Agata Przybyłek Powieść historyczna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Agata Przybyłek Powieść historyczna - książki, ebooki i audiobooki

Agata Przybyłek to polska pisarka, absolwentka psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Pracowała między innymi jako redaktorka portalu rodzicielskiego. Pisanie pełnych miłości i przewrotnych żartów powieści traktowała pierwotnie jako autoterapię. Debiutowała w 2015 roku i od tamtej pory napisała przeszło 20 książek. Jest autorką kilku cykli oraz kilku powieści stanowiących osobną całość. Pisze głównie powieści obyczajowe z elementami komedii. W krótkim czasie Agacie Przybyłek udało się podbić serca polskich czytelniczek. Jak sama przyznaje, znajduje wspólny język z czytelniczkami Nicholasa Sparksa – nie tylko pisze książki utrzymane w podobnym stylu, ale również jest miłośniczką prozy Amerykanina. W książkach Agaty Przybyłek, obok tematów obyczajowych i humorystycznych, nie brakuje jednak ważnych kwestii społecznych. To, co jednak najważniejsze w książkach Przybyłek, to pierwiastek autentyczności – każda jej opowieść musi mieć choć minimalne zaczepienie w rzeczywistości. Pisarka wykorzystuje swoje doświadczenie wyciągnięte ze studiów – pisze na tematy psychologiczne. Na co dzień Agata Przybyłek mieszka w niewielkiej miejscowości niedaleko Szczecina. Jest szczęśliwą posiadaczką owczarka niemieckiego – Emmy. Ponadto prowadzi blog osobisty agataprzybylek.blogspot.com

Autorka kilku cykli książek - Agata Przybyłek

Agata Przybyłek jest autorką kilku cykli i serii – „Tak smakuje miłość” („Tak smakuje miłość”, „Recepta na szczęście”, „Recepta na szczęście”), „Bądź przy mnie zawsze” („Bądź przy mnie zawsze”, „W promieniach szczęścia”, „Dlatego od ciebie odeszłam”, „Najlepsze, co mnie spotkało”, „Historia naszych pożegnań”, „Zrobię dla ciebie wszystko”, „Pójdę za tobą wszędzie”, „Gdybym cię nie spotkała”, „I znowu Cię zobaczę”), „Nie zmienił się tylko blond” („Nie zmienił się tylko blond”, „Nieszczęścia chodzą stadami”, „Grzechu warta”), „Bez ciebie” („Bez ciebie”, „Jeszcze raz”), „Miłość i inne szaleństwa” („Ja chyba zwariuję!”, „Wierność jest trudna”, „Kto by się spodziewał”, „Miłość i inne nieszczęścia”), „Takie rzeczy tylko z mężem” („Takie rzeczy tylko z mężem”, „Kobiety wzdychają częściej”, „Małżeństwo z odzysku”, „Żona na pełen etat”). Ponadto napisała kilka książek nie wchodzących w skład żadnego cyklu – „Siedem cudów”, „Przyjaciółki”, „Droga, którą przeszłam”, „Masz wiadomość”, „Bądź moim światłem”.

Nie zmienił się tylko blond

Bohaterką cyklu „Nie zmienił się tylko blond”, który swoją premierę miał w 2015 roku, jest Iwonka, pewna siebie trzydziestosiedmiolatka, która prowadzi bardzo udane życie. Osiągnęła wszystko, co sobie zamierzyła, zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Jej mąż ma sklep z ekskluzywną bielizną dla kobiet. Zarabia na tyle, że Iwonka nie musi pracować w zawodzie, dlatego kobieta spełnia się pisząc bestsellerowe książki, gotując przepyszne dania i zajmując się domem – dwójką dzieci, psami oraz kotami. Niestety ten idealny świat legnie w gruzach – mąż Iwonki okaże się nie być tak wierny, na jakiego chciał wyglądać. Do tej pory w cyklu ukazały się trzy książki – „Nie zmienił się tylko blond”, „Nieszczęścia chodzą stadami”, „Grzechu warta”.

Bez ciebie

„Bez ciebie”, czyli pierwszy tom cyklu o tym samym tytule, ukazał się w maju 2016 roku. To jedna z najbardziej poruszających książek Agaty Przybyłek. W książce autorka udowadnia, że czasem najlepsze co możemy zrobić dla drugiej osoby to pozwolić jej odejść. W mieszkaniu syna, Lucy odnajduje jego pobitą żonę. Kobieta orientuje się, że to jej syn zgotował Katarzynie takie piekło. Pod wpływem chwili, Lucy postanawia udzielić synowej pomocy. Wraz z młodym lekarzem Alanem zabierają ją do Toronto – na miejscu Katarzyna przechodzi kurację i powoli dochodzi do siebie. Kobieta rozpoczyna nowe życie, a między nią a Alanem rodzi się uczucie. Niestety widmo przeszłości wraca jak bumerang.

