Agata Przybyłek II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Agata Przybyłek II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Agata Przybyłek to polska pisarka, absolwentka psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Pracowała między innymi jako redaktorka portalu rodzicielskiego. Pisanie pełnych miłości i przewrotnych żartów powieści traktowała pierwotnie jako autoterapię. Debiutowała w 2015 roku i od tamtej pory napisała przeszło 20 książek. Jest autorką kilku cykli oraz kilku powieści stanowiących osobną całość. Pisze głównie powieści obyczajowe z elementami komedii. W krótkim czasie Agacie Przybyłek udało się podbić serca polskich czytelniczek. Jak sama przyznaje, znajduje wspólny język z czytelniczkami Nicholasa Sparksa – nie tylko pisze książki utrzymane w podobnym stylu, ale również jest miłośniczką prozy Amerykanina. W książkach Agaty Przybyłek, obok tematów obyczajowych i humorystycznych, nie brakuje jednak ważnych kwestii społecznych. To, co jednak najważniejsze w książkach Przybyłek, to pierwiastek autentyczności – każda jej opowieść musi mieć choć minimalne zaczepienie w rzeczywistości. Pisarka wykorzystuje swoje doświadczenie wyciągnięte ze studiów – pisze na tematy psychologiczne. Na co dzień Agata Przybyłek mieszka w niewielkiej miejscowości niedaleko Szczecina. Jest szczęśliwą posiadaczką owczarka niemieckiego – Emmy. Ponadto prowadzi blog osobisty agataprzybylek.blogspot.com

Autorka kilku cykli książek - Agata Przybyłek

Agata Przybyłek jest autorką kilku cykli i serii – „Tak smakuje miłość” („Tak smakuje miłość”, „Recepta na szczęście”, „Recepta na szczęście”), „Bądź przy mnie zawsze” („Bądź przy mnie zawsze”, „W promieniach szczęścia”, „Dlatego od ciebie odeszłam”, „Najlepsze, co mnie spotkało”, „Historia naszych pożegnań”, „Zrobię dla ciebie wszystko”, „Pójdę za tobą wszędzie”, „Gdybym cię nie spotkała”, „I znowu Cię zobaczę”), „Nie zmienił się tylko blond” („Nie zmienił się tylko blond”, „Nieszczęścia chodzą stadami”, „Grzechu warta”), „Bez ciebie” („Bez ciebie”, „Jeszcze raz”), „Miłość i inne szaleństwa” („Ja chyba zwariuję!”, „Wierność jest trudna”, „Kto by się spodziewał”, „Miłość i inne nieszczęścia”), „Takie rzeczy tylko z mężem” („Takie rzeczy tylko z mężem”, „Kobiety wzdychają częściej”, „Małżeństwo z odzysku”, „Żona na pełen etat”). Ponadto napisała kilka książek nie wchodzących w skład żadnego cyklu – „Siedem cudów”, „Przyjaciółki”, „Droga, którą przeszłam”, „Masz wiadomość”, „Bądź moim światłem”.

Nie zmienił się tylko blond

Bohaterką cyklu „Nie zmienił się tylko blond”, który swoją premierę miał w 2015 roku, jest Iwonka, pewna siebie trzydziestosiedmiolatka, która prowadzi bardzo udane życie. Osiągnęła wszystko, co sobie zamierzyła, zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Jej mąż ma sklep z ekskluzywną bielizną dla kobiet. Zarabia na tyle, że Iwonka nie musi pracować w zawodzie, dlatego kobieta spełnia się pisząc bestsellerowe książki, gotując przepyszne dania i zajmując się domem – dwójką dzieci, psami oraz kotami. Niestety ten idealny świat legnie w gruzach – mąż Iwonki okaże się nie być tak wierny, na jakiego chciał wyglądać. Do tej pory w cyklu ukazały się trzy książki – „Nie zmienił się tylko blond”, „Nieszczęścia chodzą stadami”, „Grzechu warta”.

