobooków zamyka wyjątkowa książka dla dzieci. „Niesamowite przygody 10 skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) to książka często nazywana odkryciem literatury dziecięcej ostatnich lat. Została uhonorowana Nagrodą Literacką Warszawy, a w konkursie „Przecinek i Kropka” zdobyła tytuł najlepszej książki dla dzieci.

Wszyscy doskonale wiedzą, że skarpetki to najbardziej problematyczny element garderoby – przede wszystkim ze względu na ginięcie w niewyjaśnionych okolicznościach zaraz po włożeniu do pralki. Na tej podstawie Justyna Bednarek postanowiła stworzyć zabawną i niezwykle barwną opowieść dla dzieci. Autorka zabiera czytelników do domu Małej Be, w którym skarpetki po praniu w tajemniczy sposób znikają. Po zagłębieniu się w tę historię szybko okazuje się, że wyruszają one w wielki świat i doświadczają szeregu przygód.

niesamowite przygody dziesięciu skarpet bestsellery woblinka
Kup audiobooka na Woblink.com

Zapraszamy do lektury naszych pozostałych zestawień: Bestsellery Woblinka – top 10 ebooków 2020 roku, Bestsellery Woblinka – top 10 książek papierowych 2020 roku.