Tylko dziś, 6 maja 2021 roku mamy dla was wyjątkową promocję. Cała oferta ebooków Wydawnictwa Czarne została przeceniona nawet do -45%! Zobaczcie koniecznie, jakie tytuły warto kupić. Polecamy wam zarówno świeże nowości wydawnicze, jak i książki z poprzednich lat, które koniecznie musicie nadrobić.

promocja wydawnictwa czarne -45%

Nowości

W wyjątkowej promocji z Wydawnictwem Czarne warto zwrócić uwagę na najnowsze publikacje. W promocji znalazły się m.in. najnowsze powieści Andrzeja Stasiuka pt. „Przewóz” oraz „Łyski licz do trzech” – drugą powieść Olgi Hund, laureatki Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza i Nagrody im. Josepha Conrada. W swojej najnowszej powieści Andrzej Stasiuk zabiera czytelników do czasów II wojny światowej. Akcja powieści rozgrywa wokół rzeki, która dzieli strefy okupacyjne polski na hitlerowską i stalinowską. Wśród bohaterów książki, obok przewoźnika, który za pieniądze, pod osłoną nocy przerzuca ludzi między brzegami rzeki, są ukrywający się w lesie partyzanci, Żydzi, chłopi i uciekinierzy, którzy marzą o przedostaniu się do Birobidżanu.

Wśród reportaży warto zwrócić uwagę na wyjątkową książkę w dorobku Harukiego Murakamiego, czyli „Podziemie” o zamachu terrorystycznym w tokijskim metrze, którego 20 marca 1995 roku dokonała sekta Ōmu. Wówczas w tokijskim metrze grupa jej członków rozpyliła trujący sarin, w wyniku czego zmarło kilka osób, a u kilkuset stwierdzono trwały uszczerbek na zdrowiu.

W promocji znajdziecie również reportaż „Czerwony śnieg na Etnie” – czyli efekt współpracy dwóch reportażystów – Pawła Smoleńskiego i Jarosława Mikołajewskiego, prezentujących zupełnie inne podejście do pisania. Dzięki temu powstał unikalny obraz Sycylii, autorzy kreśląc barwny portret wyspiarskiej rzeczywistości, łączą reporterską wnikliwość z poetycką czułością.

Miłośnikom latania i samolotów polecamy zaś reportaż Jana Pelczara pt. „Lecę”, czyli efekt setek rozmów z pilotami i członkami załogi lotniczej, dyspozytorami i administratorami lotów, którzy dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniami i obawami związanymi z lataniem rejsowymi samolotami.

Spragnionym polityki proponujemy reportaż Dawida Krawczyka pt. „Cyrk polski”. Autor książki spędził kilka miesięcy dzień w dzień podążając za sztabami największych polskich partii w trakcie kilku kampanii wyborczych. W tym czasie był świadkiem wielu spotkań, koncertów, happeningów, odpustów, które towarzyszyły politycznej agitacji. Krawczyk skupił się na tym, by opisać to co działo się wokół wieców wyborczych, jednocześnie starając się odzwierciedlić nastroje ludzi, którzy w nich uczestniczyli.

promocja wydawnictwa czarne

Gorące tytuły

Bez dwóch zdań jednym z najważniejszych tytułów w tej promocji jest „Nomadland”, czyli jeden z najgłośniejszych reportaży ostatnich lat. Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę? Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule poniżej. Przypominamy, że film, który powstał na podstawie książki otrzymał w tym roku aż trzy Oscary – w kategoriach najlepszy film, najlepsza rola żeńska oraz najlepsza reżyseria.

Dlaczego warto przeczytać „Nomadland” przed obejrzeniem filmu?

Szczególnie polecamy ubiegłoroczne reportaże, które spotkały się z dobrym przyjęciem czytelników i krytyków. Najlepsze reportaże 2020 roku, wyróżnione przez użytkowników grupy „Czytamy reportaże”, znajdziecie w naszym artykule poniżej. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o znakomitym reportażu Zbigniewa Rokity pt. „Kajś”, czyli wyjątkowej opowieści o Górnym Śląsku. Niezwykle ciekawie o Mołdawii, kraju rozerwanym między Rumunię a Ukrainę (a tak naprawdę Rosję) napisał w swojej książce Kamil Całus. Jego „Mołdawia. Państwo niekonieczne” to znakomity reportaż o mechanizmach władzy, propagandzie i niefortunności znalezienia się w newralgicznym miejscu na mapie świata. Trzecia z wyróżnionych książek to reportaż Magdy Działoszyńskiej-Kossow o mieście będącym symbolem wolności i kontrkultury, czyli zbudowanym w połowie XIX wieku dzięki gorączce złota San Francisco.

Najlepsze polskie reportaże 2020 roku wg Czytamy reportaże

W ubiegłym roku Nagrodę Wielkiego Kalibru, najważniejszą nagrodę przyznawaną autorom kryminałów w Polsce, otrzymał Jędrzej Pasierski, autor cyklu kryminalnego z Niną Warwiłow w roli głównej. Jego książki również znalazły się w tej wyjątkowej promocji, dlatego szczerze polecemy zarówno drugi tom cyklu, za który otrzymał wyróżnienie, czyli „Roztopy”, jak i pozostałe części – „Dom bez klamek”, „Czerwony świt” i „Kłamczuch”.

Więcej książek z promocji znajdziecie tutaj.