Bez ciebie

„Bez ciebie”, czyli pierwszy tom cyklu o tym samym tytule, ukazał się w maju 2016 roku. To jedna z najbardziej poruszających książek Agaty Przybyłek. W książce autorka udowadnia, że czasem najlepsze co możemy zrobić dla drugiej osoby to pozwolić jej odejść. W mieszkaniu syna, Lucy odnajduje jego pobitą żonę. Kobieta orientuje się, że to jej syn zgotował Katarzynie takie piekło. Pod wpływem chwili, Lucy postanawia udzielić synowej pomocy. Wraz z młodym lekarzem Alanem zabierają ją do Toronto – na miejscu Katarzyna przechodzi kurację i powoli dochodzi do siebie. Kobieta rozpoczyna nowe życie, a między nią a Alanem rodzi się uczucie. Niestety widmo przeszłości wraca jak bumerang.

Takie rzeczy tylko z mężem

W lipcu 2017 roku ukazał się pierwszy tom cyklu „Takie rzeczy tylko z mężem”. To przewrotna i niezwykle zabawna opowieść o mężatce, której mąż zdecydowanie bardziej woli biegać po lesie i szukać skarbów, niż podtrzymywać żar w domowym ognisku. Rudowłosa Zuzanna postanawia stanąć naprzeciw przyzwyczajeniom męża i decyduje się go odzyskać. Do tej pory w serii pojawiły się cztery książki – "Takie rzeczy tylko z mężem", "Kobiety wzdychają częściej", "Małżeństwo z odzysku" i "Żona na pełen etat".

Bądź przy mnie zawsze

Październik 2017 roku przyniósł czytelnikom i czytelniczkom Agaty Przybyłek pierwszy tom najliczniejszej do tej pory serii pt. „Bądź przy mnie zawsze”. Cykl zwany jest również serią z domkami, z racji pojawiających się na okładkach książek domów. To jedna z najciekawszych i najchętniej kupowanych serii obyczajowych wydanych w naszym kraju. Fabuła powieści wchodzących w skład serii osadzona jest w sielskiej atmosferze. Co ciekawe, wszystkie części można czytać w dowolnej kolejności. W chronologicznie pierwszym tomie spotykamy Laurę, świeżo upieczoną absolwentkę psychologii. Dziewczyna poznaje chłopaka ze wsi – Alek nadzoruje gospodarstwo, które otrzymał w spadku po rodzicach. Choć należą do dwóch zupełnie różnych światów, ich sympatia zaczyna przeradzać się w szczere uczucie. Ona ma przed sobą wyjazd na zagraniczny doktorat, on nie zamierza ruszać się poza obręb swojej rodzinnej spuścizny. Czy ambicje bohaterów „Bądź przy mnie zawsze” stłumią przybierające na sile uczucie?

Każda z dziewięciu książek „serii z domkiem” Agaty Przybyłek stanowi osobną opowieść. W „Bądź przy mnie zawsze” czytelnik śledzi losy Laury. W „W promieniach szczęścia” poznajemy Łucję, której życie diametralnie zmienia się po znalezieniu porzuconego dziecka. „Dlatego od ciebie odeszłam” to z kolei opowieść o zderzeniu losów kobiet, które stają przed uniwersalnym dylematem – podążać za rozumem czy za sercem? „Najlepsze, co mnie spotkało” to powieść o Oldze, która na Podhalu próbuje odnaleźć się po rozwodzie rodziców. Główna bohaterka powieści „Historia naszych pożegnań” podejmuje się dorywczej pracy. Zaczyna opiekować się staruszką, swoją imienniczką, która opowiada jej historię wielkiej miłości. W wyniku nieszczęśliwego wypadku, bohaterka „Zrobię dla ciebie wszystko” musi wyjawić prawdę, którą skrywała w sobie przez kilkanaście lat. „Pójdę za tobą wszędzie” to książka o Kai, która staje przed wyzwaniem samotnego wychowywania swojego dziecka„. W powieści „Gdybym cię nie spotkała”, główna bohaterka Sara odkrywa tajemnice z przeszłości ośrodka kultury w którym pracuje. Okazuje się, że w czasie wojny, w budynku mieściła się synagoga i przytułek dla sierot. W ostatnim, do tej pory wydanym tomie cyklu pt. „I znowu Cię zobaczę”, Agata Przybyłek pisze o Tamarze, wdowie, która próbuje odbudować swoje życie po stracie męża.