Takie rzeczy tylko z mężem

W lipcu 2017 roku ukazał się pierwszy tom cyklu „Takie rzeczy tylko z mężem”. To przewrotna i niezwykle zabawna opowieść o mężatce, której mąż zdecydowanie bardziej woli biegać po lesie i szukać skarbów, niż podtrzymywać żar w domowym ognisku. Rudowłosa Zuzanna postanawia stanąć naprzeciw przyzwyczajeniom męża i decyduje się go odzyskać. Do tej pory w serii pojawiły się cztery książki – "Takie rzeczy tylko z mężem", "Kobiety wzdychają częściej", "Małżeństwo z odzysku" i "Żona na pełen etat".

Bądź przy mnie zawsze

Październik 2017 roku przyniósł czytelnikom i czytelniczkom Agaty Przybyłek pierwszy tom najliczniejszej do tej pory serii pt. „Bądź przy mnie zawsze”. Cykl zwany jest również serią z domkami, z racji pojawiających się na okładkach książek domów. To jedna z najciekawszych i najchętniej kupowanych serii obyczajowych wydanych w naszym kraju. Fabuła powieści wchodzących w skład serii osadzona jest w sielskiej atmosferze. Co ciekawe, wszystkie części można czytać w dowolnej kolejności. W chronologicznie pierwszym tomie spotykamy Laurę, świeżo upieczoną absolwentkę psychologii. Dziewczyna poznaje chłopaka ze wsi – Alek nadzoruje gospodarstwo, które otrzymał w spadku po rodzicach. Choć należą do dwóch zupełnie różnych światów, ich sympatia zaczyna przeradzać się w szczere uczucie. Ona ma przed sobą wyjazd na zagraniczny doktorat, on nie zamierza ruszać się poza obręb swojej rodzinnej spuścizny. Czy ambicje bohaterów „Bądź przy mnie zawsze” stłumią przybierające na sile uczucie?

Każda z dziewięciu książek „serii z domkiem” Agaty Przybyłek stanowi osobną opowieść. W „Bądź przy mnie zawsze” czytelnik śledzi losy Laury. W „W promieniach szczęścia” poznajemy Łucję, której życie diametralnie zmienia się po znalezieniu porzuconego dziecka. „Dlatego od ciebie odeszłam” to z kolei opowieść o zderzeniu losów kobiet, które stają przed uniwersalnym dylematem – podążać za rozumem czy za sercem? „Najlepsze, co mnie spotkało” to powieść o Oldze, która na Podhalu próbuje odnaleźć się po rozwodzie rodziców. Główna bohaterka powieści „Historia naszych pożegnań” podejmuje się dorywczej pracy. Zaczyna opiekować się staruszką, swoją imienniczką, która opowiada jej historię wielkiej miłości. W wyniku nieszczęśliwego wypadku, bohaterka „Zrobię dla ciebie wszystko” musi wyjawić prawdę, którą skrywała w sobie przez kilkanaście lat. „Pójdę za tobą wszędzie” to książka o Kai, która staje przed wyzwaniem samotnego wychowywania swojego dziecka„. W powieści „Gdybym cię nie spotkała”, główna bohaterka Sara odkrywa tajemnice z przeszłości ośrodka kultury w którym pracuje. Okazuje się, że w czasie wojny, w budynku mieściła się synagoga i przytułek dla sierot. W ostatnim, do tej pory wydanym tomie cyklu pt. „I znowu Cię zobaczę”, Agata Przybyłek pisze o Tamarze, wdowie, która próbuje odbudować swoje życie po stracie męża.

Miłość i inne szaleństwa

„Ja chyba zwariuję” to książka, która miała swoją premierę w maju 2018 roku. Powieść otwiera cykl „Miłość i inne szaleństwa”. To seria, której bohaterkami są cztery zupełnie różne od siebie siostry oraz ich nadopiekuńcza matka. Każda z nich – Nina, Eliza, Patrycja i Małgosia – jest jak zupełnie inny żywioł. Do tej pory w cyklu ukazały się cztery tomy – „Ja chyba zwariuję!”, „Wierność jest trudna”, „Kto by się spodziewał”, „Miłość i inne nieszczęścia”.

