Majówkowy Maraton Czytelniczy

Agnieszka Lis Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Agnieszka Lis Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Agnieszka Lis to polska pisarka, autorka powieści obyczajowych i romansów. Ukończyła Akademię Muzyczną w Warszawie i z wykształcenia jest pianistką, a także dziennikarką (jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego). Swoją karierę literacką rozpoczęła w 2010 roku, kiedy została laureatką konkursu Wydawnictwa Replika na najlepsze kobiece opowiadanie erotyczne. Dzięki temu pierwsze opowiadanie Agnieszki Lis, „Płomień cedru”, ukazało się w antologii „Rozkoszne”. Debiutancka powieść Lis, „Jutro będzie normalnie”, została wydana rok później. W tym czasie autorka opublikowała także cykl bajek dla najmłodszych czytelników pt. „Przygody Pana Parasola”. Był to efekt wygranej w konkursie na dobrą powieść, ogłoszoną przez nieistniejące już Wydawnictwo Drzewo Laurowe.

Agnieszka Lis – kariera i twórczość

Agnieszka Lis rozpoczynała swoją przygodę z pisaniem od publikacji w branżowych czasopismach muzycznych, takich jak „Hi-Fi” czy „Muzyka”, gdzie pracowała na stanowisku redaktor odpowiadającej za dział muzyczny. Jej teksty ukazywały się także w magazynie „Studio” oraz „Klasyka”, jak również „Marketer+”. Agnieszka Lis jest członkinią Stowarzyszenia Autorów Polskich oraz Stowarzyszenia Autorów i Wydawców Copyright Polska. W 2021 roku pisarka została także uhonorowana odznaczeniem Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – Zasłużony dla Kultury Polskiej. Prywatnie pochodzi z Koszalina, a od czasu studiów mieszka w Warszawie (a raczej pod nią). Lis uczy muzyki (głównie gry na fortepianie), czyta i, oczywiście, pisze.

Agnieszka Lis – „Alek i Pan Parasol”

Choć twórczość Agnieszki Lis kojarzy się przede wszystkim z powieściami obyczajowymi i romansami, autorka ma na swoim koncie także pozycje dla najmłodszych czytelników. W 2019 nakładem Wydawnictwa Ezop ukazał się „Alek i Pan Parasol”. To seria opowiadań o przygodach 6-letniego Alka, jego magicznego przyjaciela Pana Parasola, a także dziadków i rodziców chłopca. Alek ma wielką wyobraźnię, a najlepiej rozumie go dziadek, ale i drożdżówki babci są najlepsze na świecie, mama potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji, a z tatą jak z nikim jeździ się na rowerze. Z pomocą Alka możemy obserwować codzienność z nowej perspektywy. Tańczymy razem z nim w deszczu, uczymy się, co to maglofon, a także jakie super sprzęty ma w swoim warsztacie pan Zenek. „Alek i Pan Parasol” Agnieszki Lis czeka na Was na Woblink jako książka papierowa.

„Szczęściarze” Agnieszki Lis

Jedną z najnowszych książek autorstwa Agnieszki Lis jest powieść „Szczęściarze” wydana nakładem Wydawnictwa Skarpa Warszawska. Poznajcie nastoletnią Edytę, która ma głębokie przekonanie, że w tym świecie nie ma dla niej odpowiedniego miejsca. Ma depresję, którą pogłębiają tylko mroczne myśli, z którymi nie może sobie poradzić od czasu ciężkiego wypadku. Jest wyobcowana i wydaje się, że skazana na samotność. Jednak z czasem i w jej życiu coś zaczyna świtać, a Edyta powoli znajduje sens i swoje miejsce w życiu. Wokół niej zaczynają pojawiać się prawdziwi przyjaciele, a rodzina staje się siłą. Edyta powoli kształtuje w sobie niezłomną wolę, która pozwala jej pokonać kolejne przeszkody i znaleźć szczęście, bo to znajduje się tylko na wyciągnięcie ręki, bez względu na okoliczności. „Szczęściarzy” Agnieszki Lis znajdziecie na Woblink w formie ebooka.

Inne książki Agnieszki Lis w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie wiele powieści autorstwa Agnieszki Lis. Wśród nich są takie popularne tytuły jak „Guziki”, „Pozory, „Lustra”, „Widoki”, „Kawiarenka pełna marzeń”, „Przebudzona” czy „Zapach goździków”. Podobnie jak inne polskie powieści obyczajowe, także książki Agnieszki Lis czekają na Was na Woblink w formatach audiobooków, ebooków bądź książek papierowych.

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.