Miłość i inne szaleństwa

„Ja chyba zwariuję” to książka, która miała swoją premierę w maju 2018 roku. Powieść otwiera cykl „Miłość i inne szaleństwa”. To seria, której bohaterkami są cztery zupełnie różne od siebie siostry oraz ich nadopiekuńcza matka. Każda z nich – Nina, Eliza, Patrycja i Małgosia – jest jak zupełnie inny żywioł. Do tej pory w cyklu ukazały się cztery tomy – „Ja chyba zwariuję!”, „Wierność jest trudna”, „Kto by się spodziewał”, „Miłość i inne nieszczęścia”.

Tak smakuje miłość

We wrześniu 2019 roku ukazała się powieść „Tak smakuje miłość” – pierwszy tom cyklu o tym samym tytule. To jeden z najmłodszych cykli w dorobku Agaty Przybyłek. Tematem przewodnim będą tutaj różne smaki, jakie można odczuwać dzięki miłości. W pierwszym tomie poznajemy Olę, która popełnia dwa największe błędy, jakie można popełnić po rozstaniu. Mowa o ucieczce od świata i ludzi oraz zbyt szybkim wejściu w kolejny związek. Choć Ola jest blogerką kulinarną i potrafi ugotować wszystko, nie zna jednego, najważniejszego przepisu, na miłość.

Ponadto Agata Przybyłek jest autorką takich powieści jak „Przyjaciółki” (wspólnie z Natalią Sońską), „Przytulajka”, „Siedem cudów”, „Bądź moim światłem”, „Droga, którą przeszłam”, „Masz wiadomość”.

Opowiadania Agaty Przybyłek

Opowiadania Agaty Przybyłek znalazły się również w zbiorach wydanych przez Wydawnictwo Czwarta Strona. W projektach „Przytulajka” i „Pierwsza miłość” wzięli udział m.in. Gabriela Gargaś, Robert Kornacki, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Agnieszka Lis, Lidia Liszewska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Natasza Socha, Natalia Sońska, Joanna Szarańska, Karolina Wilczyńska.

Wszystkie książki Agaty Przybyłek, w formie ebooka, audiobooka oraz papierowej znajdziecie do kupienia w księgarni internetowej Woblink.

Co znajdziesz w kategorii: II wojna światowa

II wojna światowa - największy konflikt XX wieku

II wojna światowa pozostaje jednym z najbardziej bolesnych i krwawych wydarzeń w historii XX wieku. Jej wspomnienie wciąż jest żywe, a liczne opracowania odkrywają nowe wymiary tego, co działo się w latach 1939-1945. Poświęcone II wojnie światowej książki opowiadają o różnych jej aspektach - polityce, militariach, przebiegu czy ważnych postaciach, także tych zapomnianych lub wcześniej nieznanych. Jedną z najpopularniejszych książek historycznych o II wojnie światowej jest dzieło autorstwa znanego historyka, Timothy’ego Snydera, “Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem”. Amerykanin opisuje dzieje ludzi zamieszkujących tereny obecnej Polski, Ukrainy, Białorusi, krajów bałtyckich oraz zachodniej części Rosji, którzy stali się aktorami w teatrze działań dwóch dyktatorów. Nad historią tych krwawych sześciu lat pochyla się także Norman Davies. Jego “Europa walczy. 1939-1945” to monumentalny efekt projektu przedstawienia możliwie jak największej ilości aspektów II wojny światowej w Europie w jednym tomie. Dzięki temu otrzymujemy jedyną w swoim rodzaju panoramę historii kontynentu w tym okresie. Davies nie skupia się na jednym konkretnym wojennym zagadnieniu, lecz przedstawia całościową perspektywę konfliktu. Nad kryzysem i serią decyzji, która ostatecznie doprowadziła do wojny, pochyla się Piotr M. Majewski w książce “Kiedy wybuchnie wojna? 1938. Studium kryzysu”. Te i wiele innych cennych książek historycznych opowiadających o II wojnie światowej czeka na Was na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki w formatach epub, mobi lub pdf.