Tak smakuje miłość

We wrześniu 2019 roku ukazała się powieść „Tak smakuje miłość” – pierwszy tom cyklu o tym samym tytule. To jeden z najmłodszych cykli w dorobku Agaty Przybyłek. Tematem przewodnim będą tutaj różne smaki, jakie można odczuwać dzięki miłości. W pierwszym tomie poznajemy Olę, która popełnia dwa największe błędy, jakie można popełnić po rozstaniu. Mowa o ucieczce od świata i ludzi oraz zbyt szybkim wejściu w kolejny związek. Choć Ola jest blogerką kulinarną i potrafi ugotować wszystko, nie zna jednego, najważniejszego przepisu, na miłość.

Ponadto Agata Przybyłek jest autorką takich powieści jak „Przyjaciółki” (wspólnie z Natalią Sońską), „Przytulajka”, „Siedem cudów”, „Bądź moim światłem”, „Droga, którą przeszłam”, „Masz wiadomość”.

Opowiadania Agaty Przybyłek

Opowiadania Agaty Przybyłek znalazły się również w zbiorach wydanych przez Wydawnictwo Czwarta Strona. W projektach „Przytulajka” i „Pierwsza miłość” wzięli udział m.in. Gabriela Gargaś, Robert Kornacki, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Agnieszka Lis, Lidia Liszewska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Natasza Socha, Natalia Sońska, Joanna Szarańska, Karolina Wilczyńska.

Wszystkie książki Agaty Przybyłek, w formie ebooka, audiobooka oraz papierowej znajdziecie do kupienia w księgarni internetowej Woblink.

Co znajdziesz w kategorii: Powieść historyczna

Czytanie powieści historycznych stało się w ostatnim czasie popularne na całym świecie niewątpliwie za sprawą serii powieści o rodzinie Bridgertonów Julii Quinn - co jednak przesądza o ich popularności?

W księgarni Woblink w tej kategorii znajdziecie powieści o wielkich władcach (jak słynna seria "Królowie przeklęci" Maurice'a Druona), mitycznych bohaterach (jak na przykład liczne powieści o królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu) czy powieści historyczno-fantastyczne (twórcą tego terminu jest Teodor Parnicki, autor między innymi dzieła "Srebrne orły"). Odkryjcie tajemnice powieści historycznej, sięgając po książki papierowe, audiobooki lub ebooki dostępne na Woblink!

Jakie są cechy powieści historycznej?

W powieściach historycznych, na tle wydarzeń historycznych pojawiają się zarówno postaci fikcyjne, jak i postaci historyczne, przeżywając różnego typu przygody, rozterki i radości. Książki wchodzące w skład tej kategorii przedstawiają różne epoki i okresy historyczne. Akcja powieści historycznej może rozgrywać się od starożytności, jak na przykład "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza, przez średniowiecze, dziewiętnasty wiek aż do czasów I i II wojny światowej.

Znaleźć tu możemy utwory wchodzące w skład kanonu literatury polskiej i europejskiej, jak Trylogia Henryka Sienkiewicza, a więc jego "Ogniem i mieczem", "Potop" oraz "Pan Wołodyjowski" czy „Trzej muszkieterowie” Aleksandra Dumasa, a także zbeletryzowane biografie takich osób jak genialny malarz postimpresjonistyczny Vincent van Gogh („Pasja życia” Irvinga Stone’a) czy zapomniana przez świat nauki Mileva Marić („Pani Einstein” Marie Benedict).

Do popularnych podgatunków powieści historycznej należy także z pewnością zaliczyć romans historyczny - opowieść, w której punktem centralnym jest uczucie pomiędzy dwojgiem ludzi. By je obronić, muszą oni mierzyć się z przeciwnościami losu spowodowanymi m.in. rozgrywającymi się w tle wydarzeniami historycznymi. To często równocześnie książki wojenne - należy do nich na przykład cykl "Lwowska odyseja" Magdaleny Kawki. Składają się na niego powieści: "Pora westchnień, pora burz", "Powrót z piekła", "Nowy początek" oraz "Trudna radość", które na Woblink dostępne są jako audiobooki oraz ebooki.

W serwisie Woblink.com znajdują się także opowieści o starożytności, (np. trzytomowy cykl Roberta Harrisa – „Cycero”, „Spisek”, „Dyktator” – o starożytnym Rzymie, którego bohaterem jest wybitny mówca i polityk Marek Tulliusz Cyceron), legendach arturiańskich („Trylogia arturiańska” Bernarda Cornwella) czy II wojnie światowej i obozach zagłady (bestsellerowa powieść „Tatuażysta z Auschwitz” Heather Morris), a także kryminały („W cieniu prawa” Remigiusza Mroza) i romanse historyczne („Nieproszona miłość” Julii Justiss).

