Opis treści
Frances Wynn, hrabina o amerykańskim pochodzeniu, jako wdowa cieszy się wolnością. Wraz z córką wynajmuje dom w Londynie i przygotowuje się na przyjęcie pod swój dach siostry – Lily - która ma przybyć z Nowego Jorku.
Jednak życie nie jest usłane tylko różami i wkrótce kobiecie przyjdzie przekonywać inspektora Delaney’a, że nie ma ona nic wspólnego ze śmiercią męża. Co nie przeszkodzi jej oczywiście informować inspektora o szokujących okolicznościach tego wydarzenia. A do tego wszystkiego, nowy, niezwykle pociągający sąsiad – George Hazelton – okaże się być jedną z dwóch osób, które znają całą prawdę.
Zajęta wprowadzaniem siostry na salony Frances zamartwia się, czy Reggie faktycznie został zamordowany. Aby odkryć prawdę wykorzysta nie tylko sąsiada, ale także swój spryt i talent do plotkowania. Czy morderca skrywa się w towarzystwie?
Wiktoriańska Anglia, intrygi, niedopowiedzenia i skrywane tajemnice okraszone poczuciem humoru i nagłymi zwrotami akcji sprawią, że nie będziecie mogli oderwać się od tej historii…
„Poradnik prawdziwej damy. Dobre maniery a morderstwo”, Dianne Freeman – jak czytać ebook?
Ebooka „Poradnik prawdziwej damy. Dobre maniery a morderstwo”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).
Czytelnik 03-11-2024
Czytelnik 03-11-2024
Trochę schematycznie, trochę zerżnięty styl Christie i Doyle’a. Sama zagadka jest rozciągnięta jak guma w majtach - dopiero od połowy coś się zaczyna dziać, a same rozmowy i myślenie o możliwych rozwiązaniach jest przedłużane w nieskończoność; momenty „niepewności” są szybko ucinane lub bardzo szybko zmieniają się w towarzyską pogawędkę, co jest zupełnie antyklimatyczne. Miło jest natomiast słuchać o dość silnej bohaterce kobiecej, która walczy o swoje w czasach, w których kobieta mogła najwyżej powiedzieć, czy ma ochotę na herbatę. Nie zmienia to faktu, że wtrącenia feministyczne są bardzo wyraźne i bardzo często niepasujące do sytuacji (w sensie same wypowiedzenia, do samego motywu się nie czepiam, absolutnie), co burzy taką ciągłość poznawania historii. Czy wrócę do bohaterów w następnych tomach? Tylko pod warunkiem, że będą ciekawsze niż ten.
Opinia potwierdzona zakupem