Książki o II wojnie światowej w Polsce

Wiele znanych i przez wiele lat zapomnianych historii z II wojny światowej wydarzyło się w Polsce. Jednym z najbardziej znaczących dla samych Polaków wydarzeń było Powstanie Warszawskie. Temu wyjątkowemu zrywowi z 1944 roku poświęcona jest inna książka Normana Daviesa, “Powstanie 44”. Brytyjski historyk analizuje je w kontekście zdarzeń od 1939 do 1956 roku, a przy tym uwzględnia bezpośrednie świadectwa uczestników i uczestniczek, przez co staje się nie tylko rzetelnym, ale także poruszającym opracowaniem tego niełatwego tematu. O powstańcach opowiada także Magda Łucyan w reportażu “Powstańcy. Ostatni świadkowie walczącej Warszawy. Prawdziwe historie”. Autorka oddała głos ostatnim żyjącym świadkom powstania, by mogli własnymi słowami opowiedzieć, dlaczego poszli walczyć, jakie były piękne chwile w tym czasie, a jakie tragedie, jakie ich spotkały. A nade wszystko - jak teraz oceniają tamte decyzje i co chcieliby przekazać następnym pokoleniom? Ta książka to jedna z najlepszych współczesnych odpowiedzi na pytanie, jak znaleźć ciekawe pamiętniki i wspomnienia z II wojny światowej. Inną niełatwą, ale cenną książką tego typu jest dzieło Patrycji Dołowy zatytułowane “Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu”. Dołowy zebrała w niej historie żydowskich matek, które dla ratowania swoich dzieci musiały dokonać tragicznych wyborów. Przybranych matek, które nie zawsze potrafiły rozstać się z ocalonymi dziećmi. A także samych dzieci, które często już na zawsze pozostały rozdarte pomiędzy dwiema rodzinami, tożsamościami, wdzięcznością i żalem.

Najlepsze książki historyczne o II wojnie światowej

Książki poświęcone II wojnie światowej obejmują wiele różnych jej aspektów. Znajdziecie tu między innymi książki o powstaniu warszawskim, czy książki o obozach koncentracyjnych. Niektóre skupiają się na pojedynczych wydarzeniach. Jedną z nich jest “Leningrad. Tragedia oblężonego miasta 1941-1944” Anny Reid, w której autorka oddaje głos mieszkańcom ocalałym z piekła głodu i chorób, jakie wywołało oblężenie miasta. Wiele autorów i autorek książek o II wojnie światowej porusza w nich temat zapomnianych grup i osób, o których wcześniej nie mówiło się wcale lub niewiele. Monika Sznajderman i Sylwia Chutnik oddają głos zagubionym dotychczas w większości w relacjach dziewczynom, towarzyszkom walki, młodszym i starszym kobietom. “Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego” to próba odzyskania pamięci o tych wyjątkowych osobach. Joanna Ostrowska pochyla się nad innymi zagadnieniami społecznymi. W “Oni. Homoseksualiści w czasie II wojny światowej” stara się uzupełnić ogromną lukę wiedzy o osobach nieheteronormatywnych, które żyły, umierały i walczyły w tym konflikcie. Z kolei Jakub Gołębiowski skupia się na dzieciach urodzonych z powodu wojny, których pochodzenie przez lata ukrywane było przez matki, opiekunów oraz polski system. “Niedopowiedziane biografie. Polskie dzieci urodzone z powodu wojny”, a także wiele innych fascynujących i ważnych książek historycznych o II wojnie światowej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf).