Magda Omilianowicz Powieść obyczajowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Bestia Studium zła / Ostatnia wizyta Pakiet, Książka | Magda Omilianowicz, Jacek Ostrowski

    Pakiet dwóch książek z serii Na F/AKTACH, w której autorzy na podstawie akt sądowych dotyczących słynnych zbrodni przedstawiają fabularyzowany przebieg wydarzeń. BESTIA - historia słynnego Wampira z Bytowa - Leszka Pękalskiego, OSTATNIA WIZYTA - opowieść o porwaniu lekarki Stefanii Kamińskiej przez agenta KGB.

Magda Omilianowicz Powieść obyczajowa - książki, ebooki i audiobooki

Magdalena Omilianowicz była polską dziennikarką i autorką książek, głównie o tematyce społecznej i obyczajowej, a także kryminalnej. Była pierwszą osobą, która opisała w swojej książce „Wampir. Jak rodzi się zło” historię seryjnego mordercy i gwałciciela, Leszka Pękalskiego, zwanego Wampirem z Bytowa. Omilianowicz pracowała w takich czasopismach jak „Fortuna”, „Polityka”, „Głos Koszaliński” czy „Gazeta Wyborcza”. W swojej karierze wydała piętnaście książek, nim zmarła po chorobie w styczniu 2022 roku.

Magdalena Omilianowicz – „Wampir. Jak rodzi się zło”

Wydana nakładem Wydawnictwa Kompania Mediowa książka Magdaleny OmilianowiczWampir. Tak rodzi się zło” to jeden z najgłośniejszych reportaży autorstwa dziennikarki. Opowiada o Wampirze z Bytowa, Leszku Pękalskim, który w 2019 roku, po dwudziestu pięciu latach spędzonych za kratkami, miał wyjść na wolność. Był podejrzany o siedemnaście morderstw, lecz wyrok usłyszał tylko w jednej sprawie, a sam przyznał się z kolei do prawie siedemdziesięciu takich zbrodni. Biegli orzekli, że Pękalski był sadystą, nekrofilem i nekrosadystą. Po dziś dzień nie jest jasne, ile tak naprawdę zbrodni popełnił. Omilianowicz na podstawie rozmów z samym skazanym, a także jego bliskimi, badającymi go biegłymi psychiatrami i policjantami opowiada historię o człowieku, który stał się jednym z największych kryminalistów w historii powojennej Polski. „Wampir. Jak rodzi się zło” Magdaleny Omilianowicz czeka na Was na Woblink jako ebook oraz audiobook.

„Mistrzynie kamuflażu”

W 2020 roku nakładem Wydawnictwa Nova ukazał się kolejny popularny reportaż autorstwa Magdaleny Omilianowicz zatytułowany „Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki”. Dziennikarka rozmawia z terapeutrami i dorosłymi dziećmi alkoholików (DDA), a przede wszystkim z kobietami, których życiem zawładnął alkohol. Z tych historii wyłania się obraz Polek zmagających się z nałogiem. Omilianowicz próbuje dowiedzieć się, dlaczego to kobiety częściej sięgają po tą używkę, a także jak są wtedy postrzegane przez siebie innych. Gdzie jest granica, za którą picie jest już chorobą? Gdzie kończy się kontrola, a zaczyna uzależnienie? Dziennikarka pokazuje, że alkohol nie zna podziałów klasowych, zawodowych ani wiekowych. Jego picie jest zwyczajne i powszechne i to jest w nim właśnie najstraszniejsze. Ale chorobę można leczyć. O ile tylko będzie się gotową zawalczyć. „Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki” Magdaleny Omilianowicz dostępne są na Woblink jako książka papierowa oraz ebook.

Inne książki Magdaleny Omilianowicz w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink czekają na Was także inne reportaże autorstwa Magdaleny Omilianowicz. Wśród nich znajdują się takie tytuły jak „Pod podszewką świata”, „Bestia. Studium zła” czy „Kalejdoskop II”. Te i inne wyśmienite polskie reportaże znajdziecie tu jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Powieść obyczajowa

W powieści obyczajowej spotkacie wzloty i upadki, miłość i rozpacz, radość i gniew, sukcesy i porażki... tak jak w prawdziwym życiu. Na Woblink znajdziecie historię dla każdego - zarówno romanse (jak dzieła Danielle Steel czy Julii Quinn z serii o Bridgertonach), jak i dzieła historyczne (jak sagi autorstwa Joanny Jax), powieści obyczajowe zagraniczne i polskie, a wśród nich zarówno wielowątkowe historie, jak i lekkie powieści idealne do przeczytania w jeden wieczór. Kategoria powieści obyczajowej pełna jest wyjątkowych tytułów - sprawdźcie sami!

