Majówka to idealny czas na odpoczynek i chwilę relaksu z książką. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalną promocję na powieści. Wśród nich znalazło się bardzo dużo kryminałów i thrillerów. Dlatego mamy dla was kilka propozycji na majówkę… z dreszczykiem.

Ostre przedmioty

Jedną z najciekawszych książek, które możecie znaleźć w promocji, jest debiutancka powieść Gillian Flynn, autorki bestsellerowej „Zaginionej dziewczyny”. „Ostre przedmioty” to opowieść o małym amerykańskim miasteczku, w którym zamordowano małą dziewczynkę w szczególnie okropny sposób. Niedługo po tej zbrodni znika kolejne dziecko. Camille Preaker, dziennikarka śledcza pracująca na co dzień z Chicago, postanawia wrócić do swojego rodzinnego miasta, w którym dokonano makabrycznych morderstw. Dojście do prawdy będą próbować utrudnić jej lokalna społeczność, policja oraz służby specjalne. Na miejscu przyjdzie jej zmierzyć się nie tylko z tajemniczą sprawą kryminalną, ale również z własną rodziną i niejasną przeszłością.

W 2018 roku, na podstawie książki, powstał ośmioodcinkowy serial produkcji HBO. W rolę głównej bohaterki wcieliła się wyróżniona dwoma Złotymi Globami Amy Adams.

Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

Opowiem ci o zbrodni

„Opowiem ci o zbrodni” to niecodzienny projekt na polskim rynku literackim. Czołowi polscy autorzy kryminałów zostali zaproszeni do opisania prawdziwych zbrodni popełnionych w Polsce na przestrzeni kilkudziesięciu ostatnich lat. Igor Brejdygant, Katarzyna Bonda, Marta Guzowska, Wojciech Chmielarz, małżeństwo Kuźmińskich oraz Katarzyna Puzyńska urozmaicili swoje opowiadania opowieściami o tym, jak wygląda praca podczas pisania powieści kryminalnych – zbieranie informacji, rozmawianie z przestępcami, śledczymi, ludźmi zawodowo zajmującymi się analizowaniem śladów zbrodni.

Oprócz tego kilku z nich wspomniało o pozaliterackich źródłach utrzymania. Wydaniu książki towarzyszył serial emitowany w telewizji na programie Crime+Investigation Polsat. W każdym z odcinków pisarze rozmawiali o swoim zawodzie. Serial był znakomitym dopełnieniem tego, czego można było dowiedzieć się z kart książki.

Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

Mock

Dla czytelników chętnych krwawych, brutalnych, a jednocześnie niezwykle wysublimowanych wrażeń polecamy cykl Marka Krajewskiego o Eberhardzie Mocku.

Marek Krajewski to pisarz, którego nie trzeba nikomu przedstawiać, ponieważ jest jednym z najważniejszych współczesnych polskich pisarzy kryminałów. Jego książki narodziły się z miłości do czarnych kryminałów, historii Wrocławia (chociaż nie tylko to miasto występuje w jego powieściach) i filologii klasycznej.

Najbardziej znanym cyklem powieściowym Krajewskiego jest ta rozgrywająca się w Breslau pierwszej połowy XX wieku, której głównym bohaterem jest śledczy Eberhard Mock zajmujący się rozwiązywaniem spraw tajemniczych morderstw, kradzieży, porwań i gwałtów. Z tego powodu często w tym celu odwiedza burdele, obskurne knajpy i mroczne dzielnice.

W cyklu „Mock” Krajewski wraca do młodości tytułowego bohatera, przedstawia czasy, gdy ten jeszcze uczęszczał na uczelnię, a następnie stawiał pierwsze kroki w policji. „Mock”, „Mock. Ludzkie zoo” i „Mock. Początek” to książki składające się na swoisty prequel, rozpoczętej w 1999 powieścią „Śmierć w Breslau” serii. Oba cykle znalazły się w promocji, co daje doskonałą okazję na nadrobienie zaległości.

Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

Remigiusz Mróz

W majówkowej promocji nie mogło zabraknąć książek Remigiusza Mroza, jednego z najpłodniejszych pisarzy thrillerów ostatnich lat. Ostatnio o autorze głośno było z dwóch powodów: na TVN swoją premierę miał serial powstały na podstawie cyklu powieściowego o Joannie Chyłce oraz niespodziewanej informacji o tym, że jest w stałym związku z Katarzyną Bondą. W majówkowej promocji Woblinka znalazło się kilkanaście książek Remigiusza Mroza. Miłośnikom powieści z dreszczykiem najbardziej powinny spodobać się książki „Nieodnaleziona”, thriller psychologiczny z prawdziwego zdarzenia, „Hashtag”, dreszczowiec z social mediami w roli głównej oraz seria krwawych kryminałów z Komisarzem Forstem w roli głównej.

Szczególnie polecamy „Behawiorystę”, jedną z pierwszych powieści Mroza, której fabuła rozgrywa się w Opolu –rodzinnym mieście autora. Jest to utrzymana w formie thrillera powieść sensacyjna. Do jednego z opolskich przedszkoli włamuje się zamachowiec, który ostrzega, że będzie pozbywał się zakładników. Dziwne jest to, że nie stawia żadnych żądań. Wśród potencjalnych ofiar znajduje się wiele dzieci. Całą akcję terrorysta postanawia transmitować w Internecie, co dodatkowo pogarsza sytuację. W pertraktacjach z napastnikiem ma pomóc rusza prokurator Gerard Edling.

Hashtag
Kup ebooka, książkę lub audiobooka na Woblink.com

„Szczelina”

„Szczelina” to jedna z najciekawszych powieści z dreszczykiem wydanych w ubiegłym roku. Jozef Karika opisał w niej mrożącą krew w żyłach legendę słowackiego Trybecza, miejsca w którym dochodziło do tajemniczych zniknięć. Część z zaginionych osób nigdy nie powróciła, część znaleziono martwych. Ci, którym udało się wrócić z wyprawy w tamtejsze góry, wrócili zupełnie odmienieni. Karika gra na emocjach czytelnika – „Szczelina” to coś z pogranicza fikcji i paradokumentu, czytelnik do samego końca nie wie, czy opisywana historia to prawda czy wymysł autora. Narracja przeplatana jest informacjami i źródłami „zbieranymi” przez Karikę, w książce pełno odniesień do prawdziwych artykułów i stron internetowych poświęconych tajemniczym zdarzeniom w słowackich górach.

Szczelina
Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

Sprawa Hoffmanowej

Kolejną po „Szczelinie” arcyciekawą książką z górską tajemnicą w roli głównej, jest „Sprawa Hoffmanowej” autorstwa Katarzyny Zyskowskiej. Powieść inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami, które rozegrały się w polskich Tatrach.

W sierpniu 1933 roku dochodzi do tragedii w okolicach Przełęczy Lodowej w Tatrach. W góry wyruszają prokurator Hoffman, jego syn oraz żona Mira – była diwa warszawskich salonów. Z wyprawy wraca tylko ona. Po kilki dniach ratownicy znajdują ciała jej męża, pasierba oraz jeszcze jednego mężczyzny – wszyscy zginęli w tajemniczych okolicznościach. Wszystkie podejrzenia spadają na Hoffmanową. Zagadkowe wydaje się także zachowanie kobiety. Czemu nie wezwała pomocy? Kobieta nie ma się jak bronić, ponieważ nie pamięta nic, co zdarzyło się w górach.

„Sprawa Hoffmanowej” to powieść idealna dla miłośników książek, w których opisane zostały tajemnicze i trzymające w napięciu historie.

Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

„Złota klatka”

W majówkowej promocji znalazła się powieść „Złota klatka” – pierwszy tom nowego cyklu Camilli Läckberg. Tym razem akcja nowego cyklu rozgrywa się w stolicy kraju – Sztokholmie. Wydawałoby się, że Faye, główna bohaterka „Złotej klatki”, ma wszystko – mieszka w luksusowej dzielnicy, ma kochającego męża Jacka i szczęśliwą córkę Julienne. Coraz częściej wydaje jej się jednak, że została wmanipulowana w zupełnie przeciętne życie i egzystencję w cieniu męża. Gdy pewnego dnia, Jack i Julienne znikają, a w ich mieszkaniu odkryte zostają ślady krwi, wszystko zmienia się o 180 stopni. Głównym podejrzanym staje się mąż Faye, a żadna z rzeczy, w które kobieta do tej pory wierzyła, może okazać się fałszywa.

Nie ma żadnych wątpliwości, że „Złota klatka”, powieściowy powrót Camilli Läckberg, to jedna z bardziej wciągających książek w tym zestawieniu.

Złota klatka
Kup ebooka, książkę lub audiobooka na Woblink.com

„Inna dusza”

Wśród książek, które znalazły się w promocji nie można pominąć wyróżnionej Paszportem Polityki „Innej duszy” Łukasza Orbitowskiego. Powieść została wydana w serii Na f/aktach przez Wydawnictwo Od Deski Do Deski. Założeniem cyklu jest opisywanie w formie beletrystycznej, prawdziwych zbrodni, które zostały popełnione na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat w Polsce.

Orbitowski postanowił opisać zabójstwo popełnione w ponurej Bydgoszczy końca lat 90. XX wieku. Zwykły cykl życia na blokowisku przerywa informacja o dwóch brutalnych morderstwach. Popełnił je młody chłopak z trudnej rodziny – jego matka jest nieobecna, a ojciec ma ogromne problemy z alkoholem. Główny bohater nie jest do końca świadomy tego, co zrobił. Wielokrotnie tłumaczy, że to nie on jest winny. Że zabiła jakaś… inna dusza.

Podczas zbierania materiałów do napisania książki, Orbitowski miał dostęp do akt oraz osób związanych ze zbrodnią. „Inna dusza” jest niezwykle wstrząsająca i poruszająca.

Inna Dusza
Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

Cormoran Strike

J.K. Rowling na całym świecie znana jest dzięki cyklowi książek o przygodach Harry’ego Pottera. Po kilkuletniej przerwie od pisania powróciła z całkowicie nowym cyklem, na dodatek napisanym pod pseudonimem. Ukrycie się za fikcyjnym nazwiskiem było swego rodzaju eksperymentem literackim – pisarka chciała sprawdzić, czy jest w stanie wydać książkę, nie korzystając z międzynarodowego sukcesu, jaki przyniósł jej Harry Potter.

Rowling zadebiutowała jako Robert Galbraith w 2013 roku powieścią „Wołanie kukułki”. Początkowo nie odniosła wielkiego sukcesu, sprzedawała się przeciętnie. Kolosalny wzrost sprzedaży nastąpił po odkryciu przez gazetę The Sunday Times, prawdziwego nazwiska autorki.

Głównym bohaterem cyklu, na który składają się już cztery tomy, jest śledczy Cormoran Strike, który rozwiązuje zagadki brutalnych morderstw dokonywanych w sercu Wielkiej Brytanii – Londynie.

Żniwa zła
Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

Na podstawie cyklu powstał miniserial produkcji Bronte Film and Television dla platform BBC oraz Cinemax.

W promocji Woblinka znalazły się 3. i 4. tom, przygód Cormorana Strike’a.

„Wampir”

Na koniec polecamy powieść „Wampir” otwierającą gliwicki cykl Wojciecha Chmielarza. Sprawę kryminalną prowadzi detektyw Wolski, który został wynajęty przez matkę Mateusza, chłopaka, który zginął w zagadkowych okolicznościach. Chłopak nie wykazywał żadnych skłonności samobójczych. Był młodym studentem z normalnej rodziny. A jednak pewnego dnia postanowił skoczyć z dachu wieżowca. Nie zostawił po sobie żadnego listu pożegnalnego. Prokuratura postanowiła umorzyć śledztwo i uznać, że Mateusz targnął się na swoje życie, bez uczestnictwa osób trzecich.

Detektyw Wolski podejmuje się zadania zbadania tej niejasnej sprawy i postanawia wkroczyć w świat nastolatków. Szybko uświadamia sobie jak brutalne jest środowisko gliwickiej młodzieży. Wolski odkrywa, że „samobójstwo” Mateusza, zniknięcie młodej dziewczyny, Alicji oraz rozwijająca się sieć nieletnich prostytutek w dziwny sposób są ze sobą połączone. Chmielarz nie owija w bawełnę i przedstawia brutalną rzeczywistość polskich miasteczek. Jest to książka dla czytelników chętnych na lekturę książki silnie osadzonej w polskich realiach.

W promocji Woblinka znalazło się więcej książek Wojciecha Chmielarza, wśród nich między innymi bestsellerowe „Żmijowisko”, powieść na podstawie której powstaje serial produkcji Canal+.

Wampir
Kup ebooka, książkę lub audiobooka na Woblink.com

Życzymy udanej i pełnej dreszczy majówki, z najlepszymi kryminałami i thrillerami!