Minął kolejny rok – bardzo obfity w znakomite premiery literackie. Początek nowego roku to czas podsumowań i przygotowywania planów wydawniczych na kolejne miesiące. To też czas na nadrabianie premier, których nie udało się przeczytać w ciągu poprzednich kilku miesięcy. Dlatego mamy dla was wyjątkową promocję – TOP30 najlepszych premier 2019 Wydawnictwa Czarne! Dzięki niej możecie w dobrej cenie kupić i nadrobić ebookowe zaległości z ubiegłego roku.

TOP30 Wydawnictwo Czarne 2019

Na Woblinku od 9 do 15 stycznia możecie kupić 30 wyselekcjonowanych premier Wydawnictwa Czarne 2019 roku w rabacie do -45%! Spośród 30 książek, które znalazły się w promocji wybraliśmy 7, na które koniecznie musicie zwrócić uwagę. Oto książki, które szczególnie polecamy.

top 30 książek 2019 do -45%
Znajdź promocję na Woblink.com

Czarnobyl. Instrukcje przetrwania

Jedną z najważniejszych książek poświęconych katastrofie w Czarnobylu jest „Czarnobyl. Instrukcje przetrwania”. W swoim reportażu amerykańska badaczka, Kate Brown, z dbałością o najmniejsze szczegóły odtworzyła to, co stało się przed, w trakcie i długo po katastrofie w elektrowni atomowej w Czarnobylu. W książce dużo napisała zarówno o przyczynach, jak i skutkach katastrofy. Brown przeprowadziła setki rozmów, wielokrotnie odwiedziła opisywane miejsca i przeczytała dziesiątki tysięcy stron archiwów i materiałów źródłowych, wiele z nich do niedawana było całkowicie tajnych. Efektem kilkuletniej pracy jest jedna z najciekawszych książek poświęconych katastrofie.

Więcej o książkach o Czarnobylu przeczytasz w naszym artykule, który znajdziesz tutaj.

Czarnobyl. Instrukcje przetrwania
Kup ebooka lub książkę na Woblink.com 

Poniemieckie

Punktem wyjścia do książki Karoliny Kuszyk jest wiersz Tomasza Różyckiego pt. „Totemy i koraliki”. „Poniemieckie” to opowieści o poniemieckich domach, rzeczach i cmentarzach, które przez historyczne przetasowania łączą się z życiorysami ich polskich spadkobierców. Autorka dywaguje nad tym czym jest identyfikacja narodowa, w tym przypadku polskość Polaków mieszkających na terenach poniemieckich.

Poniemieckie - top30 wydawnictwo czarne 2019
Kup ebooka w promocji na Woblink.com

Nieradość

„Nieradość” – drugi tom opowiadań Pawła Sołtysa znalazł się w wielu zestawieniach najlepszych książek 2019 roku. Artysta znany pod pseudonimem Pablopavo przedstawia kolejny zbiór krótkich opowieści napisanych z wielką dbałością o językową czułość. Od wydawcy: Wszystko się tu pomieszało i bardziej przypomina majaczenie chorego, pijacki sen niż pamięć. Ale jest pamięcią, jest przeszłością, jest tu i teraz. Jak gdyby patrzeć jednocześnie przez okulary do bliży i do dali. Śmierć i dzieciństwo idą ramię w ramię.

Nieradość - top30 wydawnictwo czarne 2019
Kup ebooka w promocji na Woblink.com

Via Carpatia. Podróże po Węgrzech i Basenie Karpackim

„Via Carpatia” to kolejny dowód na miłość Ziemowita Szczerka do Europy Wschodniej. Tym razem autor „Siódemki” na warsztat wziął Węgry, rządzone ręką despotycznego Orbana. Celem jego wyprawy było przyjrzenie się krajowi, który deklarowaną przez rząd Fideszu wielkość ma dawno za sobą. Czasy świetności Węgier minęły, jednak wielu mieszkańców kraju nadal wierzy w przewodnią rolę „najbardziej wysuniętego na wschód kraju Zachodu oraz najbardziej wysuniętego na zachód kraju Wschodu”. „Via Carpatia” w gruncie rzeczy jest przygodowym esejem drogi, chociaż, jak pisze Szczerek, w zasadzie mogłaby być powieścią.

via carpatia top30 wydawnictwo czarne 2019
Kup ebooka w promocji na Woblink.com

Donikąd. Podróże na skraj Rosji

Podobnie jak u Juliusza Strachoty w „Turyście polskim w ZSRR”, podróż Milczarka zaczęła się od jeżdżenia palcem po mapie. Marzenia o podróżowaniu po świecie ziściły się. Na podstawie zapisków z wyprawy na wschodni skraj Rosji powstała książka „Donikąd” – ironiczne i szalenie wciągające oblicze współczesnej anty-podróży.

Donikąd wydawnictwo czarne 2019
Kup ebooka w promocji na Woblink.com

Roztopy

Na „Roztopy” zwracamy szczególną uwagę, ponieważ pierwszy tom serii z podkomisarz Niną Warwiłow w roli głównej – „Dom bez klamek” – możecie czytać i słuchać całkowicie za darmo do 15 stycznia w ramach naszej akcji Czytaj PL. Tym razem Nina Warwiłow przybywa do Bukowców by rozwiązać tajemnicę związaną z jej przyjaciółką. Jak się okazuje, wielu rzeczy o niej nie wiedziała…

Po świetnie przyjętym debiutanckim „Domu bez klamek” Jędrzej Pasierski powraca z kolejnym kryminałem.

Roztopy top30 czarne wydawnictwo
Kup ebooka w promocji na Woblink.com

Top30 Wydawnictwo Czarne 2019 – pozostałe tytuły

Poniżej znajdziecie listę pozostałych książek, które znalazły się w promocji Woblinka.

Bez powrotu. Życie i śmierć na K2
Głosy. Co się zdarzyło na wyspie Jersey
Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu
Feinweinblein. Dramaty
Shitshow!. Ameryka się sypie, a oglądalność szybuje
Pusty las
W Imię Natury
Na marne
Księżycowy pył. W poszukiwaniu ludzi, którzy spadli na Ziemię
Pokuta
Historie fandomowe
Ludzkie potwory. Kobiety Mansona i banalność zła
Polanim. Z Polski do Izraela
Turbopatriotyzm
Dwunaste: Nie myśl, że uciekniesz
Wirus paniki. Historia kontrowersji wokół szczepionek i autyzmu
Zostanie tylko wiatr. Fiordy zachodniej Islandii
Dobry wilk. Tragedia w szwedzkim zoo
Drżące kadry. Rozmowy o życiu filmowym w PRL-u
Wszyscy jesteśmy cyborgami. Jak internet zmienił Polskę
Strup. Hiszpania rozdrapuje rany
Moja żona głaszcze jeże. Rozmowy małżeńskie
Sprzątaczka. Jak przeżyć w Ameryce, będąc samotną matką pracującą za grosze
Kiczery. Podróż przez Bieszczady