Naklejkowy album podróżnika - to świetna zabawa i mnóstwo historycznych ciekawostek!
Wyjątkowa seria książek z mnóstwem naklejek. W każdym zeszycie dziecko znajdzie duże, kolorowe rozkładówki do uzupełnienia naklejkami według własnego uznania lub zgodnie z zaproponowanym scenariuszem. Dzięki temu staje się współautorem książki. W trakcie wesołej i kreatywnej zabawy dzieci odkrywają świat, poznają mnóstwo ciekawostek i rozwijają swoje zainteresowania.
Książka, którą macie przed sobą pełna jest dobrych wróżek i pięknych syrenek
Znajdują się w niej proste instrukcje, pomocne w malowaniu wróżek, syrenek, magicznych ogrodów i czarujących podwodnych pałaców.
W środku znajduje się ponad 150 naklejek, dzięki którym powstaną barwne i niezwykłe kompozycje.
Seria NAUKA i EKSPERYMENTY to praktyczne wprowadzenie w świat wiedzy i nauki. Każda książka wyjaśnia (prostym językiem i odwołując się do szczegółowych ilustracji) podstawy omawianego tematu. Projekty urządzeń, eksperymenty i ćwiczenia - od łatwych po skomplikowane - opatrzone zwięzłymi, lecz szczegółowymi, instrukcjami pomagają czytelnikowi zrozumieć teorię poprzez jej zastosowanie w praktyce.
Książka, którą macie przed sobą pełna jest pięknych księżniczek, zgrabnych baletnic, książąt i wspaniałych komnat. Znajdują się w niej proste instrukcje, pomocne w malowaniu księżniczek i żabich książąt, szkoły baletnic oraz uroczych małych balerinek. W środku znajduje się ponad 150 naklejek, dzięki którym powstaną barwne i niezwykłe kompozycje.
Ta fantastyczna książka pełna jest pobudzających wyobraźnię pomysłów na rysowanie rozmaitych dinozaurów i ich krewniaków.
Dzięki niej z łatwością można stworzyć obrazki zarówno łagodnych i przyjaznych dinozaurów roślinożernych, jak i niebezpiecznych i potężnych drapieżców.
Jedyne, co trzeba robić, to krok po kroku wypełniać proste i przystępnie opisane polecenia.
Do książki dołączono ponad 150 naklejek, którymi można uzupełnić tworzone kompozycje.
Znajdziesz mnóstwo rzeczy do rysowania, bazgrania i kolorowania w tej ekscytującej świątecznej książce. Na niektórych stronach znajdziesz wskazówki, co robić. Ale to twoja książka, więc możesz robić to, na co tylko masz ochotę. Używaj długopisów, ołówków albo kredek, żeby kolorować obrazki. Możesz kolorować duże obszary albo dodawać paski, kropki czy własne wzory. Kiedy rysujesz na obrazkach długopisem zaczekaj parę sekund, żeby tusz wysechł na tyle, by nie rozmazać obrazka....
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.