O powieści obyczajowej słów kilka

Powieść obyczajowa, a właściwie społeczno-obyczajowa, wywodzi się z powieści realistycznej, a książki będące reprezentantami tego gatunku literatury zaczęły dominować w II połowie XIX stulecia. Z uwagi na zakładaną prawdziwość opisu społeczeństwa, tendencji czy środowiska charakterystycznych dla danych czasów, ten rodzaj powieści jest często ich stosunkowo wiernym odbiciem. Gatunek ten odznacza się także dużym zainteresowaniem każdym aspektem ludzkiego życia. Powieść obyczajowa ewoluuje i obecnie nie jest tak łatwa do zaklasyfikowania czy zdefiniowania jak w okresie pozytywizmu.

Jakie są cechy powieści obyczajowej?

Jej podstawy ukształtowały się w pozytywizmie, epoce szczególnego zainteresowania codziennym życiem zwykłych ludzi i społeczności. Autorzy literatury obyczajowej starali się jak najwierniej przedstawić ówczesne realia. Cechami książki obyczajowej były więc przede wszystkim realizm oraz skupienie na ukazaniu problemów ekonomicznych, społecznych czy światopoglądowych. Rozwój powieści społeczno-obyczajowej uznaje się za jeden z najważniejszych etapów w historii rozwoju prozy. Współcześnie kategoria powieści obyczajowej wciąż skupia się przede wszystkim na dziełach wiernie odzwierciedlających realia życia bohaterów, jednak w dziełach z tego gatunku literatury znajdziemy także wiele innych ważnych wątków. Obok sięgających do rzeczywistego świata opisów pewnych grup społecznych, środowisk i poszczególnych ludzi znajdziemy tu także dzieła z pogranicza fikcji historycznej, romansu czy kryminału. Polecamy chociażby dzieła Charlotte Link, w tym jej sagę historyczną składającą się z tomów "Czas burz", "Dziki łubin" oraz "Niespokojne niebo". Ta bestsellerowa autorka powieści obyczajowych ma na swoim koncie wiele wartościowych dzieł - na Woblink czekają na Was chociażby jej audiobooki "Bez winy" czy "Poszukiwanie".

Co znajdziecie w kategorii powieść obyczajowa?

W kategorii „powieść obyczajowa” w księgarni internetowej Woblink znajdziecie takie tytuły jak „Ósme życie” Nino Haratischwili - powieść napisaną z epickim rozmachem, pełną bohaterów z krwi i kości oraz wielkich namiętności, „Wszystko, czego pragnęliśmy” Emily Giffin - powieść dojrzałą, aktualną społecznie i prowokującą do zadawania pytań o współczesne wychowanie oraz o nadużycia wobec kobiet, a także poruszającą i inspirującą opowieść autorstwa Catherine Isaac pod tytułem „Francuskie lato”. „Na plaży Chesil” Iana McEwana jest z kolei złożoną i emocjonującą powieścią obyczajową o pokonywaniu własnych barier, rozmowie i problemach prowadzących do nieuchronnego dramatu. Nie zabrakło tutaj również powieści kojarzonych z najlepszymi i najgłośniejszymi obyczajowymi serialami i filmami – to na przykład „Seks w wielkim mieście” Candace Bushnell, „Dziennik Bridget Jones” Helen Fielding oraz polska pozycja „Magda M. Ciąg dalszy nastąpił” Radosława Figury.

Współczesne historie z gatunku powieści obyczajowej często skupiają się na silnych postaciach kobiecych - spotkacie je chociażby w "Pani Churchill" lub "Pani Einstein" Marie Benedict, a także w "Życiu Violette" Valerie Perrin czy u mistrza romantycznych historii Nicholasa Sparksa w powieści "Jedno życzenie". Wśród najlepszych książek obyczajowych wymienia się również tytuły autorstwa Jojo Moyes, takie jak "Ostatni list od kochanka", "Zakazany owoc" czy "Światło w środku nocy".

