Andrzej Maleszka Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Andrzej Maleszka Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Andrzej Maleszka to wielokrotnie nagradzany reżyser filmowy, scenarzysta, a także twórca literatury dla dzieci i młodzieży. Sławę przyniósł mu kultowy cykl książek pod tytułem „Magiczne drzewo”. Zawodowo związany z teatrem, jest bowiem autorem wielu sztuk, które wystawiano zarówno w teatrze telewizji, jak i na scenie. Obecnie pracuje w poznańskim Teatrze Nowym.

Magiczne drzewo najpopularniejsza seria książek Andrzeja Maleszki

Pierwsza książka z serii „Magiczne drzewo” nosi tytuł „Czerwone krzesło” i ukazała się w 2009 roku nakładem Wydawnictwa Znak. Zyskała tak przychylne opinie literaturoznawców, że dziś jest lekturą szkolną uczniów szkół podstawowych. Cały cykl liczy obecnie aż dwanaście powieści, a na kolejne części wciąż z niecierpliwością wyczekuje grono młodych i niestrudzonych czytelników. Na chwilę obecną na cykl „Magiczne drzewo” składają się tomy: „Czerwone krzesło”, „Tajemnica mostu”, „Olbrzym”, „Pojedynek”, „Gra”, „Cień smoka”, „Świat Ogromnych”, „Inwazja”, „Berło”, „Czas robotów”, „Pióro T-rexa” oraz „Geniusz”.Andrzej Maleszka, korzystając z pisarskiego talentu, zdecydował się przełożyć historię z ekranu na papier, bowiem cykl filmów dla najmłodszych pod tytułem „Magiczne drzewo” był produkowany przez niego wcześniej, w latach 2003‒2006. Jak się szybko okazało, wersja filmowa nie obeszła się bez wielkiego sukcesu. 19 listopada 2007 roku w Nowym Jorku przyznano jej międzynarodową Nagrodę Emmy w kategorii produkcji telewizyjnych dla dzieci i młodzieży. W roku 2009 powstał film o tym samym tytule, także według scenariusza i w reżyserii Andrzeja Maleszki. O prawa do niego ubiegali się giganci tacy jak Paramount i Disney.

Kawaler Orderu Uśmiechu również w naszych ebookach i audiobookach

Akcja książek Maleszki oraz jego produkcji filmowych rozgrywa się w świecie realnym, któremu towarzyszą magiczne zdarzenia. Bogata inwencja twórcza autora pozwala mu zręcznie wplatać do fabuły wątki fantastyczne, które realizują najskrytsze marzenia młodych czytelników. W swojej twórczości nie stroni od dydaktyzmu, jego powieści poruszają też ważne tematy społeczne. W 2015 roku Andrzej Maleszka został uhonorowany Orderem Uśmiechu. O przyznaniu tego wyjątkowego wyróżnienia zadecydowali najmłodsi obywatele Poznania. Dla autora powieści młodzieżowej to ogromne wyróżnienie – sympatia i zaufanie najmłodszych czytelników pozwala mu być bestsellerowym twórcą literatury dziecięcej. Kultowa seria Maleszki w formie e-booków i audiobooków jest dostępna od zaraz w księgarni Woblink.com. Jeśli natomiast wolisz książki papierowe, uspokajamy – je również znajdziesz na Woblinku!

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.