Tegoroczna wiosna nie zawodzi nawet najbardziej wybrednych czytelników! Pierwsza połowa kwietnia obfitowała w warte uwagi nowości. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu dni ukazały się książki Ignacego Karpowicza, Ałbeny Grabowskiej, Roberta Małeckiego i Pawła Smoleńskiego. Swoją premierę miało także tłumaczenie powieści „Dziewczyna, kobieta, inna” Bernardine Evaristo, laureatki Nagrody Bookera z 2019 roku. Oto najciekawsze ebookowe premiery pierwszej połowy kwietnia 2021!

Ebookowe premiery: pierwsza połowa kwietnia 2021

7 kwietnia 2021

Pomiędzy – Paweł Radziszewski, Wydawnictwo SQN

7 kwietnia ukazała się debiutancka powieść laureata kilku konkursów na opowiadanie, Pawła Radziszewskiego. W „Pomiędzy” przeplata cygańskie bajki z codziennością, a rzeczywistość z magicznym światem. Bohaterowie powieści mają życzenia i marzenia, które czasem się spełniają, a czasem nie. Nigdy nie są ani dobre, ani złe – zawsze są czymś pomiędzy.

premiery kwiecień 2021
Kup ebooka na Woblink.com

12 kwietnia 2021

Kuklany las – Anna Musiałowicz, Wydawnictwo Stara Szkoła

„Kuklany las” to najnowsza powieść Anny Musiałowicz. Tym razem autorka prezentuje czytelnikom klimatyczną opowieść pełną baśniowej grozy, w której łączy horror z literatura piękną. Kiedy pięcioletni Maciek wraca z lasu, wydaje się swojej matce inny niż zazwyczaj. Co stało się w lesie? Paweł idzie nocą przez znajomy las. Niespodziewanie gubi drogę. Czy będzie w stanie ją odnaleźć? W chatce nieopodal lasu mieszka staruszka, z której ust wylatują muchy…

Premiera „Kuklanego lasu” została zapowiedziana na 19 kwietnia, jednak już teraz możecie kupić ją na Woblink.com!

Kup ebooka na Woblink.com

13 kwietnia 2021

Rzeki płyną jak chcą – Ałbena Grabowska, Wydawnictwo Rebis

Kolejną wartą uwagi nowością jest powieść „Rzeki płyną jak chcą” Ałbeny Grabowskiej. Książka została okrzyknięta polskim odpowiednikiem kultowych „Małych kobietek”Louisy May Alcott. Klara, Róża i Amelia to trzy siostry. Przed wojną mieszkały w eleganckim pensjonacie, jeździły z rodzicami na pełne atrakcji wycieczki. Nadejście wojny wywróciło ich rzeczywistość do góry nogami – ojciec dziewcząt udał się na front, a majątek zaczął szybko podupadać. Lata mijają, Róża wciąż zachowuje się jak trzpiotka, Klara pracuje ponad siły. Amelia z kolei wyjeżdża na szkolenie do wojskowego szpitala. Jak potoczą się dalsze losy trzech sióstr?

premiery kwiecień 2021
Kup ebooka na Woblink.com

On – Diana Brzezińska, Wydawnictwo Otwarte

Wiosna przyniosła premierę czwartej powieści Diany Brzezińskiej, autorki bestsellerowej trylogii „Będziesz moja” łączącej kryminał i romans. W książce „On” opowiada historię pozornie oczywistej sprawy morderstwa młodej kobiety, Joanny Jeleńskiej. Kobieta była oddaną żoną i matką. Pewnego dnia jej mąż Marcel odkrywa ciało Joanny w ich wspólnej sypialni. Policjanci od razu skupiają na mężczyźnie całą uwagę, tym bardziej, że Marcel plącze się w zeznaniach. Dodatkowo ukrywa pewien element kryminalnej układanki, który może zostać wykorzystany przeciw niemu. Mężczyzna twierdzi, że jest niewinny, jednak ślady z miejsca zbrodni wydają się wskazywać na coś zupełnie przeciwnego.

Premiera książki „On” została zapowiedziana na 5 maja, jednak już teraz możecie kupić ją na Woblink.com!

Kup ebooka na Woblink.com

14 kwietnia 2021

Dziewczyna, kobieta, inna – Bernardine Evaristo, tłum. Aga Zano, Wydawnictwo Poznańskie

Bernardine Evaristo to brytyjska pisarka nigeryjskiego pochodzenia. Za powieść „Dziewczyna, kobieta, inna”, razem z Margaret Atwood („Testamenty”) została uhonorowana Nagrodą Bookera 2019. Jej książka jest zbiorem kilkunastu opowieści, w większości o czarnoskórych Brytyjkach. Kobiety opowiadają o swoich rodzinach, przyjaciołach i kochankach.

premiery kwiecień 2021
Kup ebooka na Woblink.com

Cicho, cichutko – Ignacy Karpowicz, Wydawnictwo Literackie

W kwietniu Ignacy Karpowicz powrócił z nową, intrygującą sagą rodzinną. Michał w dzieciństwie stracił rodziców i siostrę. Opiekę nad chłopcem przejęła ciotka, która opiekuje się nim w ciszy. Michał szuka wrażeń w dużym miejcie, a w trakcie zabaw towarzyszy mu oddany przyjaciel. Anna, kolejna bohaterka „Cicho, cichutko” planuje ucieczkę z miłością jej życia, Piotrem.

