Studio Starward Industries ogłosiła, że pracuje nad grą na podstawie najgłośniejszej powieści Stanisława Lema. Firma nie tylko wykupiła do niej prawa, ale ma już jej pierwszą wersję. Prasa branżowa zapowiada, że powstaje kasowy hit.

Jaka powieść została zaadaptowana?

Okładka ebooka "Niezwyciężony" Stanisława Lema, na podstawie której ma powstać gra komputerowa
Kup w promocji na Woblink.com

Choć twórcy oficjalnie nie zdradzają jaka powieść zostanie przez nich zaadaptowana do formy gry, nietrudno domyślić się, że chodzi o kultowego „Niezwyciężonego”. Świadczy o tym nie tylko motyw z plakatu, który zdaje się jasno nawiązywać do fabuły powieści, ale też to, co autorzy adaptacji zdradzają na temat produkcji. Na łamach portalu Stockwatch.pl Marek Markuszewski stwierdził na przykład, że będzie to „gra retro-futurystyczna w stylistyce Atompunk.

Kto odpowiada za produkcję?

Prezesem firmy Studio Starwad Industries oraz Product Managerem gry jest Marek Markuszewski – był Senior Producer w CD Project RED, firmy odpowiedzialnej za stworzenie bestsellerowej gry „Wiedźmin” dziejącej się w uniwersum wykreowanym przez pisarza Andrzeja Sapkowskiego. Ponadto w zespole znalazły się inne osoby wcześniej zatrudnione w największych polskich firmach tej branży: CD Project RED, Bloober Team i Techland.

Obecny fundusz na powstanie gry wynosi 2,75 mln złotych.

Dlaczego twórczość Stanisława Lema idealnie nadaje się na kasową adaptację gry?

Stanisław Lem jest najczęściej tłumaczonym polskim pisarzem, najsłynniejszym polskim twórcą science-fiction, przez wielu krytyków uważanym za najważniejszego twórcę tego gatunku w dziejach literatury. Jego nazwiskiem została nazwana nosi planetoida nr 3836 oraz pierwszy polski satelita. Powieści tworzone przez Lema poruszały tak zawiłe problemy filozoficzne, i wiele z nich były oparte na tak głębokich podstawach naukowych, że w Stanach Zjednoczonych powstała nawet teoria spiskowa, według której polski pisarz tak naprawdę w ogóle nie istniał. Miał być jedynie kryptonimem, pod którym działa komunistyczny komitet i miał przez swoją twórczość zatruwać serca Amerykanów. Co ciekawe za rozsiewanie tej szalonej i paranoicznej teorii odpowiedzialny jest inny wybitny pisarz science-fiction, Philip K. Dick.

Wszystkie najważniejsze powieści Stanisława Lema znajdziecie w naszej księgarni.

Jeśli chcielibyście zacząć przygodę z autorem i zastanawiacie się, od czego zacząć, zerknijcie na artykuł Jakuba Krasnego opublikowany na portalu CzytajPL.pl.

Mikołaj Kołyszko