Cormac McCarthy Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Cormac McCarthy Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Cormac McCarthy należy do grona najważniejszych współczesnych pisarzy amerykańskich. Krytycy nazywają go literackim spadkobiercą Williama Faulknera, amerykańskiego laureata Nagrody Nobla. Obu pisarzy łączy surowy styl literacki oraz tematyka poruszana w książkach. McCarthy pisze głównie o południu Stanów Zjednoczonych i jego brutalnym obliczu.

Laureat prestiżowych nagród

McCarthy jest laureatem wielu prestiżowych nagród literackich. Za swoją debiutancką powieść „Strażnik sadu” otrzymał Nagrodę Faulknera, a za „Rącze konie” ‒ National Book Award oraz National Book Critics Circle Award. Wydana w 2006 roku „Droga” została uhonorowana Nagrodą Pulitzera. Pisarz od wielu lat znajduje się w ścisłym gronie kandydatów do Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

Ekranizacje

Znaczna część dzieł McCarthy’ego została zekranizowana. Na wielki ekran trafiły adaptacje „Rączych koni”, „Drogi” oraz książki „To nie jest kraj dla starych ludzi”. McCarthy ma duże szczęście do ekranizacji, bowiem większość z nich została odebrana pozytywnie przez krytykę. Największy sukces osiągnął film „To nie jest kraj dla starych ludzi” w reżyserii Ethana i Joela Coenów. Produkcja otrzymała aż 4 Oscary: za najlepszą reżyserię, za najlepszą rolę drugoplanową, za najlepszy scenariusz adaptowany oraz za najlepszy film roku.

Droga

W dorobku McCarthy’ego znajduje się jedna książka, która tematycznie odstaje od reszty. „Droga” to bowiem postapokaliptyczna opowieść o wędrówce ojca i syna przez świat zniszczony w wyniku katastrofy nuklearnej. Pisarz przedstawił w książce surowy świat, w którym brakuje roślinności, a co za tym idzie pożywienia dla garstki ocalałych ludzi. Za „Drogę” McCarthy otrzymał Nagrodę Pulitzera, jedną z najbardziej prestiżowych amerykańskich nagród przyznawaną w dziedzinach dziennikarstwa, literatury pięknej i muzyki. Książka otrzymała też tytuł bestsellera dziennika „The New York Times”. W 2009 roku ukazała się ekranizacja książki w reżyserii Johna Hillcoata. W roli głównej wystąpił Viggo Mortensen, w filmie zagrali również Robert Duvall, Charlize Theron oraz Guy Pearce.

Książki Cormaca McCarthy’ego na Woblinku

Książki „Droga” i „To nie jest kraj dla starych ludzi” znajdziecie w księgarni internetowej Woblink. „Droga” dostępna jest w formie audiobooka i książki papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.