Katarzyna Michalak Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Katarzyna Michalak Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Katarzyna Michalak – polska autorka bestsellerowych powieści obyczajowych

Katarzyna Michalak to autorka, o której bez wahania można powiedzieć, że jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich pisarek. Jej książki wielokrotnie trafiały na listy bestsellerów, a według raportu TNS z 2015 roku o stanie czytelnictwa w Polsce jej dzieła były najczęściej czytane przez badanych z grupy tzw. czytelników intensywnych, czyli osób, które sięgają po 7 lub więcej książek w roku.

Autorka zdominowała przede wszystkim rynek powieści obyczajowej, jednak wszechstronność zainteresowań pozwoliła jej także na spróbowanie swoich sił w powieści sensacyjnej, erotycznej i fantastycznej. Powieść obyczajowa w jej wydaniu jest utrzymana w klimatycznej aurze miłości, rodzinnej atmosfery i spokoju. Fabuła jest wartka i wciągającą, a bohaterowie wiarygodni, przez co łatwo się z nimi utożsamić. Katarzyna Michalak z wykształcenia jest lekarzem weterynarii, dlatego też w jej powieściach bohaterom często towarzyszą zwierzęta.

Katarzyna Michalak – po szczeblach kariery

Katarzyna Michalak zadebiutowała w 2008 roku powieścią „Poczekajka”, która szybko okazała się jedną z najlepiej sprzedających się książek tego roku. Opowiada ona historię Patrycji, młodej doktor weterynarii, która kocha dwie rzeczy - pomaganie wszystkim żywym stworzeniom oraz magię. To właśnie tą drugą wypełnia po brzegi swoją kawalerkę i stara się zapomnieć o samotności. Patrycja marzy bowiem o prawdziwej miłości, ale skąd ma wiedzieć, jak ją odnaleźć…? Odpowiedź na to pytanie niespodziewanie przynosi spotkanie z kręgiem czarownic podczas jednego z sabatów. Nie jest to jednak jednoznaczna wskazówka, brzmi bowiem tak: „Znajdź małą, żółtą chatkę gdzieś na krańcu świata, a spotkasz Jego”. Patrycja wyrusza więc w pogoń za marzeniem do cichej wsi zwanej Poczekajką, gdzie wszystko może się zdarzyć… „Poczekajka” Katarzyny Michalak jest pierwszą częścią cyklu „Słoneczna trylogia” - kolejne jej tomy to „Zachcianek”, „Zmyślona” oraz „Sekretnik”.

Następne lata przyniosły pomysły na nowe utwory, dzięki czemu kariera zawodowa Katarzyny Michalak nie zwalniała tempa. Kolejne cykle powieściowe to: seria owocowa, w skład której wchodzą takie tytuły jak „Rok w Poziomce” i „Lato w Jagódce”, „Powrót do Poziomki” oraz „Spełnienia marzeń!”, seria kwiatowa z tytułami „Ogród Kamili”, „Zacisze Gosi” i i „Przystań Julii”, seria z tulipanem – „Mistrz”, „Czarny Książę” i „Zemsta”, seria z czarnym kotem („Nadzieja”, „Bezdomna” i „Nie oddam dzieci!”), oraz leśna trylogia, na którą składają się powieści „Leśna polana” i „Czerwień jarzębin” oraz – „Błękitne sny”.

