Dmitry Glukhovsky Poradniki Edukacja, Hobby - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Dmitry Glukhovsky Poradniki Edukacja, Hobby - książki, ebooki i audiobooki

Dmitry Glukhovsky to rosyjski pisarz, dziennikarz, były korespondent wojenny i prezenter telewizyjny. Jest pomysłodawcą i autorem serii „Metro 2033”. Ma na swoim koncie 9 powieści i zbiorów opowiadań. Zajmuje się przede wszystkim pisaniem książek z pogranicza nurtów science-fiction i fantastyki. W większości powieści podejmuje się opisania wizji przyszłości.

Książki Glukhovsky’ego osiągnęły sukces nie tylko w Rosji

W 2005 roku ukazała się pierwsza powieść Glukhovsky’ego „Metro 2033”. Pisarz przedstawił w niej świat po katastrofie nuklearnej. Ludzie, którzy przeżyli, zmuszeni są do życia w podziemiach, w tunelach moskiewskiego metra. Pod ziemią toczą walkę o przetrwanie oraz kontrolę nad zapasami żywności, broni, energii czy wody. Na dodatek na powierzchni grasują zmutowane zwierzęta. Głównym bohaterem trzech części cyklu jest młody chłopak Artem, który w tunelach moskiewskiego metra podejmuje się różnych niebezpiecznych misji. Książki Glukhovsky’ego osiągnęły sukces nie tylko w Rosji, ale również za granicą. Pisarze zainspirowani powieściami Glukhovsky’ego zaczęli tworzyć swoje wersje postapokaliptycznych opowieści. Z tą różnicą, że lokowali swoje historie w systemach metra innych miast i państw, np. w Petersburgu, Mińsku czy Mediolanie. Początkowo były to wydania fanowskie, dostępne w internecie, ale na fali popularności książek Glukhovsky’ego powieści zaczęły ukazywać się pod oficjalnym szyldem Uniwersum Metro 2033. Do tej pory w Rosji ukazało się przeszło 100 książek w tej serii. W Polsce wszystkie książki Glukhovsky’ego wydało wydawnictwo Insignis.

Gry komputerowe na podstawie powieści Glukhovsky’ego

Na podstawie powieści Glukhovsky’ego powstały trzy gry komputerowe, dobrze przyjęte przez graczy i krytyków. Są to gry typu FPS (first-person shooter), w których gracz śledzi fabułę z perspektywy pierwszoosobowej postaci. W trakcie gry musi rozwiązywać zadania i posługiwać się różnymi przedmiotami, głównie bronią palną.

W „Metrze 2033” gracz wciela się w postać Artema, dobrze znanego bohatera książek Glukhovsky’ego. Chłopak jest jednym z ocalałych zamieszkujących tunele moskiewskiego metra. Dostaje zadanie dotarcia do legendarnego Polis, stacji znajdującej się w centralnej części układu tuneli metra. Zadaniem bohatera jest poinformowanie mieszkańców Polis o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Po drodze Artem stawia czoła różnym przeszkodom i przeciwnościom losu – zalanym tunelom, mutantom, przedstawicielom innych frakcji, a także ograniczonym zasobom żywności i amunicji. W drugiej części gry zwiększa się częstotliwość ataków mutantów, a w trzeciej pt. „Metro: Last Light” gracz steruje Artemem, który został zmuszony do wyjścia z metra. Ma za zadanie zbadanie świata na powierzchni oraz odszukanie innych ocalałych z katastrofy.

Pozostałe książki

Oprócz serii „Metro 2033” Dmitry Glukhovsky ma na swoim koncie trzy powieści – „Czas zmierzchu” (2007), „FUTU.RE” (2013) i „Tekst” (2017). Pierwsza z nich porównywana jest do „Kodu Leonarda da Vinci”. Główny bohater, tłumacz Dmitrij Aleksiejewicz, dostaje zadanie przetłumaczenia pamiętnika hiszpańskiego konkwistadora. W trakcie pracy nad przekładem świat zaczynają dotykać klęski żywiołowe – trzęsienia ziemi, huragany, tsunami, susze i pożary. W dziwny sposób te zdarzenia łączą się z przygodami bohatera tłumaczonej książki. „FUTU.RE”, powieść, która ukazała się w 2013 roku, to wizja przyszłości, w której ludzie pokonali barierę śmierci. Natomiast w swojej najnowszej książce pt. „Tekst” Glukhovsky łączy thriller, kryminał noir i dramat. Jest to do tej pory najbardziej realistyczna powieść w jego dorobku. To opowieść o niebezpieczeństwie związanym z całkowitym przeniesieniem swojego życia do sieci.

Cykl „Outpost”

W 2021 roku nakładem Wydawnictwa Insignis ukazała się w Polsce nowa powieść Dmitrija Glukhovsky’ego zatytułowana „Outpost”„Outpost 2”. Tym razem historia rozgrywa się w Moskwie, a raczej w pałacu za murami Kremla, gdzie Jego Wysokość Imperator nagradza najlepszych z korpusu oficerskiego, siłę, podporę i dumę cesarstwa. Otrzymują oni misję - mają opuścić stolicę i wyruszyć do krain, w których dawniej rządziła Wielka Rosja, póki nie ogarnęła ich rebelia. Nim oddziały wyruszą za Wołgę, pojawiają się pytania - gdzie podziali się wszyscy zwiadowcy? Czemu posterunki graniczne umilkły? Tylko chłopiec, który nie chciał się uczyć historii oraz dziewczyna, która nosi w sobie dziecko zabitego kozaka, znają prawdę. Ale czy zdążą ją wyjawić?