Kup ebooka na Woblink.com

Sen o okapi – Mariana Leky, tłum. Agnieszka Walczy, Wydawnictwo Otwarte

„Sen o okapi” to tłumaczenie powieści niemieckiej autorki Mariany Leky. Kiedy bohaterka śni sen o okapi, mieszkańcy wioski zamierają w trwodze. Owy sen zwiastuje nadchodzącą śmierć jednego z mieszkańców. Nie wiadomo kto i jak umrze, wiadomo tylko, że stanie się to w ciągu najbliższych 24 godzin. Członkowie społeczności przygotowują się na własną śmierć.

premiery kwiecień 2021
Kup ebooka na Woblink.com

Terapeutka – B.A. Paris, tłum. Maria Gębicka-Frąc, Wydawnictwo Albatros

„Terapeutka” jest najnowszą powieścią bestsellerowej pisarki B.A. Paris, której książki, wyłącznie w Polsce, sprzedały się w nakładzie miliona egzemplarzy. Alice i Leo wprowadzają się do domu na niezwykle ekskluzywnym zamkniętym osiedlu. Para właśnie spełniła swoje największe marzenie, jednak szybko okazuje się, że idylla okazuje się tylko złudzeniem. Alice okrywa mrożący krew w żyłach sekret domu, w którym przyszło jej zamieszkać. Wydarzenia sprzed lat stają się obsesją kobiety, a mieszkańcy osiedla pilnie strzegą swoich tajemnic.

Kup ebooka na Woblink.com

Zmora – Robert Małecki, Wydawnictwo Czwarta Strona

Tej wiosny Robert Małecki powraca z nową powieścią. Tym razem serwuje czytelnikom pełen napięcia kryminalny thriller, w którym sekrety i kłamstwa mają wyjątkowo niszczycielską moc.

Kama Kosowska otrzymuje propozycję udziału programie o pełnym tajemnic zaginięciu z 1986 roku, kiedy to przepadł bez śladu jej kolega z dzieciństwa. Kama jest jedną z osób, które przed trzydziestu laty widziały chłopca jako ostatnie. Po latach akta sprawy trafiają do komisarza Korcza. Mężczyzna odkrywa liczne nieprawidłowości rzucające cień podejrzenia na ojca Kosowskiej, emerytowanego policjanta. Czy Kamie uda się odkryć, co stało się w czasie tamtych tragicznych wakacji?

Kup ebooka na Woblink.com

Winny – Joanna Opiat-Bojarska, Wydawnictwo Burda

Mroczny i duszny thriller Joanny Opiat-Bojarskiej to świetnie skonstruowana, wciągająca intryga. Autorka podejmuje grę z czytelnikiem, a napisane przez nią zakończenie wywoła zaskoczenie nawet u stałych czytelników gatunku. Marcin musi się uspokoić. Już raz mu się nie udało. Popełnił wtedy błąd, za który płaci do dzisiaj. Jest jednak ktoś, kto chce, żeby mężczyzna zapłacił jeszcze więcej.

premiery kwiecień 2021
Kup ebooka na Woblink.com

Amok – Izabela Janiszewska, Wydawnictwo Czwarta Strona

„Amok” jest kontynuacją doskonale przyjętych „Wrzasku” i „Histerii” Izabeli Janiszewskiej. To również finał bestsellerowej trylogii z Larysą Luboń i Bruno Wilczyńskim. Tym razem bohaterowie będą musieli dokonać trudnych decyzji, które pokażą prawdę o nich samych i przypieczętują ich los. Reporterka Larysa Luboń pracuje nad rozwiązaniem tajemniczej świeci Lady Di, bezdomnej kobiety z Dworca Centralnego. Tropy prowadzą ją do rodziny Hallerów. Tymczasem komisarz Bruno Wilczyński daje się wciągnąć w niebezpieczną grę z nieuchwytnym mordercą.

Kup ebooka na Woblink.com

Balagan.Alfabet izraelski – Paweł Smoleński, Wydawnictwo Czarne

Najnowsza publikacja Pawła Smoleńskiego dotyczy Izraela, ziemi władanej niegdyś przez Żydów, Egipcjan, Babilończyków, Hellenów, Rzymian, Bizantyjczyków, Krzyżowców i Arabów.

Ijasz – Tomasz Różycki, Wydawnictwo Literackie

„Ijasz” to nowa książka cenionego poety. To tytuł szalony, piękny, groteskowy, liryczny, pełen zaskoczeń. Tomasz Różycki, w swoim poemacie totalnym, opowiada o nieśmiertelnym uczuciu.

premiery kwiecień 2021
Kup ebooka na Woblink.com

Więcej najciekawszych premier pierwszej połowy kwietnia, w promocyjnych cenach, znajdziecie TUTAJ. Promocja będzie trwała do 30 marca 2021 roku.