Jakub Małecki Kuchnia , Diety i Fitness - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Jakub Małecki Kuchnia , Diety i Fitness - książki, ebooki i audiobooki

Jakub Małecki to polski tłumacz i pisarz młodego pokolenia. Obecnie w swoim dorobku literackim ma dwanaście książek. Jego najpopularniejszymi powieściami są bestsellerowe „Ślady”, „Dygot” oraz „Rdza”. Początkowo jego twórczość była zaliczana do nurtu fantastyki, jednak obecnie pisze książki należące do literatury obyczajowej. Ukończył poznańską Akademię Ekonomiczną, jest tłumaczem literatury z języka angielskiego. Publikował w takich magazynach jak „Przekrój”, „Newsweek”, „Angora”, „Znak”, „Polityka”, „Nowa Fantastyka” oraz „Tygodnik Powszechny”.

Literacki debiut

Jakub Małecki zadebiutował w 2007 roku na łamach magazynu „Science Fiction, Fantasy i Horror” opowiadaniem „Dłonie”. Kolejne teksty jego autorstwa trafiły do „Nowej Fantastyki” i „Magazynu Fantastycznego”. Pierwszą książkę ‒ „Błędy” ‒ opublikował w 2018 roku. Na „Błędy” składa się kilka opowiadań, w których autor żongluje na przemian horrorem i fantastyką.

Bestsellerowe książki Jakuba Małeckiego

Jedną z najpopularniejszych powieści autora jest „Dygot”. To ballada o okrucieństwie i pięknie polskiej prowincji. Całość naznaczona jest wstrząsającą tajemnicą. Małecki, łącząc groteskę z realizmem magicznym, opowiada historię polskiej wsi od czasów przedwojennych, przez PRL, aż po współczesność. Kolejnym bestsellerowym tytułem pisarza jest „Rdza”, w której mamy do czynienia z historią przyjaźni poddanej wielkiej próbie. Warto zwrócić uwagę na „Ślady” ‒ książkę będącą zaskakującym kalejdoskopem życiorysów kilku osób, „Horyzont” opowiadający o tęsknocie, odwadze i przyjaźni oraz na subtelną, emocjonującą powieść „Nikt nie idzie”.

Pozostałe książki Jakuba Małeckiego to „Błędy”, „Przemytnik cudu”, „Zaksięgowani”, „Dżozef”, „W odbiciu”, „Odwrotniak” oraz „Historie podniebne”.

Święto ognia

„Święto ognia” jest najnowszą książką Jakuba Małeckiego. To kameralna powieść o przekraczaniu granic, a także cenie, jaką trzeba za to zapłacić. Autor pisze o konfrontacji z niemożliwym i zachłanności życia. Każdy z wykreowanych przez niego bohaterów stara się po swojemu obłaskawić przeszłość. Łucja ucieka w balet, Natka obserwuje świat przez okno i niekiedy „przenosi” się w innych ludzi, a ich ojciec ucieka w jedyne miejsce, w którym czuje, że żyje.

Nagrody i nominacje

Opowiadanie Jakub Małeckiego „Za godzinę powinna tu być” zostało nominowane do nagrody im. Janusza A. Zajdla za 2009 rok. Trzy lata później został uhonorowany nagrodą Śląkfa w kategorii Twórca Roku. Za tłumaczenie „Listów niezapomnianych” na język polski otrzymał Nagrodę Literacką „Magazynu Literackiego Książki”. Jego powieść „Dygot” została nominowana do Poznańskiej Nagrody Literackiej i do Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus. Za ten tytuł Małecki otrzymał też Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego. Z kolei za „Ślady” otrzymał nominację do Nagrody Literackiej Nike. W 2017 roku Jakub Małecki został laureatem stypendium Młoda Polska, które jest przyznawane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Książki Jakuba Małeckiego znajdziecie na Woblink.com – także jako ebooki oraz audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Kuchnia , Diety i Fitness

„Kuchnia / Diety / Fitness” to kategoria obfitująca w najróżniejsze książki będące często zbiorami przepisów kulinarnych. Książki te zazwyczaj są ułożone wokół wybranego tematu przewodniego, najpopularniejsze z nich to kuchnie narodowe i regionalne, sposoby żywienia wykluczające produkty pochodzenia zwierzęcego, uwzględniające nietolerancje i alergie pokarmowe czy opisy i przykłady konkretnych diet. Książki mogą również być skoncentrowane na jednym, ściśle określonym typie dania, jak sałatka czy zupa. Pozycje kulinarne najczęściej są wzbogacone o liczne zdjęcia opisywanych potraw. Mogą być nie tylko źródłem przepisów, ale również wiedzy o danym kraju, jego kulturze i zwyczajach w nim panujących. W kategorii tej znajdują się również pozycje poruszające zagadnienia fitnessu, czyli niezwykle popularnego rodzaju gimnastyki rekreacyjnej, która wpływa na poprawę sprawności zarówno fizycznej, jak i psychicznej. W kategorii „Kuchnia / Diety / Fitness” znajdują się książki z przepisami skupionymi na coraz popularniejszej diecie wegańskiej i wegetariańskiej, jak na przykład „Nowa Jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata” Marty Dymek. Ponadto można tu znaleźć pozycje wypełnione recepturami z kulinarnych podróży („Podróż w trzech smakach. Przepyszne opowieści z Buenos Aires, Nowego Jorku i Berlina” Layne Mosler) czy skupione na kuchni polskiej w jej tradycyjnym oraz nowoczesnym wydaniu. Swoje miejsce znalazły tutaj również książki łączące tematy kulinarne ze zdrowotnymi i pokazujące, w jaki sposób odpowiednią dietą można zmniejszać konkretne dolegliwości („Zatrzymaj Hashimoto”, „Zdrowa tarczyca”). Ta kategoria obejmuje także książki poświęcone diecie stosowanej w okresie wzmożonych treningów („Jedz i trenuj” Nancy Clark), a także ćwiczeń dla duszy pokazujących, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe oddychanie czy sen („Fitness dla duszy” Kamili Maciejko). Nie mogło tu zabraknąć „Food Pharmacy” kładącej nacisk na propagowanie dobrze zbilansowanej diety i racjonalnego odżywiania. Autorkami tej pozycji są Mia Clase oraz Lina Nertby, które w celach badawczych eksperymentowały z różnymi sposobami odżywiania, aby po zakończeniu testów zawrzeć w „Food Pharmacy” przepis na to, co jeść, aby sobie pomóc, a nie zaszkodzić.