Co znajdziesz w kategorii: Poradniki Edukacja, Hobby

Jakie książki mogą wspierać młodzieżowe pasje?

Dzieciństwo i okres dojrzewania to wspaniały czas na rozwój zainteresowań i pasji. Właśnie wtedy tak często i chętnie próbujemy różnych rzeczy - jednego dnia uczęszczamy na kurs rysunku, a drugiego próbujemy zrozumieć, jak zbudować humanoidalnego robota. Wśród ebooków w kategorii zainteresowania i hobby znajdziecie wiele wspaniałych tytułów, które pomogą odkryć nową pasję i rozwinąć już wcześniej rozpoznane upodobania.

Książki dla początkujących (i nie tylko) rysowników

Zastanawiacie się, w jaki sposób narysować ulubione zwierzę, znaną osobę czy postać z gry albo mangi? Na Woblink czekają na Was poradniki zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych rysowników! Mateusz Jagielski przedstawia całą serię książek, które ułatwią Wam przełożenie swoich wyobrażeń na kartkę. “Kurs rysunku. Szkicownik. Zwierzęta”, “Kurs rysunku. Szkicownik. Dzikie zwierzęta”, “Kurs rysowania. Podstawowe techniki. Martwa natura”, “Kurs rysowania. Człowiek”, “Magiczna szkoła rysowania” czy “Szkoła rysowania. Demony” to tylko kilka z wielu propozycji tego autora przeznaczonych dla młodszych i starszych czytelników. Zapalonym rysownikom polecamy także dzieło Soni Leong “Manga. Podręcznik rysowania”. To książka o nowatorskim podejściu do tematu - połączenie tradycyjnego podręcznika z serią lekcji online. Dzięki temu z jednej strony zdobywacie wiedzę o podstawowych technikach, a z drugiej stosujecie ją w praktyce podążając za wskazówkami z filmów instruktażowych. Odkryjcie nieznane sobie wcześniej pokłady własnych umiejętności i ukryte talenty! 

Odkrywając nowe talenty

Czy kiedykolwiek myśleliście o tym, żeby samemu szyć swoje ubrania? Dzięki temu byłyby dokładnie takie, jak je sobie wymarzyliście! Krawiectwo to trudna sztuka, mamy jednak i na to sposób! Sięgnijcie po książki autorstwa Anny Maksymiuk-Szymańskiej - “Uszyj to! Modne dodatki i ubrania w 5 minut” czy “Modne szycie. Twoja kompletna garderoba”. Znajdziecie w nich podstawowe wzory ubrań i wiele praktycznych wskazówek, jak zacząć samodzielnie tworzyć wymarzone kreacje. A może przyglądaliście się kiedyś z podziwem dziełom powstającym na szydełku? Od czegoś trzeba zacząć - można na przykład od okryć dla zabawek. “Ubranka dla lalek. Szydełko. Zrób to sama. Moje hobby” Beaty Guzowskiej to ebook, który krok po kroku pokaże, jak dobrać włóczkę, jak wybrać odpowiedni ścieg, jak obrabiać stroje, a to wszystko uzupełnione o przejrzyste schematy i zdjęcia.

Na Woblink znajdziecie także coś dla siebie, jeśli uwielbiacie bawić się słowami i tworzyć własne historie. “Przewodnik po sztuce pisania dla marzycieli. Jak zostać spełnionym autorem” to ebook Kelly Notaras, redaktorki z 25-letnim stażem, który pomoże Ci zrealizować marzenia o wydaniu swojej książki. Nie wiesz, jak zacząć? Czy Twoja historia jest ciekawa? Utknąłeś na jednej scenie i nie masz pojęcia, jak ruszyć dalej? Ta książka jest właśnie dla Ciebie! Na Woblink dostępna jest w formatach epub, mobi bądź pdf.

Najciekawsze ebooki hobbystyczne

Szachy to gra, która dla wielu pozostaje nie do końca zrozumiałą, lecz niewątpliwie pasjonującą rozgrywką. Kto z nas nie wciągnął się w kolejne partie rozgrywane chociażby w książce i serialu “Gambit królowej”? Aby poznać świat szachów od podstaw, warto sięgnąć po “Szachy. Mój pierwszy podręcznik”. Z jego pomocą zrozumiecie nie tylko podstawy, ale także nauczycie się sztuczek, które mogą zagwarantować Wam zwycięstwo!

Nie do końca wiecie, na co macie aktualnie ochotę i co podoba Wam się najbardziej? “Praktycznie wszystko” to poradnik idealny na takie sytuacje! Dowiecie się z niego różnych rzeczy - od tego, jak upiec pyszne ciasteczka, przez naukę cerowania skarpetek i przyszywania guzików po nadawanie sygnałów alfabetem Morse’a i rozpalanie ogniska bez użycia zapałek! A może bardziej ciągnie Was do aktywności manualnych? Wtedy zdecydowanie polecamy zajrzeć do ebooków wyżej wspomnianej Beaty Guzowskiej, takich jak “Druciki kreatywne. Zrób to sam”, “Zabawki z modeliny” czy “Zabawki z polaru”. Warto także zapoznać się z książkami Marceliny Grabowskiej-Piątek “50 origami dla dzieci” czy “100% papieru. Wycinanki – papier eko – origami – lampiony i witraże – paski – karton – papier mâché – quilling – papierowa wiklina”. Dzięki ebookom hobbystycznym dostępnym na Woblink młodzież w każdym wieku z łatwością odkryje i rozwinie swoje talenty oraz pasje!