Znani twórcy powieści historycznej

Jak napisać dobrą powieść osadzoną na tle wydarzeń z przeszłości? Wiedzą to najlepiej autorzy powieści historycznych, tacy jak wspomniani już Henryk Sienkiewicz czy Teodor Parnicki. Znane polskie powieści z tego gatunku tworzył jednak rzecz jasna nie tylko Sienkiewicz - dość wspomnieć Karola Bunsha i jego wielotomowy cykl znany jako "Powieści piastowskie". Współczesnym czytelnikom znana jest również zapewne twórczość Jacka Komudy (poprzez na przykład jego "Samozwańca. Polacy na Kremlu") czy Elżbiety Cherezińskiej, pisarki specjalizującej się w powieściach dotyczących historii Polski w różnych okresach dziejowych. W ofercie księgarni Woblink znajdziecie książki Cherezińskiej o zjeździe gnieźnieńskim („Gra w kości”), rozbiciu dzielnicowym („Korona śniegu i krwi”), II wojnie światowej („Legion”), a nawet o wikingach (saga „Północna droga”).

Nie sposób nie wspomnieć także o innych twórcach tworzących wyjątkowy świat powieści historycznej, takich jak Ken Follett i jego "Świat bez końca", Umberto Eco i "Cień róży" czy Julian Fellowes i jego "Belgravia". Warto czytać powieści historyczne i dzięki nim dowiadywać się wielu ciekawych rzeczy o historii oraz życiu osób w dawnych czasach

Szczególna odmiana powieści historycznej - powieść biograficzna

Szczególną odmianą powieści historycznej jest powieść biograficzna, skupiająca się na życiu jednej bądź kilku postaci (wtedy ich losy przedstawiane są równolegle). Historia tego gatunku literackiego sięga starożytności i żywotów sławnych ludzi tworzonych przez Plutarcha czy Swetoniusza, a także średniowiecznych hagiografii. Powieść biograficzna opiera się z reguły na istniejącej dokumentacji i potwierdzonych śladach życia osoby lub osób, które są jej podmiotem. Tam, gdzie brak faktów najczęściej pojawiają się hipotezy i fikcja literacka. Takie elementy znajdziecie chociażby w powieści biograficznej "Pasja życia" Irvinga Stone'a - historii życia Vincentego van Gogha - czy w "Hrabinie Cosel" Józefa Ignacego Kraszewskiego.

W Polsce w ostatnich latach pojawiło się wiele ciekawych dzieł z tego gatunku. Polecamy m.in. "Ja, Tamara. Powieść o Tamarze Łempickiej" Grzegorza Musiała, powieść "Lenin" Ferdynanda Antoniego Ossendowskiego czy autobiograficzne dzieło Elizy Kąckiej "Wczoraj byłaś zła na zielono", dostępne na Woblink także jako ebooki.

Popularne powieści wojenne

Ważne miejsce w historycznej literaturze polskiej zajmuje powieść wojenna, a więc skupiająca się na losach postaci, które muszą mierzyć się z rzeczywistością konfliktu zbrojnego. Do popularnych współczesnych polskich powieści historycznych tego typu należą m.in. dzieła Ałbeny Grabowskiej (takie jak "Stulecie winnych" czy "Najważniejsze to przeżyć") oraz Joanny Jax (seria "Na obcej ziemi" czy powieści takie jak "Nadzieja w spiżarni ukryta"). Książki te dotykają z reguły tematów trudnych i opowiadają o wydarzeniach, o których niejednokrotnie chciałoby się zapomnieć. Bogdan Bartnikowski napisał książkę pod tytułem "Nocą przychodzi śmierć", opowiadającą o zapomnianej historii z małego miasteczka na Podlasiu, która miała miejsce w trakcie II wojny światowej. Z kolei "Kobiety" Kristin Hannah rozgrywają się w czasie wojny w Wietnamie.

Najsłynniejsze powieści historyczne w księgarni Woblink

Z pewnością trudno mówić o obszernej literaturze historycznej bez wspomnienia o wielu książkach skupiających się na Królu Arturze, w tym dziele "Excalibur Trylogia arturiańska" Bernarda Cornwella. Postaci historyczne często same dostarczają niezwykle bogatego materiału, na którym opierają się najsłynniejsze powieści historyczne. Liczne ich przykłady znajdziecie zarówno w literaturze polskiej, jak i zagranicznej.

Wśród szerokiej oferty współczesnych powieści historycznych również kryją się perełki. Polecamy sięgnąć po "Dżentelmena w Moskwie" Amora Towlesa czy "Złodziejkę książek" Markusa Zusaka.

Wejdźcie w świat powieści rozgrywających się w przeszłości - na Woblink szeroko otwieramy jego bramy, wybierajcie spośród wielu książek papierowych, audiobooków lub ebooków.