Katarzyna Michalak - seria mazurska

Jednym z najpopularniejszych cykli powieści autorstwa Katarzyny Michalak jest jej seria mazurska, na którą składa się sześć tomów. W pierwszym z nich, zatytułowanym „Gwiazdka z nieba”, opowiada dramatyczną historię Nataniela, który nie ma już nic poza wolnością. Mężczyzna potrafi cieszyć się swoim życiem, choć w przeszłości uległ groźnemu wypadkowi, później zmarła jego ukochana mama, a on sam stracił dach nad głową. Ruszył więc przed siebie i tak dotarł do zagubionej wśród mazurskich lasów wioski Senna, w której miał zatrzymać się tylko na chwilę. W małej, opuszczonej chacie nad brzegiem jeziora Nataniel nie przejmował się plotkami o tym, że zgodnie z lokalną legendą, jeśli tam zamieszka, straci wszystko, co kocha. Co jeszcze bowiem mógłby stracić, jeśli nie ma nic? Tej zimy los jednak w końcu postanowił nagrodzić jego szlachetne serce i dobrą duszę. Po "Gwiazdce z nieba” w serii mazurskiej znalazły się takie tomy jak: „Promyk słońca”, „Kropla nadziei”, „Trzy życzenia”, „Uśmiech losu” oraz „Najpiękniejszy sen”.

„Piastunka róż” Katarzyny Michalak

W 2022 roku nakładem Wydawnictwa Znak JednymSłowem ukazała się niezwiązana z żadnym cyklem powieść autorstwa Katarzyny Michalak zatytułowana „Piastunka róż”. Poznajemy w niej Florę, która w pewnym momencie przestała wychodzić ze swojego pokoju i była zdana jedynie na swoją siostrę. Ostatnią jej radością był mały krzaczek róży, który widziała za oknem i który niestrudzenie walczył o promienie słońca. Flora sama podjęła decyzję o całkowitej samotności. Inni ludzie przerażali ją najbardziej na świecie - zwłaszcza po tym, co przydarzyło się jej siedem lat wcześniej… Gdyby więc nie szantaż siostry, Flora nigdy nie odpowiedziałaby na ogłoszenie i zapomniałaby o marzeniu, by pielęgnować różany ogród przy jednym z nadmorskich dworków. Jej miłość do róż walczyła z przerażeniem - kogo też mogła spotkać w tym ogrodzie? Czy to aby nie będzie ktoś, kogo już wcześniej widziała, a o czym nie chciałaby nigdy więcej pamiętać…? A może jednak dwa poranione serca znajdą siebie nawzajem właśnie tam, przy krzaczkach róży?

Książki, ebooki i audiobooki Katarzyny Michalak w księgarni internetowej Woblink

Bogaty dorobek literacki Katarzyny Michalak znalazł uznanie szerokiego grona czytelniczek. Każda jej kolejna powieść jest przyjmowana entuzjastycznie. Szeroki wybór książek, audiobooków i ebooków Katarzyny Michalak czeka na ciebie w naszej księgarni. Sprawdź już teraz!

Polecamy także ebooki romanse dostępne w naszej ofercie.

Co znajdziesz w kategorii: Fantastyka i Horror

Czym jest fantastyka?

Fantastyka jest bardzo obszernym gatunkiem filmowym, komiksowym, dotyczącym gier, a nade wszystko literatury. Jego cechą charakterystyczną jest tworzenie przez autorkę lub autora świata, który dalece lub w całości odbiega od znanej nam rzeczywistości. To tutaj pojawiają się elementy nadnaturalne, w tym nowe gatunki stworzeń, magia czy nieznane nam zjawiska oraz tereny. Książki fantastyczne często zawierają także nieistniejącą w naszym świecie technologię. Jedną z najważniejszych cech, jakimi wyróżnia się literatura fantastyczna jest bardzo duża swoboda w zakresie tworzenia świata przedstawionego i wypełniających go postaci. Autorka lub autor tworzą go od samych podstaw, nierzadko łącznie z historią dotyczącą jego powstania, rządzących nim praw (w tym nawet praw fizyki), stosunku sił, a także wielowiekowej czasem przeszłości. Fantastyka rozwijała się jako gatunek literacki szczególnie w okresie romantyzmu. Nie sposób pominąć tutaj takiej postaci jak Ernst Theodor Amadeus Hoffmann, autor między innymi opowiadania “Dziadek do orzechów”, a także jeden z prekursorów podtypu fantastyki, fantastyki grozy (tak zwanego weird fiction). Jego dzieła miały ogromny wpływ na twórczość innego niezwykle znanego autora dzieł weird fiction, którym był Edgar Allan Poe. Wiele jego książek fantastycznych, takich jak “Zagłada domu Usherów”, “Czarny kot”, “Opowieść Artura Gordona Pyma” czy zbiór “Opowiadania prawie wszystkie” czeka na Was na Woblink jako ebooki w formatach epub, mobi lub pdf. Do weird fiction zalicza się także opowiadania Thomasa Ligottiego, zebrane między innymi w tomie “Teatro Grottesco”. 

Jakie książki należą do kategorii fantastyka? Najlepsze książki fantastyczne.

Wśród książek z kategorii fantastyka znajdziecie wiele świetnych pozycji rozgrywających się w alternatywnej rzeczywistości. Niektóre z nich należą do podgatunku fantastyki - fantasy, rozległego obszaru literatury, który sam ma wiele własnych pomniejszych typów. Wyróżniamy tu między innymi tzw. high fantasy (np. “Władca Pierścieni” J. R. R. Tolkiena), low fantasy (np. “Trylogia husycka” Andrzeja Sapkowskiego), urban fantasy czy dark fantasy. W tym dziale znajdziecie także między innymi takie najlepsze powieści fantasy jak “Ucznia skrytobójcy” Robina Hobba, “Mgły Avalonu” Marion Zimmer, “Amerykańskich bogów” Neila Gaimana czy cykl “Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych” Stevena Ericksona. Ciekawe książki fantasy znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Fantastyka to jednak nie tylko fantasy - to również science fiction. Czym jest fantastyka naukowa? To gatunek filmów, gier komputerowych, a także literatury osnutej wokół nieistniejących jeszcze lub zupełnie wyimaginowanych osiągnięć nauki i techniki, które znacząco wpływają na życie społeczeństw i poszczególnych jednostek. Science fiction jest swoiście futurystyczne - wyróżnia je także przywiązanie do zasad prawdopodobieństwa oraz brak elementów nadprzyrodzonych, które wypełniają świat fantasy. Podobnie jak fantasy, fantastyka naukowa ma wiele własnych podtypów literackich. Wśród nich wyróżnić można między innymi takie rodzaje jak dystopia (np. “Równi bogom” Isaaca Asimova), cyberpunk (np. “Blade Runner. Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?” Philipa K. Dicka), biopunk (np. “Wyspa doktora Moreau” H. G. Wellsa), postapokalipsa (np. “Metro 2033” Dmitrija Glukhovsky'ego), historia alternatywna (np. “Lód” Jacka Dukaja) czy space opera (np. “Diuna” Franka Herberta). Z pewnością trzeba także wspomnieć o polskim mistrzu fantastyki naukowej, Stanisławie Lemie, którego “Solaris”, “Dzienniki gwiazdowe”, “Cyberiada” czy “Bajki robotów” weszły już do klasyki gatunku. Cenioną książką jest także “Ślepowidzenie” Petera Wattsa,  nominowane do nagród Hugo, Campbella, Sunburst, Locusa i Aurory.

