Oddajemy do rąk Czytelników kolejną (po Wierszach politycznych) edycję krytyczną twórczości Jana Brzechwy przeznaczoną dla dorosłych, tym razem poświęconą wierszom miłosnym. Publikacja pozwala ukazać Brzechwę z mniej znanej strony, przywrócić do obiegu czytelniczego liryki, które nie doczekały się jeszcze wydań krytycznych. Najbardziej rozpoznawalne są bowiem wiersze dla dzieci, choć stanowią jedynie część dorobku poety. Miłości Brzechwa oddał swoje życie bez reszty, wyznacza...
Dzieciństwo bez wierszy Jana Brzechwy straciłoby wiele ze swych uroków. Od pokoleń maluchy potrafią się nimi zachwycać i świetnie się przy nich bawić. Dzięki niewielkiemu poręcznemu formatowi oraz wesołym i kolorowym ilustracjom seria książeczek spodoba się przede wszystkim najmłodszym dzieciom.
Serdecznie polecamy!
Dzieciństwo bez wierszy Jana Brzechwy straciłoby wiele ze swych uroków. Od pokoleń maluchy potrafią się nimi zachwycać i świetnie się przy nich bawić. Dzięki niewielkiemu poręcznemu formatowi oraz wesołym i kolorowym ilustracjom seria książeczek spodoba się przede wszystkim najmłodszym dzieciom.
Serdecznie polecamy!
Samochwała i inne wiersze to zbiór najpiękniejszych wierszy dla dzieci autorstwa Jana Brzechwy. To utwory, które od lat niezmiennie uczą i bawią, bo któż z nas nie zna historii niesfornej samochwały? To niezwykła podróż do czasów dzieciństwa, ale również skarbnica wiedzy, jak postępować. Wiersze Brzechwy to doskonała lektura, dzieki ktorej podczas zabawy można doskonalić umiejętność czytania oraz poszerzyć słownictwo, wzbogacając swój język i czyniąc go piękniejszym. Samochw...
Największym klasykiem polskiej literatury dziecięcej i najpiękniejszym prezentem mikołajkowym dla każdego dziecka, jest zbiór wierszy Jana Brzechy, zatytułowany Sto bajek. W tej pięknie ilustrowanej książce najmłodsi czytelnicy odkryją urocze wiersze - ikony polskiej kultury dziecięcej:
Samochwała, Leń, Na straganie, Kaczka-dziwaczka, Tańcowała igła z nitką, Ślimak, Stonoga, ZOO i wiele innych.
Przed Tobą cudowny świat bajek, w którym nad brzegiem rzeczki możesz odwiedzić nietypową kaczkę, na straganie wysłuchać, jak spierają się warzywa i wyjaśnić jaskółkom, dlaczego nie powinny się martwić o ciotkę Danutę, która robi na drutach; dowiesz się też, jak rozmawiać trzeba z psem i co spotkało Katarzynę. Zapraszamy!
Wiersze Jana Brzechwy żyją od pokoleń w pamięci małych i dużych Polaków, a ich popularność jest tak wielka, że stały się one nierozerwalną częścią naszego dziedzictwa narodowego. W tej pięknej książce – opatrzonej pełnymi ciepła i radości ilustracjami, zebrano najbardziej znane wiersze Jana Brzechwy.
Lektura dla klasy pierwszej szkoły podstawowej
Klasyka dla koneserów – kanoniczne wiersze Jana Brzechwy w mistrzowskim opracowaniu graficznym. Tańcowała igła z nitką… Spotkał katar Katarzynę… Do biedronki przyszedł żuk… Jak pan może, panie pomidorze?! Pierwszy wydany przez Jana Brzechwę zbiór wierszy dla dzieci to prawdziwa skarbnica ponadczasowych przebojów. Przypominamy go w mistrzowskim opracowaniu graficznym Stanisława Zamecznika. Oszczędne kompozycje prostych rysunków, barwnych geometrycznych form i kolażowo wyk...
Otwórz skarbiec BAJEK BRZECHWY…
Osobliwych jak kaczka-dziwaczka. Niebywałych jak wyspy Bergamuty. Filuternych jak warzywa na straganie.
Zasłuchaj się w wierszach poety, który potrafi zagadać Pytalskich, dać prztyczka w nos samochwałom i rozbawić do łez nawet mruka. Zaczerpnij mądrości, które nie przeminą.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.