Andy Weir Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Andy Weir Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Andy Weir to amerykański pisarz, autor książek science fiction. Zadebiutował głośnym „Marsjaninem”, który doczekał się adaptacji filmowej w reżyserii Ridleya Scotta z Mattem Damonem w roli głównej. Weir urodził się 16 czerwca 1972 roku w Davies w Kalifornii i od dzieciństwa lubował w klasyce literackiej science fiction. Studiował informatykę na Uniwersytecie w San Diego, nie skończył jednak studiów. Pracował jako programista, a działalność rozpoczął już w wieku 15 lat. Obecnie mieszka w posiadłości w Kalifornii. Andy Weir jest autorem takich powieści jak „Artemis” czy „Projekt Hail Mary”.

Andy Weir – „Marsjanin”

Debiutancką powieścią Andy’ego Weira jestMarsjanin”. To historia Marka Watney’a, który stał się jednym z pierwszych ludzi, jacy stanęli na Marsie. A teraz może być pierwszym, który zostanie tam już na zawsze. Niespodziewana burza piaskowa zmusza ekspedycję do ucieczki z Marsa. Ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność już po tym, jak wszyscy inni odlecieli. Jest sam w zniszczonym przez wiatr obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i brakiem łączności z Ziemią. W dodatku wszyscy uważają go za martwego, nie może więc liczyć na wyprawę ratunkową. Watney rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, wykorzystując wszystkie swoje zdolności, pomysłowość i wiedzę, a także ogromną determinację… „Marsjanin” stał się hitem, a na jego podstawie powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Ridleya Scotta z Mattem Damonem w roli głównej. Literacki pierwowzór, wydany w Polsce przez Wydawnictwo Akurat, znajdziecie na Woblink w formie książki papierowej lub ebooka.

„Projekt Hail Mary” Andy’ego Weira

Najnowszą wydaną w Polsce książką autorstwa Andy’ego Weira jest powieśćProjekt Hail Mary”. To historia Rylanda Grace’a, jedynego ocalałego członka załogi, która wyruszyła z Ziemi na straceńczą misję ostatniej szansy, by ocalić ludzkość. Problem polega na tym, że Ryland nic nie pamięta, łącznie z tym, kim jest. Czy Ziemia jest już zatem skazana na zagładę? Czy wybudzony ze śpiączki astronauta jest w stanie ją uratować? I czy na pewno jest samotny i zdany tylko na siebie? „Projekt Hail Mary” czeka na Was niecierpliwie na Woblink razem z pozostałymi powieściami Andy’ego Weira. Te i inne książki science fiction znajdziecie tu jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.