Adrian Bednarek Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Adrian Bednarek Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Adrian Bednarek to polski autor thrillerów oraz powieści kryminalnych, skupiających się zwłaszcza na postaciach seryjnych morderców. Wśród najbardziej znanych historii, które stworzył, znajdują się takie tytuły jak “Pamiętnik diabła”, “Pasażer na gapę” czy “Obsesja”. Bednarek urodził się w 1984 roku w Częstochowie. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Oprócz fascynacji czarnymi charakterami, pisarz jest wielbicielem żużla, a także nałogowym biegaczem.

Debiut literacki Adriana Bednarka - losy Kuby Sobańskiego

Adrian Bednarek zainaugurował swoją karierę literacką w 2014 roku thrillerem zatytułowanym “Pamiętnik diabła”. Opisuje on koleje losu Kuby Sobańskiego, krakowskiego seryjnego mordercy. To student prawa, któremu nigdy nie brakuje pieniędzy, a u boku ma “królową piękności”, Julię. Pozornie niewyróżniający się niczym szczególnym mężczyzna nosi w sobie nałogową wręcz potrzebę wywoływania skoków adrenaliny, co zapewnia mu patrzenie, jak z zamordowanych przez niego brunetek wypływa krew. A wszystko to oprószone jest nieukojoną traumą z dzieciństwa. “Pamiętnik diabła” szybko stał się bestsellerem i zapoczątkował serię poświęconą krakowskiemu seryjnemu mordercy - Sobańskiemu. Należą do niej: “Proces diabła” (2015), “Spowiedź diabła” (2017) oraz “Wyrok diabła” (2018), wszystkie wydane nakładem Wydawnictwa Novae Res.

Książki Bednarka poza seriami

Po zwieńczonym sukcesem debiucie, Bednarek stworzył thriller psychologiczny, zatytułowany “Skazany na zło”. Jego główny bohater, niemal trzydziestoletni Wiktor Hauke, za sprawą jednej jedynej pomyłki staje się zakładnikiem, a wręcz niewolnikiem sadystycznego oprawcy. Wszystko, co dotychczas uznawał za istotne w życiu staje się nieważne, a on sam zostaje marionetką w rękach wybitnie bezwzględnego reżysera. Po “Skazanym na zło” przyszła kolej na “Pasażera na gapę”, historię o dwóch przestępcach i świecie wypełnionym nieuniknionym złem. Konrad i Maciek uciekają ze szpitala psychiatrycznego, gdzie przebywali zamiast odbywać karę więzienia. Duet nieco z przypadku, nieco z braku innego wyjścia zabiera ze sobą tytułowego pasażera na gapę, nie przewidując, w jak bezwolne marionetki zmieni ich sadystyczny towarzysz podróży. W podobnie mrocznym tonie utrzymane są “Córeczki” - thriller psychologiczny o dwóch zupełnie różnych od siebie kobietach. Ewa dawniej chciała być policjantką, ale otworzyła butik z odzieżą sportową w centrum Częstochowy. Pola rzuciła studia medyczne i zatrudniła się jako instruktorka pole dance, by mieć za co żyć. Co je łączy? Psychopatyczny morderca, nazywany Strachem na Wróble, na którego ślad przypadkowo trafia Ewa. Postanawia odezwać się w tej sprawie do Poli i razem spróbować odkryć tożsamość tajemniczego zabójcy, który bardzo je skrzywdził. Zemsta to czasem najbardziej nieugaszona motywacja do działania.

Oskar Blajer

Kuba Sobański nie jest jedynym seryjnym mordercą, który stał się bohaterem serii książek autorstwa Adriana Bednarka. Wśród najnowszych pozycji tego autora znaleźć można trzy, które skupiają się na kolejnej postaci - Oskarze Blajerze. Tego wielbiciela pisania opowiadań kryminalnych, które pozwalają mu zapomnieć o swojej dramatycznej przeszłości, poznajemy po raz pierwszy w powieści “Inspiracja” (2020). W poszukiwaniu inspiracji do kolejnej historii, Blajer wybiera się na pogrzeb zamordowanej niedawno dziewczyny. Poznaje tam Luizę, która od tego momentu będzie miała niespodziewanie duży wpływ na jego życie. Tymczasem w prasie coraz częściej pisze się o seryjnym mordercy, nazywanym Łowcą Nimfetek. Oskar odkrywa niejasne powiązania między zabójstwami a Luizą, wplątując się w sam środek pełnej niebezpieczeństw i napięcia intrygi. Dalsze losy Oskara, związane między innymi z zemstą na ludziach, którzy go skrzywdzili i przewrócili jego wcześniejsze życie do góry nogami, rozgrywają się na łamach kolejnych tomów serii - “Obsesji” (2020) oraz “Fascynacji” (2021). Oskar zmienia się, z ofiary stopniowo stając się myśliwym. Wydane przez Wydawnictwo Novae Res książki dostępne są jako audiobookioraz ebooki na Woblinku.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.