W polskiej literaturze obyczajowej dużą popularnością cieszy się między innymi Magdalena Witkiewicz. Większość jej dzieł to pełne humoru, lekkie powieści romantyczno-obyczajowe. Sięgnijcie chociażby po "Czereśnie zawsze muszą być dwie", "Moralność Pani Piontek" lub "Panny roztropne", które czekają na Was na Woblink także jako ebooki. Chętnie czytane polskie książki obyczajowe pisze także Agnieszka Lingas-Łoniewska (seria "Szukaj mnie wśród lawendy" lub autonomiczna powieść "Molly"). Warto zwrócić uwagę także na twórczość Idy Żmijewskiej i jej cykl powieści społeczno-obyczajowych "Warszawianka", w którym oprócz tomu pod tym samym tytułem znajdziecie także dzieła "Gdy zgasną światła" oraz "Od zmierzchu do świtu".

Miłośnikom współczesnych historii poruszających bliskie nam obecnie problemy polecamy na przykład "Nie jesteś sama, Meredith" Claire Alexander, empatyczną prozę o zmaganiach z własnymi lękami i traumami. Szukajcie ich na Woblink między innymi w formacie ebooka!

Popularni autorzy książek obyczajowych

Nie sposób wymienić wszystkich popularnych autorów książek obyczajowych. Postaramy się jednak pomóc Wam wybrać spośród tej niezwykle przyjemnej mnogości tytułów! Może skusi Was "Miłość i inne obsesje" Liane Moriarty, znanej autorki dzieł "Wielkie kłamstewka" albo "Dziewięcioro nieznajomych"? To historia miłosna, którą czyta się jak thriller! A może nieco lżejsze w tonie polskie książki obyczajowe "Znachorka" Małgorzaty Starosty, "Domek nad potokiem" Katarzyny Michalak czy "Igrając z pokusą" Ewy Maciejczuk, opowieść o skomplikowanej relacji pomiędzy dwojgiem ludzi, których różni bardzo wiele, ale łączy biuro i potrzeba miłości.

Z kolei "Maybe Now. Maybe Not" Colleen Hoover to połączenie dwóch wyjątkowych historii, w ramach których pojawia się wiele pytań - czy miłość faktycznie zjawia się często tam, gdzie już nikt na nią nie czeka? Czy warto zaryzykować dla niej wszystko? I czy należy to zrobić właśnie teraz? Dla ludzi szukających w książkach wyciszenia (a wiemy, że jest nas tutaj sporo) polecamy "Kuchnię książek" Kim Jee Hye. Pewnego dnia życie Yujin zmienia się całkowicie, a dziewczyna postanawia zrezygnować z życia w wielkim mieście i założyć wyjątkową księgarnię - "Kuchnię książek". Kto z nas nie chciałby się w niej znaleźć? My na pewno! Zresztą sami sprawdźcie, jaka siła drzemie w literaturze, sięgając po te wyjątkowe historie obyczajowe w postaci książek papierowych, audiobooków lub ebooków (epub, mobi, pdf), które znajdziecie na Woblink!

Bestsellerowa powieść obyczajowa w księgarni Woblink

Bohaterowie powieści obyczajowych doświadczają emocji, które sami doskonale znamy z własnego życia - a równocześnie przecież tak często wydarza się w ich codzienności coś, co nam samym nigdy nie przyszłoby do głowy! To połączenie jest zasadniczo definicją powieści obyczajowej! Najlepsze książki obyczajowe, takie jak ebook "Tego ci nie powiedziałam" Kelly Rimmer, "Najważniejsze to przeżyć" Ałbeny Grabowskiej czy "Strażniczka spalonych książek" Brianny Labuskes ukazują codzienność bohaterów w niecodziennych sytuacjach. Joanna Balicka w swoim "Poemacie letniej tęsknoty" zderza losy dwójki bohaterów pochodzących z zupełnie innych światów, których rodzącemu się uczuciu zdecydowanie sprzeciwia się ich otoczenie. Z kolei "Zdejmij z nieba księżyc" Kristan Higgins to idealna propozycja dla wszystkich, którzy poszukują momentami trudnej i bolesnej, ale także pełnej wzruszeń i miłości historii ostatecznie podnoszącej na duchu i dającej nadzieję.

Gatunek powieści obyczajowej ma wiele do zaoferowania - skorzystajcie z naszych sugestii, by zanurzyć się w ten wyjątkowy świat! Wyjątkowe historie obyczajowe czekają na Was na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki (epub, mobi, pdf).