Rok 2023 to rok pełen nowych wyzwań, obfitujący w zaskakujące premiery, które często poruszają ważne społecznie tematy. W wydawnictwie Skarpa Warszawska pierwszy kwartał roku należy do cenionych w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie autorów. Od opowieści o wiktoriańskiej Anglii, przez opartą na prawdziwych wydarzeniach historię pierwszej placówki szkolącej psich przewodników dla niewidomych, po osadzony w społeczności LGBTQ+ wciągający thriller, poruszający temat płci, rasy i przynależności!

Nowi autorzy w wydawnictwie Skarpa Warszawska!

DIANNE FREEMAN – Poradnik prawdziwej damy. Dobre maniery a morderstwo

Kup ebooka, audiobooka lub książkę papierową Poradnik prawdziwej damy. Dobre maniery a morderstwo na Woblink.com

Zachwycająca opowieść o cwaniactwie w brytyjskiej arystokracji – Rhys Bowen, laureatka nagrody Agatha Award

Frances Wynn, hrabina o amerykańskim pochodzeniu, jako wdowa cieszy się wolnością. Wraz z córką wynajmuje dom w Londynie i przygotowuje się na przyjęcie pod swój dach siostry – Lily – która ma przybyć z Nowego Jorku.

Jednak życie nie jest usłane tylko różami i wkrótce kobiecie przyjdzie przekonywać inspektora Delaney’a, że nie ma ona nic wspólnego ze śmiercią męża. Co nie przeszkodzi jej oczywiście informować inspektora o szokujących okolicznościach tego wydarzenia. A do tego wszystkiego, nowy, niezwykle pociągający sąsiad – George Hazelton – okaże się być jedną z dwóch osób, które znają całą prawdę.

Zajęta wprowadzaniem siostry na salony Frances zamartwia się, czy Reggie faktycznie został zamordowany. Aby odkryć prawdę wykorzysta nie tylko sąsiada, ale także swój spryt i talent do plotkowania. Czy morderca skrywa się w towarzystwie?

Wiktoriańska Anglia, intrygi, niedopowiedzenia i skrywane tajemnice okraszone poczuciem humoru i nagłymi zwrotami akcji sprawią, że nie będziecie mogli oderwać się od tej historii…

Premiera: styczeń 2023; tłumaczenie: Magda Witkowska

W przygotowaniu kolejne tomy serii, które ukażą się nakładem wydawnictwa Skarpa Warszawska.

Skarpa Warszawska: ALAN HLAD – Światło nad ciemnościami
Kup audiobooka lub ebooka Światło nad ciemnościami na Woblink.com

ALAN HLAD – Światło nad ciemnościami

Fascynująca i poruszająca powieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami!

Polecana przez USA TODAY opowieść o pierwszej na świecie placówce szkolącej psich przewodników dla niewidomych. 

Anna Zeller, której narzeczony Bruno walczy na zachodnim froncie, pracuje jako pielęgniarka w przepełnionym szpitalu w Oldenburgu. Próbuje wspierać rannych mężczyzn. Wszystkim brakuje jednak nadziei. Iskierka optymizmu pojawia się podczas wizyty doktora Stallinga, dyrektora Czerwonego Krzyża. Zainspirowany widokiem owczarka niemieckiego, który prowadzi rannego w boju żołnierza, wpada na pomysł by trenować psich przewodników dla niewidomych weteranów. Anna przekonuje doktora, że chciałaby wziąć udział w szkoleniach psów. Niektóre z nich same są wojennymi weteranami, jak Nia – suczka z rannymi łapami.

Anna przygarnia Nię i w sekrecie szkoli ją, wierząc, że ta stanie się jeszcze idealnym pomocnikiem dla odpowiedniego żołnierza. I wkrótce go odnajduje. Jest nim Max Benesch, oślepiony na froncie żołnierz z żydowskimi korzeniami. Max stracił nie tylko wzrok, ale także narzeczoną i nadzieję na bycie kompozytorem. Mimo całego swojego oddania podczas wojny, narastająca niechęć i fala anty-semityzmu dosięga i jego. Dzięki wsparciu Anny odkrywa na nowo miłość do muzyki.

Do Anny dociera jednak, że konflikt przybiera na sile, i być może nie uda im się uciec przed wojenną zawieruchą bez szwanku…

Premiera: luty 2023; tłumaczenie: Tomasz Konatkowski

W przygotowaniu kolejne książki autora!

LISA JACKSON – Ta, która przeżyła

Skarpa Waszawska: LISA JACKSON – Ta, która przeżyła
Kup ebooka Ta, która przeżyła na Woblink.com

Lisa Jackson – autorka książek, które sprzedały się w ponad trzydziestu milionach egzemplarzy! W tym doskonale przyjętej w Polsce „Paranoi”!

Kara McIntyre przez całe swoje życie była tą, której udało się przeżyć. Osierocona w wieku siedmiu lat, straciła najbliższą rodzinę w wyniku brutalnego morderstwa. Od tamtego czasu wciąż szuka spokoju, który po dwudziestu latach od tamtych wydarzeń znów może zostać zburzony.

Przeszłość daje o sobie znać… Z więzienia zwolniony zostaje Jonas – brat Kary. Prasa kolejny raz wietrzy sensację. A na domiar złego Kara zaczyna otrzymywać zaszyfrowane wiadomości od starszej siostry Marlie. Siostry, po której ślad zaginął tamtego pamiętnego, świątecznego wieczoru. Siostry, która zdążyła wtedy wyszeptać złowieszcze: ani słowa… Gdy dookoła zaczynają ginąć ludzie, Kara uzmysławia sobie, że jest ostatnim celem mordercy. Już raz udało jej się przeżyć. Czy uda jej się znowu?

Premiera: luty 2023; tłumaczenie: Agnieszka Kalus

Nakładem wydawnictwa Skarpa Warszawska ukazała się w 2022 roku „Paranoja”. Audiobook przeczytał Filip Kosior.

W przygotowaniu kolejne książki autorki!

Skarpa Warszawska: ROBYN GIGL – Droga smutkuROBYN GIGL – Droga smutku

Przełomowy i niezwykle emocjonalny debiut! – New York Times Book Review

Porywający thriller z fabułą wyrwaną z pierwszych stron gazet i wyjątkową bohaterką…

Erin McCabe jest prawniczką, starająca się wieść spokojne życie po głębokiej, osobistej zmianie. Ale kiedy młoda, ciemnoskóra, transpłciowa prostytutka zostaje oskarżona o zamordowanie syna bogatego i bardzo wpływowego polityka, Erin czuje obowiązek podjęcia się jej obrony. Nawet jeśli zagraża to jej własnej karierze i życiu.

Dziewczyna twierdzi, że zabiła syna senatora w samoobronie. Gdy Erin zabiera się za sprawę, okoliczności wskazują na bardziej złożoną i mrożącą krew w żyłach historię, powiązaną z innymi brutalnymi morderstwami…

Robyn Gigl – prawniczka i aktywistka – mierzy się z tematem złożoności płci, rasy, władzy i opinii publicznej. Uhonorowana nagrodami za swoją pracę na rzecz społeczności LGBTQ+. Od ponad czterdziestu lat praktykuje prawo, reprezentując klientów w sądach stanowych i federalnych. Aktywnie działa w Radzie Adwokackiej stanu New Jersey. Działa również w Garden State Equality – największej organizacji praw obywatelskich LGBTQ+ w New Jersey.

Premiera: marzec 2023; tłumaczenie: Anna Bergiel

W przygotowaniu kolejne tomy serii!