Wiele spośród najlepszych książek fantastycznych należy do cenionych serii powieści. Należy tu niewątpliwie wspomnieć o cyklu “Pieśń lodu i ognia” George’a R. R. Martina, sadze “Pan Lodowego Ogrodu” Jarosława Grzędowicza, trylogii “Wspomnienie o przeszłości Ziemi” Cixin Liu, “Wojnie makowej” Rebecci F. Kuang, “Ziemiomorzu” Ursuli K. Le Guin, “Świecie Dysku” Terry’ego Pratchetta, “Zwiadowcach” Johna Flanagana, “Sadze Endera” Orsona Scotta Carda, czy “Achai” Andrzeja Ziemiańskiego. Wśród samodzielnych powieści polecamy wejść w świat pełen zjawisk nadprzyrodzonych i niespodziewanych wydarzeń, jakie mają miejsce w “Babel” Rebecci F. Kuang, “Planecie małp” Pierre Boulle, “Odysei kosmicznej 2001” Arthura C. Clarke’a, czy “Szczelinie” Jozefa Kariki. Po najlepsze książki fantastyczne dla młodzieży chętnie sięgają także dorośli czytelnicy - należą do nich  “Igrzyska śmierci” Suzanne Collins, “Trylogia Grishy” Leigh Bardugo czy dzieła J. K Rowling, w tym “Fantastyczne zwierzęta”. Najlepsze książki fantasy, science fiction oraz sagi ulubionych bohaterów, których karty wypełniają magiczne przygody czekają na Was niecierpliwie na Woblink!

Jakie książki należą do kategorii horrory? Najlepsze książki horrory.

Do fantastyki literackiej zaliczane są także książki z gatunku horroru - trzymające w napięciu źródła silnych przeżyć i emocji. Niedające się wytłumaczyć na kanwie istniejących praw rządzących rzeczywistością zjawiska nadprzyrodzone są w dziełach literatury grozy wprowadzane, by wywołać strach i przerażenie. Najlepsze horrory opowiadają o nie tylko o duchach i potworach, ale niewyjaśnionych zjawiskach, brutalnych konsekwencjach wcześniejszych błędów bohaterów lub nieukojonej zemście. Do klasyki literatury grozy zaliczamy między innymi dzieła H. P. Lovecrafta  - szczególnie cenione są jego opowiadania tworzące mitologię o Cthulhu, które zapoczątkowało dzieło “Zew Cthulhu”. Na Woblink jako ebooki znajdziecie także “W górach szaleństwa”, “Kolor nie z tej planety” czy “W poszukiwaniu nieznanego Kadath”. Klasyczne pozycje to także “Frankenstein” Mary Shelley, “Drakula” Brama Stokera, “Upiór w operze” Gastona Leroux, czy “Doktor Jekyll i pan Hyde” Roberta Louisa Stevensona. Wielcy reprezentanci literatury grozy to również z pewnością Stephen King, Graham Masterton, czy Polacy - Stefan Darda i Stefan Grabiński. Powieści Stephena Kinga, określanego niekiedy “królem horroru”, weszły już do klasyki literatury. Tytuły takie jak “To”, “Lśnienie”, “Miasteczko Salem” czy “Carrie” jest w stanie bez zastanowienia wymienić każdy fan literatury grozy. Z kolei pierwsza powieść grozy Mastertona, “Manitou”, niemal natychmiast stała się bestsellerem i zapoczątkowała całą serię kontynuacji. Brytyjczyk jest autorem ponad sześćdziesięciu horrorów, w tym “Zwierciadła piekieł”. Stefan Darda jest twórcą poczytnej serii “Dom na wyrębach”, której pierwsza część - a równocześnie jego debiut literacki - była nominowana do Nagrody im. Janusza Zajdla. Darda znany jest także z cyklu “Czarny Wygon” czy samodzielnej powieści “Zabij mnie, tato”. Stefana Grabińskiego świetnie zna każdy polski fan literatury grozy - ten polski pisarz z okresu międzywojennego nazywany jest czasem “polskim Poe” lub “polskim Lovecraftem”. Cenione jest zwłaszcza jego “Muzeum dusz czyśćcowych”, zbiór opowiadań, a także “Demon ruchu” czy “Namiętność”.

Najciekawsze książki fantasy i horrory, a także science fiction czekają na Was na Woblink! Najlepsze książki grozy, trzymające w napięciu historie, magiczne przygody rozgrywające się w świecie fantasy - wszystkie znajdziecie tutaj jako książki papierowe, audiobooki bądź ebooki.